Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Majkiego


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pliz nie proś o skasowanie konta, nie Ty ... :)

Z brzozą ... nie wiemy. Była pięknym drzewem, dającym dużo cienia, wysokim, takim "symbolem" naszej działki i w sumie całej ulicy ...

Od zeszłej wiosny nie ma liści, sa tylko takie resztki ... Absolutnie nic z nią nie robiliśmy, nie ma uciętych korzeni, nic się nie działo ...

Pytałem swojego czasu w wątku o ogrodach, to ktoś pisał, zę tak się czasem dzieje, po prostu padają ... :(

Jest mi zajeb.ście szkoda :( :(

Ale teraz już zaczyna być groźna i pójdzie pod piłe :(

Co prawda drzewa z niej będzie mnóstwo, ale co z tego .... :(

 

pozdro, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm
Pliz nie proś o skasowanie konta, nie Ty ... :)

Z brzozą ... nie wiemy. Była pięknym drzewem, dającym dużo cienia, wysokim, takim "symbolem" naszej działki i w sumie całej ulicy ...

Od zeszłej wiosny nie ma liści, sa tylko takie resztki ... Absolutnie nic z nią nie robiliśmy, nie ma uciętych korzeni, nic się nie działo ...

Pytałem swojego czasu w wątku o ogrodach, to ktoś pisał, zę tak się czasem dzieje, po prostu padają ... :(

Jest mi zajeb.ście szkoda :( :(

Ale teraz już zaczyna być groźna i pójdzie pod piłe :(

Co prawda drzewa z niej będzie mnóstwo, ale co z tego .... :(

 

pozdro, majki

 

ta brzoza chyba rośnie przy płocie - może przy kopaniu podmurówki trochę zniszczono korzeni albo co? trudno stwierdzić.

Brzozy mają to do siebie że "ciągną" z ziemi mnóstwo wody i pod brzozą praktycznie wszystko schnie jak sie nie podlewa.

Ja mam dwie wierzby, które lekko podeschły w tym roku bo jest strasznie sucho i zeżarły je jakieś robaki, mszyce czy coś, nie da się opryskiwać średnio dużych drzewek. Na wiosnę po przycięciu mam nadzieję, że odbiją bez problemu.

 

pozdr.

 

 

 

ps.

z tym kasowaniem konta jest tak, że jakiś czas temu wk.....ił mnie jakiś przygłup, który nie ma nic do powiedzenia ale musi poszczekać i zabrać głos. Niestety na tym forum pełno jest psychicznie chorych dzieci na poziomie onetu, wp, gazetki wyborczej i innych śmieciowych portali. Tacy idioci działają mi lekko na nerwy.

 

no i zapomniałem - gratulacje z okazji nowej pracy ;)

Edytowane przez 2mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta brzoza chyba rośnie przy płocie - może przy kopaniu podmurówki trochę zniszczono korzeni albo co? trudno stwierdzić.

Brzozy mają to do siebie że "ciągną" z ziemi mnóstwo wody i pod brzozą praktycznie wszystko schnie jak sie nie podlewa.

Ja mam dwie wierzby, które lekko podeschły w tym roku bo jest strasznie sucho i zeżarły je jakieś robaki, mszyce czy coś, nie da się opryskiwać średnio dużych drzewek. Na wiosnę po przycięciu mam nadzieję, że odbiją bez problemu.

 

pozdr.

 

 

 

ps.

z tym kasowaniem konta jest tak, że jakiś czas temu wk.....ił mnie jakiś przygłup, który nie ma nic do powiedzenia ale musi poszczekać i zabrać głos. Niestety na tym forum pełno jest psychicznie chorych dzieci na poziomie onetu, wp, gazetki wyborczej i innych śmieciowych portali. Tacy idioci działają mi lekko na nerwy.

 

no i zapomniałem - gratulacje z okazji nowej pracy ;)

 

Podmurówka była kopana rok przed rozpoczęciem schnięcia brzozy ... Wiem, ze jest such, bo z drugiej strony działki tez mamy mniejsza brzozę i tam np, trawy czy innych roślin w sumie nie ma ... Szkoda mi jak diabli, ale nic nie poradzimy ...

 

Nie odchodź z FM. Jak w życiu, śmieci omijać, chwasty wyrywać ;)

 

pozdrom, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

tak z ciekawości - na wycięcie takiej brzozy potrzeba jakiś papierek "urzędowy"?

 

u mnie brzozy jeszcze mają liście

 

 

pozdr.

 

Tak. Składaliśmy wniosek do gminy, była pani na "wizji", cyknęła fotkę, dostaliśmy decyzję potwierdzającą wycinkę, zwolnienie z opłaty.

Na wycięcie takiego drzewa są potrzebne zgody, jesli dobrze kojarzę, to tylko bez zgody owocowe i drzewa do 5 lat.

Drwal, jak oglądał co ma wyciąć, powiedział : brzoza to chwast. Szkoda że taki ładny - dodałem sobie w duchu ....

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, sam tego nie wytniesz bo jest to wielkie drzewo

 

przynajmniej pożytkiem będzie dużo drewna do palenia jak wyschnie ;)

kupiłem do kominka drewno brzozowe, zobaczymy jak się będzie paliło ;)

 

pozdr.

 

No, sporo drzewa będzie ...

Ale akurat na tym mi najmniej zależy, wolałbym jakby rosła ta brzoza :(

Pali się ok, jak każde, jak tylko jest suche ( teraz mam 2 letnią sezonowaną ), nawet dość długo.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm

Tak patrząc na to drzewo to chyba nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło (czy jakoś tak to brzmi....)

Ta brzoza jest tak wielka i chyba rośnie na tyle blisko domu, że w razie wichur, które coś często się zdarzają lepiej, żeby nie wywaliła się w nieodpowiednią stronę......

Nie wiem od której strony świata jest ulica ale jak od zachodu to tym bardziej ryzyko jest większe.

 

Generalnie jestem przeciwnikiem wycinania czegokolwiek zielonego ale bez przesady ;)

 

pozdr.

 

 

ps. posadź jakiegoś ładnego iglaka, takie duże formowane są piękne ale niestety koszmarnie drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na to drzewo to chyba nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło (czy jakoś tak to brzmi....)

Ta brzoza jest tak wielka i chyba rośnie na tyle blisko domu, że w razie wichur, które coś często się zdarzają lepiej, żeby nie wywaliła się w nieodpowiednią stronę......

Nie wiem od której strony świata jest ulica ale jak od zachodu to tym bardziej ryzyko jest większe.

 

Generalnie jestem przeciwnikiem wycinania czegokolwiek zielonego ale bez przesady ;)

 

pozdr.

 

 

ps. posadź jakiegoś ładnego iglaka, takie duże formowane są piękne ale niestety koszmarnie drogie

 

 

Dokładnie, jest od domu jakieś 8 m ..., więc zasięg rażenia prawie do ostatnich sypialni ;)

 

Posadzimy chyba buk czerwony, ale to mamy czas całą zimę utwierdzić sie w przekonaniu co nam sie podoba ;)

 

pozdro, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...