Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Majkiego


Recommended Posts

Super to wygląda! Gratulujemy!

 

Mamy właściwie rzut beretem do was - może kiedys odwiedzimy na chwilkę?

 

 

Mam pytanie co do kominka. Nie moge znaleźć takiego oznaczenia u Dovre. Najbardziej pasujemi panorama (BSC) ale katalogowo kosztuje 8100zł! No i szyba jest panoramiczna a nie weim czy tak też jest u ciebie?

Gdzie kupiłes go w takiej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Super to wygląda! Gratulujemy!

 

Mamy właściwie rzut beretem do was - może kiedys odwiedzimy na chwilkę?

 

 

Mam pytanie co do kominka. Nie moge znaleźć takiego oznaczenia u Dovre. Najbardziej pasujemi panorama (BSC) ale katalogowo kosztuje 8100zł! No i szyba jest panoramiczna a nie weim czy tak też jest u ciebie?

Gdzie kupiłes go w takiej cenie?

 

Jasne, zapraszam, już kilkoro forumowiczów łódzkich zwiedzało ... :wink:

Jak coś namiary na PW.

 

Masz wkłady kominkowe Dovre :

http://dovre.com.pl/?mod=tf&id=wklady_kominkowe

Ja mam konkretnie 2180 CBS, ramka czarna, podobny do "plazmy" :wink:

W takiej cenie kupiłem w firmie PANEK kominki, Łódź, Stalowa 1 - polecam !!!

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki widzę że masz świetny gust jeżeli chodzi o kominek :wink:

Ja właśnie taki sam zobaczyłam u kropkq i strasznie mi się spodobał :D

Wkleję zdjęcie , mam nadzieje że kropkq się nie obrazi że wykorzystuje jej zdjęcia :roll:

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/a39e050687578910706e6b81276a565c,5,19,0.jpg http://foto1.m.onet.pl/_m/5d1a382aed39232a75555bdaff67e391,5,19,0.jpg http://foto1.m.onet.pl/_m/8f4573578e29176217e87dad3ade0681,5,19,0.jpg http://foto0.m.onet.pl/_m/e365fb51b8c812c2fb98f33270f4cc38,5,19,0.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello

 

mamy podobny stan zaawansowania prac :) Tyle, że Twój metraż, a nasz to dwie różne sprawy :wink:

W jaki sposób wygładzaliście belki w środku? Mamy kilka surowych jętek na poddaszu i chyba wolimy sobie sami z tematem powalczyć, bo kasy zaczyna pomału brakować :evil:

 

Metraż, jak metraż ... :wink:

Belki szlifowane są szlifierką kątową z nałożoną nakładką na papier ścierny w krążkach, jak widzę na razie - jakaś "80". Potem na to pójdzie Capon, szlifowanko jakąś "120" i potem lakier bezbarwny ...

Ja bym i może się podjął sam tego, ale praca na wysokości to dla mnie problem ... :oops:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki widzę że masz świetny gust jeżeli chodzi o kominek :wink:

Ja właśnie taki sam zobaczyłam u kropkq i strasznie mi się spodobał :D

Wkleję zdjęcie , mam nadzieje że kropkq się nie obrazi że wykorzystuje jej zdjęcia :roll:

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/a39e050687578910706e6b81276a565c,5,19,0.jpg http://foto1.m.onet.pl/_m/5d1a382aed39232a75555bdaff67e391,5,19,0.jpg http://foto1.m.onet.pl/_m/8f4573578e29176217e87dad3ade0681,5,19,0.jpg http://foto0.m.onet.pl/_m/e365fb51b8c812c2fb98f33270f4cc38,5,19,0.jpg

 

 

Dzięki :) Kominek, faktycznie fajny ...

