Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

myjka ciśnieniowa Karcher+woda ze studni


tomek135790

Recommended Posts

Witam wszystkich. Nie wiedziałem za bardzo w jakim dziale umieścić ten temat, wiec zamieszczam go tutaj. Mam zamiar kupić myjkę Karcher (myślałem nad k5.55 jubilee) i zastanawiam się czy jest jakieś rozwiązanie, żeby nie korzystać z wody w sieci, tylko z wody ze studni. Z tego co wiem Karcher sam wody ze studni nie pociągnie, a poza tym trzeba dostarczyć wodę pod jakimś ciśnieniem, więc zastanawiam się jak to owe ciśnienie wytworzyć, żeby Karcher działał bez zarzutów. Jak macie jakieś sprawdzone rozwiązania to bardzo proszę o rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm widziałem w OBI myjkę karcher która była w takim zbiorniku z plexi można sobie było ją odpalić i sobie popryskać -oczywiście wewnątrz tego zbiornika. Ta myjka sama sobie brała wodę ....Oczywiście nie piciągnie ze studni z jakiejś głębokości ale można pociągnąć samemu wiaderkiem do zbiornika a myjka sobie z niego zassa:) Ta myjka to był chyba karcher 2.02...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zamontowac filter bo jak ci myjke szlak trafi a oddasz ja na gwarancji to ci nieuznaja

pozatym sa cale systemy pomp zanuzeniowych ktore moga wspolpracowac z myjka nawet jedna myjka firmy karcher nie pamietam modelu ale jest natyle mala ze pobiera wod z wiadra i chyba prad z auta ale poprzez transformator czy jakos tak

jest ona uzywana do mycia roweru po jezdzie w blocie zadne rewelacyjne cisnienie ale wystarcza zeby umyc rower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej byłoby kupić pompę zanurzeniową i podpiąć ją do Karchera. Tylko teraz pytanie czy to napewno będzie działać tak jak się należy i jaką konkretnie pompę kupić? A tak na marginesie, pod jakim ciśnieniem woda musi być "dostarczona" do myjki, żeby ta pracowała bez utraty wydajności? W ogóle ciśnienie wody dostarczonej ma jakiś wpływ na ciśnienie jakie daje myjka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na myjce jaką ma wydajność.

Poszukaj pompy do studni o nieco większej wydajność.

Mysjka sama w sobie nie potrzebuje mega ciśnienia. Bowiem to ta myjka sama wytwarza ciśnienie, a dodatkowym efektem są dysze rozpylające wodę.

Tak więc zwykła pompa o nie za dużej mocy odpowiedniej dla myjki w 100% da radę.

Ewentualnie zakup małego hydroforka ze zbiornikiem ciśnieniowym będzie w tym przypadku 100% działało.

Wszystko jednak zależy od tego jak głęboko masz wodę w tej studni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm widziałem w OBI myjkę karcher która była w takim zbiorniku z plexi można sobie było ją odpalić i sobie popryskać -oczywiście wewnątrz tego zbiornika. Ta myjka sama sobie brała wodę ....Oczywiście nie piciągnie ze studni z jakiejś głębokości ale można pociągnąć samemu wiaderkiem do zbiornika a myjka sobie z niego zassa:) Ta myjka to był chyba karcher 2.02...

Wszystkie myjki w klasie 2x, 5x mają taka sama wysokość zasysania wody - 0,5m czyli zaciąganie ze studni nie jest zalecane przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej byłoby kupić pompę zanurzeniową i podpiąć ją do Karchera. Tylko teraz pytanie czy to napewno będzie działać tak jak się należy i jaką konkretnie pompę kupić? A tak na marginesie, pod jakim ciśnieniem woda musi być "dostarczona" do myjki, żeby ta pracowała bez utraty wydajności? W ogóle ciśnienie wody dostarczonej ma jakiś wpływ na ciśnienie jakie daje myjka?

To nie jest dobre rozwiązanie.

Pompa będzie miała inną wydajność a i podczas mycia również myjkę włączasz i wyłączasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bez problemu działa pompa zanurzeniowa i Karcher oczywiście mam też filtr na wejściu pompa ma zawsze większy wydatek wody niż myjka szczególnie taka niewielka one maja jakies 300 l/h

Działać działa ale pompa zanurzeniowa nie może pracować pod ciśnieniem (a tak będzie kiedy wyłączysz myjkę). Skutkować to może szybszym zużyciem silnika pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie zakup małego hydroforka ze zbiornikiem ciśnieniowym będzie w tym przypadku 100% działało.

Wszystko jednak zależy od tego jak głęboko masz wodę w tej studni.

 

Tak więc to co napisałem już wcześniej powinno się sprawdzić.

Teraz pytanie??

Jak często będziesz używał tej myjki??

ile ona zużyje wody??

teraz wylicz sobie koszt i czy opłaca się woda ze studni.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działać działa ale pompa zanurzeniowa nie może pracować pod ciśnieniem (a tak będzie kiedy wyłączysz myjkę). Skutkować to może szybszym zużyciem silnika pompy.

 

No i właśnie o to miałem się zapytać, bo przecież myjkę włączam i wyłączam, a pompa szła by cały czas. W takim razie pompa chyba nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Skoro nie pompa, to co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc to co napisałem już wcześniej powinno się sprawdzić.

Teraz pytanie??

Jak często będziesz używał tej myjki??

ile ona zużyje wody??

teraz wylicz sobie koszt i czy opłaca się woda ze studni.

PZDR

 

Myjki będę używał głównie do mycia 2 samochodów raz na tydzień i ok 100 m2 libetu raz za czas, no i wiadomo w miarę innych potrzeb również.

Kwestia jest tego typu, że skoro woda w studni jest, to chciałbym ją wykorzystać i szukam jakiegoś taniego, ale skutecznego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...