Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Majkiego


Recommended Posts

bardzo dziękuję za odpowiedź:) co do foteli to oczywiście czytałam o nich wcześniej i dlatego nie pytałam o nie:) mi chodzi o stół i krzesła, które obok nich stoją, ale są daleko i widać tylko taki ogólny zarys

 

pozdrawiam

 

Ah, to, przepraszam, nie załapałem ;)

 

To meble "po biurowe", mogłem zabrać z likwidowanego oddziału firmy w której kiedyś pracowałem ...

Krzesła SITAG, takie : http://www.sitag.pl/pl/produkty/serie/realy/realy_g_206820.html

Aż sprawdziłem, nowe wg. tego cennika http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=REALY+G+206820+cena&source=web&cd=1&ved=0CG0QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.offico.com.pl%2Fdownload.php%3Fid%3D60&ei=5rHTT_GGKozOswazxMHsDw&usg=AFQjCNFCCrx9WAmFR4wvTM7wis1r88JtOw

560 zł netto ... Szeroko ... :) ;)

Stół też był w tej serii, to były jakieś komplety mebli ... Ale nie ma żadnego oznaczenia, czyli jest obecnie no name ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może dlatego, że oczami wyobraźni widziałam żółte albo herbaciane ??????????????? A czerwone bardzo lubię :)

 

Dziękuję za namiary :)

 

buziaczki dla młodzieży ;)

 

Inne kolory róż powinny być na rabacie róż płożących. Jak będą kwitły, to porobię zdjęcia ;)

 

pozdrawiam, majki

 

PS. Dzieki za buziaki :) Ucałowałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drenaż trafia do studni chłonnej. Choć jak kiedyś pisałem chłonna jest tylko z nazwy ;) Po prostu zbiera wode z całych rur i jest tam wsadzona wydajna pompa, co pompuje wszystko do rowu melioracyjnego.

 

pozdrawiam, majki

 

Dzięki za odpowiedź.

Chciałabym u siebie zrobić samo rozsączenie drenażówkami po działce, bo studnia chłonna podraża inwestycję (taka tylko z nazwy też odpada, bo nie mam rowu ;) ) - u mnie jest piach, więc może by wystarczyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Chciałabym u siebie zrobić samo rozsączenie drenażówkami po działce, bo studnia chłonna podraża inwestycję (taka tylko z nazwy też odpada, bo nie mam rowu ;) ) - u mnie jest piach, więc może by wystarczyło...

 

Może sprawdź : wykop jakiś średni dołek, tak gdzieś na 1 m głębokości, wlej odmierzone np. 50l wody i policz ile wsiąka, pomnóż razy ileś jak będzie ulewa ilość wody i większy dół i czy się uda wchłonąć ...

Studnia chłonna to nie są jakieś ogromne koszty, nasza "chłonna" na 3 dreny + wykopanie kosztowała jakieś 600 zł. Dreny 100x60 więc ma pojemność max 1,6 m3, ale nigdy woda nie podchodziła do wierzchu, więc realnie jest na maksa 1,2-1,3 m3. Taka pojemność z mojego 400m2 dachu zapełnia się w ulewę w jakieś 15 minut ....

Pompa o wydajności 11m3/h sobie spokojnie z takim chwilowym nadmiarem wody radzi.

Więc te dreny muszą mieć troche pojemności ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Gość 2mm

Kwitnące juki są piękne ;)

ja mam jedną ogromną, której jeden z kwiatów ma 2 m wysokości

 

oglądałem te kamienie na tym składzie niedaleko Ciebie ale ich ilość mnie przerosła bo zamawianie na raty z uwagi na odległość dowozu jest nieopłacalne

 

pozdr. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwitnące juki są piękne ;)

ja mam jedną ogromną, której jeden z kwiatów ma 2 m wysokości

 

oglądałem te kamienie na tym składzie niedaleko Ciebie ale ich ilość mnie przerosła bo zamawianie na raty z uwagi na odległość dowozu jest nieopłacalne

 

pozdr. ;)

 

A dlaczego na raty ? Nie możesz zamówić jednego transportu ? Nie masz gdzie zrzucić ich i składować do czasu ułożenia ?

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm

No właśnie nie mam gdzie tego składować a oni mają te kamienie luzem (wywrotka) a 7-8 ton trochę miejsca zajmuje

czyli muszę to trzymać na podjeździe do garażu

jak kamienie są w takich dużych workach to jest łatwiej bo jeden taki worek waży około 1,6-1,8 tony przy takim rozmiarze kamieni.

 

dlatego muszę jakoś przemyśleć jak to zrobić i nie zniszczyć przy okazji wszystkiego dookoła

ale cena rewelacyjna :)

 

 

pozdr. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam gdzie tego składować a oni mają te kamienie luzem (wywrotka) a 7-8 ton trochę miejsca zajmuje

czyli muszę to trzymać na podjeździe do garażu

jak kamienie są w takich dużych workach to jest łatwiej bo jeden taki worek waży około 1,6-1,8 tony przy takim rozmiarze kamieni.

