Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Majkiego


Recommended Posts

majki- wypisałam wszystkie dane pod fotkami w linku, który wcześniej przesłałam, musisz jeszcze raz przelecieć moje fotki :lol: , nie zrobiłam tego celowo, żebyś nie pomyślał :wink: , a zresztą co mi tam, przeglądaj raz jeszcze :lol:

pozdrawiam, Aneta

 

Super, to lecę oglądać :D

 

dzięki, pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

majki- http://www.sklep.ciarko.pl/go/_info/?user_id=71&lang=pl

 

ten okap bardzo mi się podobał, był w wersji satyna,

zrezygnowałam tylko dlatego, że nie miałam w umeblowaniu ani jednego zaokrąglenia, generalnie przeważa u mnie forma kwadratowa. Meble też proste, sufity tez forma kwadrat, prostokąt. Miałam długo na niego chrapkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Majki, zajrzałam do twojego dziennika tropem kominka, też zastanawiam się nad Dovre 2180, ale do wyboru jeszcze mam coś ze Spartherma, z szerszą szybą (za to niższą) i kilka innych. Ciekawa jestem, jakie masz pierwsze wrażenia? No i przy okazji przejrzałam resztę dziennika, świetne masz zdjęcia, takie z pomysłem i bardzo dobrej jakości. Może pochwalisz się, czym robione? Chętnie też podpytam o podłogówkę, sama jestem na etapie przymierzania się do instalacji. Możesz napisać, jaki dałeś styropian i jak rozwiązujesz kwestię regulacji (tzn. sterowanie i mieszacz)?

 

pozdrawiam serdecznie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Majki, zajrzałam do twojego dziennika tropem kominka, też zastanawiam się nad Dovre 2180, ale do wyboru jeszcze mam coś ze Spartherma, z szerszą szybą (za to niższą) i kilka innych. Ciekawa jestem, jakie masz pierwsze wrażenia? No i przy okazji przejrzałam resztę dziennika, świetne masz zdjęcia, takie z pomysłem i bardzo dobrej jakości. Może pochwalisz się, czym robione? Chętnie też podpytam o podłogówkę, sama jestem na etapie przymierzania się do instalacji. Możesz napisać, jaki dałeś styropian i jak rozwiązujesz kwestię regulacji (tzn. sterowanie i mieszacz)?

 

pozdrawiam serdecznie,

 

Dzięki za wizytę :D

Z kominka jesteśmy zadowoleni. Znaczy ja jestem, bo ja mam funkcję palacza, więc to głównie "moja" frajda. Żona tylko podziwia efekt końcowy :D

Pali sie super, jak pisałem stałopalność bez problemu, ma kopa. Tylko popielnik, a raczej jego "brak" może przeszkadzać ... Jest taka klapka, która można odgarnąć popiół ale jest raczej mała ...

Mnie to nie przeszkadza.

Zdjęcia ... :oops: Dziękuję. To, jak pisałem gdzieś już w komentarzach, moje hobby-pasja ... Twierdzę, że nawet zwykłą budowę da się "opowiedzieć" ciekawie zdjęciami ... Dziękuję, że Ci się podobają :oops:

Robione oczywiście lustrzanką, Nikon + "słoiki". :wink:

Pod podłogówką 15 cm styro, jak wszędzie w domu. Tylko w grażu - 10 cm.

Kwestii działania jeszcze nie znam :roll: bo nie grzeję - nie mamy jeszcze kotłowni, więc nie wiem jak będzie na żywo ...

 

Jakby coś, to pytaj śmiało :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Przyznam, że parę fotek sobie nawet "pożyczyłam", na przykład artystycznie ujęty drenaż wokół domu. Ach te rude studzienki rewizyjne... :D

Już działają jakiś czas, jesteś zadowolony z wykonania, czy spełniają swoje zadanie? Wiosną równiez za to się muszę zabrać, martwię się, bo dom jest w 1/2 podpiwniczony, ze względu na spadek terenu to było wygodne, ale wokół garażu jest obniżenie, no i gdzieś trzeba odprowadzić tę deszczówkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Przyznam, że parę fotek sobie nawet "pożyczyłam", na przykład artystycznie ujęty drenaż wokół domu. Ach te rude studzienki rewizyjne... :D

Już działają jakiś czas, jesteś zadowolony z wykonania, czy spełniają swoje zadanie? Wiosną równiez za to się muszę zabrać, martwię się, bo dom jest w 1/2 podpiwniczony, ze względu na spadek terenu to było wygodne, ale wokół garażu jest obniżenie, no i gdzieś trzeba odprowadzić tę deszczówkę...

