Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Majkiego


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Majki, dzięki. Widzę że bez pomocy specjalisty się nie obędzie :roll:

 

Specjalisty ... albo kartki papieru i ołówka :wink:

My też się nad tym zastanawialiśmy długo jak to u nas rozwiązać, architekt, to tylko "ubrał" od strony technicznej i doradził kilka kwestii ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majki, zainteresował mnie Twój dziennik, bo też będę budowała parterówkę, będzie projekt indywidulany na bazie "znanego wariant 1" z muratora.

 

Czy dobrze wyczytałam, że robisz pokoik na poddaszu, a jeżeli tak, to jak się do niego wchodzi i skąd?

Nie miałam czasu jeszcze przeczytac całego Twojego dziennika (jest on imponujący) , więc przepraszam,jeżeli zadaję głupie pytania, ale piszę tak na bieżąco.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majki, zainteresował mnie Twój dziennik, bo też będę budowała parterówkę, będzie projekt indywidulany na bazie "znanego wariant 1" z muratora.

 

Czy dobrze wyczytałam, że robisz pokoik na poddaszu, a jeżeli tak, to jak się do niego wchodzi i skąd?

Nie miałam czasu jeszcze przeczytac całego Twojego dziennika (jest on imponujący) , więc przepraszam,jeżeli zadaję głupie pytania, ale piszę tak na bieżąco.

pozdrawiam.

 

Dziekuję :D

Do "pokoiku" na poddaszu zwanego pokojem stryszkowym :wink: wchodzi sie z ... garażu :lol:

Jedynym stropem w domu jest strop nad garażem i jednocześnie podłoga pokoju.

Ma spore skosy i jest raczej niski, ale znajdzie sie jakieś zastosowanie :D

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie zrobiłeś wejście z garażu?drabinkę spuszczaną, czy jakieś inne?

Czy w projekt był bez stropu, czy sam tak wymyśliłeś?

Strasza mnie niektórzy znajomi, że jak zrobię tak wysokie pomieszczenie, to będę miec problem z ogrzewaniem, tzn.że będą bardzo wysokie koszty ogrzewania,ale nikt nie umie sprecyzowac jak wysokie koszty, ja chciałabym zrobic odkrytą więźbę nad salonem tylko.

pozdrawiam, i teraz biorę się za dokladniejsze czytanie Twojego dziennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie zrobiłeś wejście z garażu?drabinkę spuszczaną, czy jakieś inne?

Czy w projekt był bez stropu, czy sam tak wymyśliłeś?

Strasza mnie niektórzy znajomi, że jak zrobię tak wysokie pomieszczenie, to będę miec problem z ogrzewaniem, tzn.że będą bardzo wysokie koszty ogrzewania,ale nikt nie umie sprecyzowac jak wysokie koszty, ja chciałabym zrobic odkrytą więźbę nad salonem tylko.

pozdrawiam, i teraz biorę się za dokladniejsze czytanie Twojego dziennika.

 

Wejście jest na razie w formie drabiny zbitej przeze mnie :lol:

Potem damy jakieś schody ...

Akurat pomysł stropu nad garażem był architekta i to był strzał w "10". :D

Wyskoie pomieszczenie jest fajne / ciekawe / niebanalne ... itp, itd.

A ogrzewanie ... ? Parę złotych więcej nie robi różnicy, a wygląd - tak 8)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz babo placek :x Zajelam sie projektowaniem domku a mezowi dalam wolna reke w kwestii zaprojektowania ogrodzenia.Naiwnie myslalam ze skoro on czesciej bedzie wjezdzal przez ta magiczna przesuwna brame :wink: to przylozy sie do tego tematu i przemysli wszystko aby bylo ladnie i fukcjonalnie.Dzis zobaczylam maila od architeta z proponowanym projektem ogrodzenia :-? Nic mi sie nie podoba :( Slupki jakos nierownomiernie porozmieszczane ,luki kraweznikow wychodza poza ogrodzenie (pomiedzy ogrodzeniem a droga jest jeszcze zostawiony przymusowy pas ) wogole jakis koszmar :evil: Gdybym miala czas pewnie dopracowalabym to wszystko po swojemu ale gosc zlozyl juz papiery i trzeba dolaczyc ten nieszczesmy projekt.

Oki rozpisalam sie ,wyzalilam a teraz wale o co mi biega :oops:

Majkiczy moglbys pokazac swoj projekt ogrodzenia?Chodzi mi o odleglosci pomiedzy slupkami klinkierowymi,przeslami,wysokosc slupkow ich grubosc ,wysokosc podmorowki,ogrodzenia itd.Chcialabym miec ogolne pojecie jak to moze wyjsc w realu i ewentualnie zwryfikowac u mnie wymiary.

