Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Majkiego


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Majki witam, miło wracać do oglądania Twojego domu,wyczytałam,że masz wodę ze studni,zym ją uzdatniasz?Moje parametry wody -też ze studni dobre-oprócz twardości.SZukam więc zmiękczacz a i lampy przecwbakteryjne sobie zamontuje,a jak u Was?Aha stół jadalniany masz skąd?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Majki :) Móglbyś napisać czy parapety wewnętrzne są marmurowe czy z granitu? Jesli z marmuru to jak się sprawują w użytkowaniu - to pytanie dreczy mnie od jakiegoś czasu :(

 

Wewnątrz - marmur, na zewnątrz - granit.

Użytkuje sie cudownie, zero problemów z plamami czy brudem. Wiadomo, trzeba z raz w tygodniu przetrzeć kurze ( na takiej szerokości to sie u nas zbiera ;) ), ale wilgotna szmatka z wodą i już :)

No i bez problemu, bo że ciemnieją jak drewno, czy zmieniają kolor, czy się odbarwiają ( testowane różnymi rzeczami przypadkiem ... ;) ). To dobry wybór :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki witam, miło wracać do oglądania Twojego domu,wyczytałam,że masz wodę ze studni,zym ją uzdatniasz?Moje parametry wody -też ze studni dobre-oprócz twardości.SZukam więc zmiękczacz a i lampy przecwbakteryjne sobie zamontuje,a jak u Was?Aha stół jadalniany masz skąd?

 

 

Uzdatniam filtrami ( odżelaziacz i zmiękczacz ). Dosypuję jedynie sól do pojemnika, której używa kolumna filtracyjna w procesie uzdatniania. Włącza się co 2m3 albo 9 dni. Z reguły spełniamy 2 warunek ;)

Stół : http://www.optiplus.pl/kolekcja,modern,245,807.html

T 204, max po rozłożeniu 3,8m

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) czytałam wypowiedzi, że parapety marmurowe są zimne ( może zła izolacja) i wrażliwe na zadrapania i zacieki z wody ( chyba z kwiatków doniczkowych), stąd moje wątpliwości.

 

Oczywiście, że w jakimś stopniu są zawsze "zimne", bo to kamień ... Ale to kwestia świadomosci tego, że tak jest i tyle. Gołym ... na tym nie siadam ;)

Zadrapania, jak będziesz szorowała szmatką z piaskiem, to wiadomo, że sie porysują ... Przesunięcie doniczki po parapecie nie powoduje rys.

No i właśnie parę razy "przelaliśmy" kwiatki ... Wysychają i plam nie ma.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona wprowadziła embargo na pokazywanie realizacji jej designerskich pomysłów :)

Ale jak się coś zmieni w tym temacie, to na pewno zobaczycie :)

 

Z drugiej strony to dom zamieszkały, nie wnętrze z gazety wnętrzarskiej ( hmmm .... ;) ) więc tak kawy na ławę już nie będzie :no:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Heejo, Majki,

fajne trawki masz w obejściu; cebulka, pomidorki.... też niczego sobie (mm, na pewno niebo w gębie).

Że nie wspomnę o "Dziedzicu".

 

Pozdrawiamy caaałą Rodzinkę.

 

PS. Wrzuć mi na PW namiar na tę ekipę co "okienko" mają.

Czy wzywałeś serwis do okien (wiesz: regualcje, smarowanie okuć, uszczelki?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...