Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Majkiego


Recommended Posts

adamgrazia - dzięki ... za wszystko 8) Z rad na pewno skorzystam :D

Jakby co, mam namiary - będę się kontaktował :wink:

 

pozdrawiam, majki[/quote

 

no problem, wal śmiało, aha sorki za te literówki, jakoś mi palce pewnie zesztywniały ;-)))

Jak bedziesz miał jakieś pytania w sprawie instalacji i kotłów to zapraszam.

P.S. Jak dokładnie bedziesz grzał cwu gazem? Poprzez kocioł?

Może bojler gazowy byłby niezłym rozwiązaniem?

Popatrz tu: http://www.aristonheating.pl/products/sga_wall_lst.php

pozdrawiam

 

O dżizas :o tylko nie bojler :roll:

CWU z zasobnika ładowanego kotłem jednofunkcyjnym - taką mam wizję. :wink:

 

pozdrawiam, majki

 

majiki, ale to jak ma grzac te wode? przepływowo? czy ładowac jakis zasobnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na razie jest nas 3, może sie uda .. 4 :wink:

Wiem, ze mało, ale tu mam właśnie dylemat : dawać od razu tak 300l i nie wiem czy będę miał kolektory, czy 150 a później wymieniać ... :roll:

Bo jak długo kolektorów mieć nie będę to grzać 300 l wody to kiepski biznes ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jest nas 3, może sie uda .. 4 :wink:

Wiem, ze mało, ale tu mam właśnie dylemat : dawać od razu tak 300l i nie wiem czy będę miał kolektory, czy 150 a później wymieniać ... :roll:

Bo jak długo kolektorów mieć nie będę to grzać 300 l wody to kiepski biznes ...

 

pozdrawiam, majki

 

No właśnie, wszystko zalezy od Twoich planów no i oczywiście ich realizacji. Pamiętaj, zawsze możesz zrobić tak: teraz założyć 150 z jedną wężownicą, a w momencie montowania kolektorów, dołożyć drugą, też z jedną węzownicą i zrobić ją zasileniem tego pierwszego. Czyli połączyć zasobniki szerogowo, co Ty na to? Rozwiązanie wydaje sie rozsądne, a działac będzie na bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki tyle razy ogladalam fotki twojego domu a dzisiaj dopiero cos mnie tknelo odnosnie tych wnek pod kaloryfery-tez takie chce :) Widze juz jak byly robione (pod otworami okiennymi putaki ukladany byl odwrotnie)Mam pytanie czy takie "murowanie" musiales zaznaczyc w projekcie na etapie adaptacji czy bylo to juz pomysl i realizacja podczas murowania.Jakiej szerokosci wyszla Ci ta wneka i czy cala szerokosc kaloryfera sie w niej chowa?Czy z pky widzenia budowlanego ta czesc sciany nie bedzie bardzo wychladzac domu?Jest ciensza i otwory w pustaku ustawione sa "nieekonomicznie"Moze glupie pytania ale ja na budowlance malo sie znam i patzre tylko pod katem estetycznym :D

Pamietam ze cos pisales iz drzwi na taras masz jakies niestandardowe (mozesz napiosac ich wymiary ) oraz jaka masz szeroksoc wneki (tej tarasowej) oraz cala szerokosc zadaszenia tarsu .Ufffffff duzo tych pytan :oops:

Jezeli bedzie Ci sie chcialo pomierzyc to prosilabym jeszcze o podanie szerokosci okapu oraz ile masz zostawionej wysokosci miedzy gorna krawedzia ona a okapem.Na fotkach fajnie wyglada iz cien okapu nie zakrywa Ci swiatla okna dlatego tak sie dopytuje :D

Pozdrawiam i gratuluje pieknego i konczonego ze smakiem domku (kolro dachu ,podbitki i rynien juz zerznelam do ulubionych :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, miło mi że zajrzałaś :D

Z chęcią na wszystko odpowiem :) :

 

- wnęki na kaloryfery są jak najbardziej ok. Nie czuję jakby ich mogło nie być ... to przecież "old school" budowania" kaloryfer = wnęka :wink:

- były już od etapu projektu - tak chcieliśmy

- szerokość / głębokość raczej wnęki jest na około 15 cm.