 

Nie ma sprawy, opłatę za prawa autorskie w/g cennika ZPAF wyślę na PW 8) :lol:

Drenaże działają na razie ok, pięknie wode odbierają, do okoła domu po śniegu nie ma sladu, woda też gdzieś wsiąkła ... :D

U mnie też deszczówka idzie do drenażu. Z całą świadomością twierdzę, że jest ok :lol:

Na razie jest dobrze, nigdzie nie ma wilgoci w domu, oby tak dalej :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga1401 - ano pięknie, pięknie :D

Wyczystko nie jest zabudowana, z drugiej strony komina, w kuchni na dole w ścianie jest wyczystka. Drzwiczki szczelne, metalowe korytko + szufelka na "odpadki" :wink:

Będzie dostępna z którejść szafki kuchennej - ale ile razy ona będzie potrzebna ... ? :roll:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki- no to TY jesteś mistrzunio palenia w swoim Dovre, daj dokładny opisik cobym mogła wydrukować i pomachać mężowi przed oczami jak się pali w kominku.

Wkład mamy duży, 2180 Panorama- chyba taki sam jak Twoj,

a palimy okazjonalnie, aaaaa. ostatniej soboty mężo na sobotni wieczór na zmroku przywiózł TACZKĘ DREWNA: brzoza i parę dębaków,

od godziny 17 do 21 przemielił w kominku wszystko!!! ON uważa że w kominku to ma być cały czas ogień i temperatura conajmniej 400C bo inaczej się nie nagrzeje, dokładał no....co pół godziny max 50min. i tak wkółko ,

przez sobotę i niedzielę poszło prawie 4taczki....., temp. wewnąrz tylko 18C, bo tylko kominkiem paliliśmy.

proszę daj instrukcje jak TY palisz, bo w takim tempie to my zużyjemy 5m3, w pare tygodni...help,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANNNJA - aż mi normalnie wstyd, co ja tam umiem ... :oops: :roll:

Ale jest tak : powiedzmy, że zaczynamy, układam stosik drewna : najpierw małe szczapki / patyki, potem na to grubsze kawałki.

Wkładam kostkę rozpałkową, podpalam, przy lekko uchylonych drzwiach ( tak żeby dym nie szedł do środka , reszta przepustnic otwarta na full ) rozpalam do momentu aż nie zacznie sie palić dość dobrze i na to już grubsze drewno - z reguły około 15 minut.

Szyber w tym czasie oczywiście otwarty.

Potem zamykam drzwiczki, szyber nadal otwarty ( jest taki dynks na dole ) reszta przepustnic otwarta nadal na maxa.

Jak się dobrze rozpali ( około 30 min. ) dokładam już grube kawały i po około 15 minutach dławię wkład na max na nawiewie na popielnik.

Jak się rozpali nowy wkład drewna dobrze, dławię na 50% powietrze na przepustnicy powietrza i już dalej się samo wszystko dzieje :lol:

Nie wiem kiedy dołożyć znów, bo z reguły już wychodzę z domu :wink:

Tak jak pali Twój Mąż, nie jest źle. Na pewno ma to efekt ( ogień ) i powinno dać dużą temperaturę - dom jeszcze zimny, czy już mieszkacie ?

Jak drewno macie suche to tym bardziej powinno ładnie grzać.

Ja mam niestety mokrawe i efektem jest zarówno niższa temperatura i okopcona szyba.

Wkład stalowy pewno również :cry: :roll:

Dlatego na razie nie palę, bo drzewo mam niezbyt ten tego .. :wink:

Nie wiem jak inaczej opisać.

Palenie to sztuka. Nie uważam że ją posiadłem. Wszystko jest do nauczenia :D

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ, dzieki za opis, ale tak... u Ciebie nie jest szyba zakopcona, ale jak my przykręcimy trochę któryś z tych "bolców" po lewej, obojetne czy ten pierwszy czy drugi, to po kilku godzinach szyba jest b.b. ciemna, czasami to nawet ledwo co widać,

drewno mamy suszone niecały rok, i takie prawie 1,5letnie,

i niezależnie od drewna jak przestawimy "bolce" na "zmniejszony ciąg" szyba zawsze ukopcona, a u Ciebie nie??- co za czort, no i u nas temperatura jakoś mniejsza-nawet jak nie przykrecamy bolców...,

dom pomieszkujemy sporadycznie dopiero....,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...