Jeśli chodzi o zaprezentowane zdęcia samej obudowy, to ... podobno o gustach się nie dyskutuje ... :roll:

Halogeniki oświetlające obudowę kominka za "fikuśną" ścianką z GK są ... poza moją percepcją :lol:

Ale szanuję czyjąś wizję ... :wink:

 

dzięki za odwiedziny :D

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Jak będziecie mieli wycenę tej obudowy kominka z marmuru bezpośrednio od kamieniarza to proszę o wiadomość(najlepiej na priva). Jeśli to nie problem. Pozdrawiam Nela

 

Nie ma sprawy, gdybym zapomniał :oops: proszę o przypomnienie :wink:

 

pozdrwiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość justyna_m

Życzę Wam Wszystkim aby Wasze marzenia się spełniły, abyście mieli siłę i wiarę realizować swoje plany, aby nigdy nie zabrakło Wam nadziei. Wiele miłości i uśmiechu, abyście każdy dzień witali z uśmiechem i radością. Dużo zdrowia i pogody ducha, prawdziwych przyjaciół i przychylności losu.

 

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!

 

Justyna

 

A my będziemy tak świętowali A co - jak szaleć to szaleć!!!

http://img246.imageshack.us/img246/7483/picasabackgroundcr6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę z Dovre 2180 i myślącego o Warmecie 200 :-)

 

Właśnie przeglądam Twój dziennik i widzę, że kominek już stoi! Gratuluję :D My na razie jesteśmy przed wylewkami, ale musimy na czymś postawić kominek (może kilka cegieł albo bloczków), bo nie braliśmy stojaka (celowo, bo dosyć nisko mamy wyjście w kominie, a jest systemowy, więc nie podwyższymy).

 

Na jakiej wysokości od posadzki masz kominek?

 

Skąd masz doprowadzone powietrze? Czy dobrze widzę, że w rogu za kominem przy ścianie ta rura spiro idzie w dół? Ja póki co mam wystający z chudziaka rurę kan. 160.

 

Gdzie dawałeś przepustnicę do rury, bo widzę cięgno na fotce.

 

Kominek masz już kilka dni - dużo w nim już paliłeś? Jak wygląda sprawa z kopceniem szyby, działa chociaż trochę to oczyszczanie?

 

Niemniej widok ognia - boski!

 

I jeszcze jedno - dlaczego kratkę doprowadzającą dołem powietrze do ogrzania pomieszczenia dałeś z boku? Pewnie nie ma to znaczenia, ale wszędzie widzę z frontu, więc się trochę zdziwiłem :-)

 

A suporeksy samemu układałeś? To na klej jakiś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę z Dovre 2180 i myślącego o Warmecie 200 :-)

 

Właśnie przeglądam Twój dziennik i widzę, że kominek już stoi! Gratuluję :D My na razie jesteśmy przed wylewkami, ale musimy na czymś postawić kominek (może kilka cegieł albo bloczków), bo nie braliśmy stojaka (celowo, bo dosyć nisko mamy wyjście w kominie, a jest systemowy, więc nie podwyższymy).

 

Na jakiej wysokości od posadzki masz kominek?

 

Skąd masz doprowadzone powietrze? Czy dobrze widzę, że w rogu za kominem przy ścianie ta rura spiro idzie w dół? Ja póki co mam wystający z chudziaka rurę kan. 160.

 

Gdzie dawałeś przepustnicę do rury, bo widzę cięgno na fotce.

 

Kominek masz już kilka dni - dużo w nim już paliłeś? Jak wygląda sprawa z kopceniem szyby, działa chociaż trochę to oczyszczanie?

 

Niemniej widok ognia - boski!

 

I jeszcze jedno - dlaczego kratkę doprowadzającą dołem powietrze do ogrzania pomieszczenia dałeś z boku? Pewnie nie ma to znaczenia, ale wszędzie widzę z frontu, więc się trochę zdziwiłem :-)

 

A suporeksy samemu układałeś? To na klej jakiś?

 

A witam, witam :D

 

Na jakiej wysokości od posadzki masz kominek? - raczej wyżej, niż przeciętnie, około 50 cm od posadzki, stoi na stojaku + stojak stoi na bloczkach siporexu.