Od frontu mamy 84 m ale chcemy tylko szerokosc domu ogrodzic "pozadnym" ogrodzeniem a reszte pociagnac siatka.Widze ze gsoc siatke pokazal jako ogrodzenie o wysokosci 1,50 a to z klinkierem okolo 2 m i juz to wyglada jakos dziwnie bo wydaje mi sie ze w jednej lini ogrodzenie powinno byc na rownej wysokosci.Bylabym wdzieczna gdybys "uzyczyl" mi swojego projektu.

Orientujesz sie moze czy w trakcie wykonywania prac ogrodzeniowych moge jeszcze cos pozmieniac(uklad kostki brukowej,rozklad slupkow) czy to co obecnie zaprojektuje jest "sztywne"

Czuje ze mam dzis przez to nieprzespana noc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem zrobię fotke projektu i umieszcze tutaj.

Tak tylko myślę ... Nie jestem przekonany czy tylko szerokość domu zagrodzona "dobrym" ogrodzeniem będzie pasowała so reszty z siatki.

Ale wiem, że 84 m muru z klinkieru to już bardzo szeeerokoooo :lol:

Może cjciaż samą "podmurówkę" a słupki metalowe i siatka, wtedy to jakoś grać będzie ze sobą ... :roll:

Projekt wydaje mi sie nie jest sztywny, byleby nie poprzekraczać jakiś tam odległości wymaganych, ale to juz pewno pytanie do KB. Mój stwierdził, że moge sobie korygować, byle w linii ogrodzenia.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to majki czekam do wieczorka-dzieki :) Balam sie ze nie zechcesz pokazac szczegolow-wszak to ty nad tym dumales a ja chce miec gotowca :oops: U nas ogrodzenie i tak bedzie nieco inne bo smietnik w jednej linii ale bardziej chodzilo mi o rozstaw slupkow.Zastanawiam sie czy je jakos "nawiazywac" do bryly domu.Tzn tam gdzie w domu jest np jakis wypust tam dawac slupek przy ogrodzeniu :roll: Tak sobie mysle ze rzeczywiscie sama linia ogrodzenia jest wazna a potem jak to wykoncze (ile dam slupkow ,czy dam sztechaety czy kute przesla ) to juz nie ebdzie chyba takie istotne.Musze rzeczywiscie zapytac architekta bo bardziej sie boje ze jak zaprojektuje kostke brukowa to ona bedzie musiala juz byc w tych samych miejscach co na projekcie.Wiem ze nioektorzy powiekszyli taras (wylali go wiecej) i pozniej mieli problemy z odbiorem budynku.Tam chyba chodzilo o kwestie powierzchni zabudowy ale mozeliwe ze skoro robi sie projekt ogrodzenia i tych podjazdow to tez trzeba zachowac te same proporcje.

Lece jeszcze zajrzec na ogrodzenie kropkq bo tez mi sie podobalo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam :-)

 

I jak tam odpalenie Kostrzewy, duże masz wahania temperatury? Z tego co pamiętam, to będziesz palił głównie drewnem - jestem ciekaw Twoich wrażeń, bo mi po pierwszym sezonie (paliłem od stycznia gdzieś do marca?) to niby jestem bardzo zadowolony, ale wahania były różne (w ekstremalnych sytuacjach piec nagrzewał mi się nawet 15st więcej niż zapodane na sterowniku) - ale z drugiej strony wody w układzie mam bardzo mało - wszystko na pexach, grzejniki alu...

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie udane, palenie raczej takie tylko po to by wygrzać troche podłogówkę. Na kotle 65 stopni, histereza 2 stopnie, wahania między 63 a 68-69.

Po zapodaniu całego wkładu na noc ( o godzinie 19 wieczorem ) rano wszystko spalone do zera, popiołu prawie nic :o , temperatura na kotle 33 stopnie, na podłogówce 20 stopni.

Więc wygląda obiecująco. Tylko zauważyłem smołę zbierającą się w komorze paleniska ... Macie też ?

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoły mamy dużo... tylko że my paliliśmy węglem, zwykle mokrym :( Ładowaliśmy do pełna wieczorem i przez 24h się spalało. Czasami w dzień (średnio po ok 12-15h) poszło się przerusztować. Jak było za dużo węgla, to strach było otwierać klapę (wybuchy siarki - ale to normalny efekt).

 

A popiołu mieliśmy dużo... ale jeszcze nie dobraliśmy dobrze węgla, pękła nam cegła szamotowa, muszę włożyć nową... też jeszcze dużo musimy się z tym piecem nauczyć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...