 

dlatego muszę jakoś przemyśleć jak to zrobić i nie zniszczyć przy okazji wszystkiego dookoła

ale cena rewelacyjna :)

 

 

pozdr. ;)

 

Chodzi Ci pewno o takie "big-bagi" ... Ja też składuję zawsze na podjeździe po 3 tony. Na spód folia, na to żwir i tylko płucze w innym miejscu ...

Właśnie czeka kolejne 3 tony na rozsypanie. Kręgosłup pożyczę - ktoś ma oddać ? :rolleyes:;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm
Chodzi Ci pewno o takie "big-bagi" ... Ja też składuję zawsze na podjeździe po 3 tony. Na spód folia, na to żwir i tylko płucze w innym miejscu ...

Właśnie czeka kolejne 3 tony na rozsypanie. Kręgosłup pożyczę - ktoś ma oddać ? :rolleyes:;)

 

pozdrawiam, majki

 

tak, tylko wtedy kamienie są lekko licząc 4x drozsze, przynajmniej w firmie, którą znalazłem

o tej folii na podjazd też mi powiedzieli w tym składzie niedaleko Ciebie ;)

 

tylko po co płuczesz ten żwir? jak oglądałem na składzie to był czysty, płukany, wyglądał w miarę OK.

 

z kręgosłupem to już nie pomogę ;) (ale folie mogę przytrzymać żeby wiatr nie zwiał ;) ;))

 

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko wtedy kamienie są lekko licząc 4x drozsze, przynajmniej w firmie, którą znalazłem

o tej folii na podjazd też mi powiedzieli w tym składzie niedaleko Ciebie ;)

 

tylko po co płuczesz ten żwir? jak oglądałem na składzie to był czysty, płukany, wyglądał w miarę OK.

 

z kręgosłupem to już nie pomogę ;) (ale folie mogę przytrzymać żeby wiatr nie zwiał ;) ;))

 

 

pozdr.

 

 

No ja juz taniej żwiru nie znalazłem ;)

Dlaczego płuczę ? Wydaje sie czysty, ale każdy kamyk jest otoczony takim jakby "pyłem - szlamem" dopiero jak przepłuczesz stają się naprawde czyste i wtedy ładnie lśnią np. po deszczu. Na próbę sypałem kawałek i nie płukałem i czekałem na deszcz. Cały syf spłynął na folię ogrodniczą pod żwirem i wstrętnie to wyglądąło.

A płukanie to super robota. Wąż do ręki i lejemy po pryźmie. Potem zbieram z wierzchu to co spłukane i tak dalej i tak dalej ... :wiggle:

 

pozdro, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam Majki, od dawna czytam Twój dziennki dlatego postanowiłam się ujawnić:) Fajnie to u Was wygląda, podoba mi się pomysł z ogrodzeniem i ciemny klinkier:) Jeśli chodzi o te kamienie do rozsypywania to skąd je bierzesz?? I jaka cena za tonę?? Pozdrawiam Serdecznie:)

 

Dzięki :)

Kamyki ze składu w Ksawerowie na ul Cegielnianej, 120 zł za tonę ( ja mam transport w cenie bo blisko )

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm
No ja juz taniej żwiru nie znalazłem ;)

Dlaczego płuczę ? Wydaje sie czysty, ale każdy kamyk jest otoczony takim jakby "pyłem - szlamem" dopiero jak przepłuczesz stają się naprawde czyste i wtedy ładnie lśnią np. po deszczu. Na próbę sypałem kawałek i nie płukałem i czekałem na deszcz. Cały syf spłynął na folię ogrodniczą pod żwirem i wstrętnie to wyglądąło.

A płukanie to super robota. Wąż do ręki i lejemy po pryźmie. Potem zbieram z wierzchu to co spłukane i tak dalej i tak dalej ... :wiggle:

 

pozdro, majki

 

 

o tym to już nie pomyślałem,

u mnie nie da się tak płukać bo podjazd ma lekki spadek do ulicy i brud będzie spływał na ulicę i sąsiedzi mnie pogonią

 

będę musiał jakoś załatwić to płukanie na tym składzie ale teraz i tak nie dam rady się za to wziąć bo nie mam czasu i jest lekko za gorąco żeby rozrzucać kamienie

 

jeszcze pytanie - co kładziesz pod te kamienie? taką czarną folię/włókninę ogrodniczą?? ile to teraz kosztuje za mkw??

 

pozdr. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym to już nie pomyślałem,

u mnie nie da się tak płukać bo podjazd ma lekki spadek do ulicy i brud będzie spływał na ulicę i sąsiedzi mnie pogonią

 

będę musiał jakoś załatwić to płukanie na tym składzie ale teraz i tak nie dam rady się za to wziąć bo nie mam czasu i jest lekko za gorąco żeby rozrzucać kamienie

 

jeszcze pytanie - co kładziesz pod te kamienie? taką czarną folię/włókninę ogrodniczą?? ile to teraz kosztuje za mkw??

 

pozdr. ;)

 

Ja płukałem na podjeździe pierwszą partię, ale brud spływał na bok, więc sąsiedzi nie gonili ;)

Kładę agrowłókninę ( coś w rodzaj tkanej folii ), około 200 zł na aledrogo ;) za 160 m2.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...