 

Skąd masz doprowadzone powietrze? Czy dobrze widzę, że w rogu za kominem przy ścianie ta rura spiro idzie w dół? Ja póki co mam wystający z chudziaka rurę kan. 160. - powietrze oczywiście z zewnątrz, rurą czerwoną fi 160, wychodzi w rogu obudowy kominka, pionowo z posadzki

 

Gdzie dawałeś przepustnicę do rury, bo widzę cięgno na fotce. - bezpośrednio na wylocie rury fi160, przepustnica fi150

 

Kominek masz już kilka dni - dużo w nim już paliłeś? Jak wygląda sprawa z kopceniem szyby, działa chociaż trochę to oczyszczanie? - paliłem 2 razy, tylko dla sprawdzenia palenia i szczelności wkładu i podłączenia komina. Pięknie widać działanie nadmuch na szybę, ale ... trzeba mieć suche drzewo. To co mam, ma niby 4 lata, ale leży na dworzu niczym nie przykryte i jest mokre ... :cry: Więc po paleniu szyba okopcona :(

 

I jeszcze jedno - dlaczego kratkę doprowadzającą dołem powietrze do ogrzania pomieszczenia dałeś z boku? Pewnie nie ma to znaczenia, ale wszędzie widzę z frontu, więc się trochę zdziwiłem :-) - są 2 kratki z boku, od frontu zakłócałaby wizje kominka :wink: a na poważnie, 2 z boku na dole wystarczą. U góry będą 3 - 2 z boku i 1 z frontu.

 

A suporeksy samemu układałeś? To na klej jakiś? - nie, wszystko montuje firma od wykończeniówki, sam bym tylko spitolił. Klejone na jakąś gotową zaprawę.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, spoko, spoko :)

Jak dojdzie parkiet i będzie już znana docelowa wysokość, to spokojnie przez otwór kratki ( zdejmuje się samą kratkę, ramka zostaje ) podłączy szufelkę. Jest doprowadzona rura od odkurzacza i potem do szufelki wężem elastycznym ( systemowa Beam'a ).

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm
Eeee, spoko, spoko :)

Jak dojdzie parkiet i będzie już znana docelowa wysokość, to spokojnie przez otwór kratki ( zdejmuje się samą kratkę, ramka zostaje ) podłączy szufelkę. Jest doprowadzona rura od odkurzacza i potem do szufelki wężem elastycznym ( systemowa Beam'a ).

 

pozdrawiam, majki

 

przeglądam od czasu do czasu z ciekawości Twój dziennik bo zdjęcia są rewelacyjne.

A co do odkurzacza centralnego i sprzątania kominka to nie nalezy tego robić bo zniszczy się odkurzacz. Są niby dostępne takie filtry na odkurzacz tak w granicach 80-300 zł ale nie są one zbyt wiele warte.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądam od czasu do czasu z ciekawości Twój dziennik bo zdjęcia są rewelacyjne.

A co do odkurzacza centralnego i sprzątania kominka to nie nalezy tego robić bo zniszczy się odkurzacz. Są niby dostępne takie filtry na odkurzacz tak w granicach 80-300 zł ale nie są one zbyt wiele warte.

 

pozdr.

A ja uważam(po 4 miesiącach używania kominka) że szufalka przy kominku to dobry pomysł żałuję że ja nie zrobiłam. Co do sprzątania kominka to mam separator popiołu. Ale przy kominku sie brudzi i trzeb często zamiatać np drewno brudzi , otworzy się drzwiczki i odrobinę popiołu wyleci itd. Za każdym razem wyciągać 9 mietrową rurę to nie za wygodnę, a trzymanie w salonie rury to jeszcze większa porażka. Nie mam ani jednej szufelki a gdybym dzisaj robiłą zrobiłabym taką w kuchni przy kominku i w wiatrołapie. To sa pomieszczenia gdzie nawięcej się brudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...