Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ocieplenie szczeliny między ścianami zewnętrznymi w szeregowcach?


lesz

Recommended Posts

Witam,

sytuacja wygląda następująco - mam problem czym wypełnić szczelinę między szeregowcami?

Działka środkowa(moja), z lewej i prawej sąsiedzi już wybudowane domy; wybrany projekt ma 9,80m szerokości cała działka 10m szerokości - nie chcę podłączać się pod sąsiadów i wspólną ścianę.

(liczę,że własna ściana + przerwa = większy komfort i prywatność, obecnie żyję w bloku i chcę zminimalizować odgłosy sąsiedzkie :) a nie stać nas na samodzielny domek)

 

czym i jak wypełnić szczelinę, która powstanie podczas budowy? zostawić po 10 cm? czy może poszerzyć projekt do 9,90 i zostawić tylko po 5 cm z każdej strony? jak toto wypełnić, podczas budowy od razu pakować izolacje po każdym przybyłym poziomie ściany? czy może zbudować całość, zabezpieczyć czymś boki, a następnie np. jakimś granulato-podobnym izolatorem wypełnić wszystko?

chciałbym by ściana zapewniała dobrą izolację zarówno cieplną, ale także i dźwiękową.

z góry dzięki za pomoc :) (także krytyczne uwagi mile widziane) ;) pod warunkiem że to konstruktywna krytyka ;)

lesz

Edytowane przez lesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas budowy od razu pakować izolacje po każdym przybyłym poziomie ściany? - tak

Sama podwójna ściana z szczeliną zapewni już wystarczający komfort dźwiękowy (chyba, że obie ściany z cienkiego betonu komórkowego). Izolacja głównie dla ciepła, ale 5 czy 10 cm nie mają wielkiego znaczenia. W końcu izolujesz od ściany ogrzewanej z drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...