- cały kaloryfer się chowa

- pewno to zimniejszy element ściany, tym bardziej, że jak zauważyłaś pustaki są postawione źle : w drugą stronę :evil: . Powinny być dosięte na szerokość, ale nasz dziad od etapu surowego nie zdanżał z myśleniem :roll: :evil:

- drzwi na taras 2100 szerokość, 2400 wyskość - wszystko ok z drzwiami :D

- "wnęka" tarasowa ... szerokośc jest 1 metr, taras zadaszony jest daszkiem o wymiarach 3 m x około 3,5 m

- okap ma szerokość 50 cm, jak zapewne widziałaś jest w dwóch miejscach szerszy : na fixem na taras - 1m i nad ściana z oknami łazienek - 1,5m

- dokładnie tak : okapy nic nie zacieniają, bo z jednej strony duże okna, a z drugiej jak np. pada to ściany są suche, chyba, że deszcz zacina :wink:

 

Dziękuję jeszcze raz za wizytę :D Mam nadzieję, że na "koniec" dom będzie jedną spójną kompozycją :wink:

Jakby coś to pytaj.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a czy ja mogę jeszcze poprosić o dane dotyczące komina? Jakią ma średnicę? Mam zmartwienie, bo chyba u mnie wkład Dovre może nie pasować z powodu zbyt małego otworu kominowego! :(

 

(sorry, może juz to podawaleś w dzienniku, tylko ja nie znalazłam?)

 

Komin mam przesadzony :wink: W sensie - poszedłem "na bogato", ale tak było w projekcie, choć może dzięki temu teraz cug jak diabli ... :D

Kanał dymowy w rozmiarze "cegłaxcegła" czyli ile ... ? :roll: ... dwadzieścia parę na dwadzieścia parę :lol:

Generalnie kwasówka fi200 weszła i jeszcze luz miała ... :oops: :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"27" mówisz ... to dlatego głowę mogę wsadzić do komina i niebo widzę ... :lol: :wink:

14x27 mam wentylacyjne ... no tak to nawet będzie problem wsadzić kwasówkę fi150 ... a to podobno minimum przy kominku ...

Chyba, żeby nie dawać wkładu ... przecież ideą komina murowanego jest właśnie brak wkładu.

Ale wiem, wiem dlaczego sie z reguły wkłada : a bo dziury z zaprawie, a to "mokry" dym od mokrego drzewa i wykwity ... :roll:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dokladne info :D Zaskoczyles mnie z ta kwasowka w kominie.Myslalm ze jak jest z cegly to wlasnie sie nic nie daje bo cegla sama z siebie ma za zadanie wciagac nadmierna wilgoc itd (tak mi doradzal moj majster) Bede musial o tym z nim jeszcze raz porozmawiac no i dopytac jak bedzie ten komin murowal zebym tez nie miala zbyt waskiego otworu.Wychodzi ze u Ciebie przewod ma srednice 27X27.

Ladne rzeczy wybierasz sobie do lazieneczek- o ceny nie pytam bo zanim ja zaczne dom wykanczac (ktorego jeszcze nie zaczelam budowac) to pewnie sto razy sie pozmieniaja (oby w dol lecialo :) Prosze tylko o podanie z jakiej firmy masz ten zestaw do wanny i pod prysznic.

Juz sie nie moge doczekac kiedy zaczniesz pokazywac fotki wyflizowanej lazienki-na pewno bedzie boska :D

Zastanawia mnie tylko czy dobrze przemysleliscie sprawe drzwi przesuwanych pod prysznic?Taka przesowke bedzie bardzo ciezko domyc .Chyba ze te Twoje drzwi beda przesowno-uchylne bo tez takie kiedys widzialam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakusek - tak, komin ma przekrój 27x27. Niby wiem, że murowany właśnie po to żeby nie dawać wkładu, ale jak ma być porządnie ... 8)

Baterie do łazienek i natrysk - TRES

Drzwi do prysznica, wolimy przesuwane, bo może być ciężko z otwieraniem - miejsce :-? .

Z tego co widziałem i wiem, drzwi nie mają wielu zakamarków, więc mycie nie powinno stanowić problemu :D

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie pogratuluję skrupulatności w prowadzeniu dziennika :p

Czy macie może już więcej fotek kominka? Oraz czy sami zajmujecie się obudową??

Pozdrawiam cieplutko :wink:

 

Dziękuję :oops:

Na razie więcej fotek nie ma, kominek stanął w miejscu, czekamy na kamień na obłożenie.

Kominkiem zajmuje sie ekipa.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 8)

Gdzie te ,,kible'' tak tanio kupiłeś i po ile??

 

Glaz-Bud Łódź, Przybyszewskiego 99

Stelaż Grohe kompletny + przycisk chromowany prostokątny dwudzielny + miska Subway "normalna" + deska wolnoopadająca - 2300 brutto.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm

witam,

widzę nowe fotki, prace postępują :D

 

rozumiem ze nie ma gazu w okolicy bo piec na paliwo stałe jest jednak troszkę uciążliwy w użyciu. No trzeba coś przy nim robić........

 

 

kibelki fajne,

 

a na bramę garazową masz jakiś pomysł?

 

 

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...