Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Majkiego


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć Majki :D ,

od czasu do czasu zaglądam po cichu, dzisiaj mi net strasznie wolno chodzi ale na szczęście otworzyło mi się zdjęcie Twojego stryszku. :)

Czy strop jest derwaniany, z sufitem z płyt g-k?

Czy możesz zdradzić, jaki jest orientacyjny koszt wykonania m2 takiego sufitu (belki drewniane, płyty g-k, wełna, stelaż i wszystko, co tam jeszcze potrzeba?). Też mamy domek parterowy i zastanawiam się właśnie ile nas wyniesie ten sufit.

Szkoda że pozostałe zdjęcia mi się nie otworzyły, spróbuję jutro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Majki :D ,

od czasu do czasu zaglądam po cichu, dzisiaj mi net strasznie wolno chodzi ale na szczęście otworzyło mi się zdjęcie Twojego stryszku. :)

Czy strop jest derwaniany, z sufitem z płyt g-k?

Czy możesz zdradzić, jaki jest orientacyjny koszt wykonania m2 takiego sufitu (belki drewniane, płyty g-k, wełna, stelaż i wszystko, co tam jeszcze potrzeba?). Też mamy domek parterowy i zastanawiam się właśnie ile nas wyniesie ten sufit.

Szkoda że pozostałe zdjęcia mi się nie otworzyły, spróbuję jutro...

 

Aaaa, to nie trzeba po cichu, śmiało walić :wink:

Jest tak, że ... nie ma stropu :wink:

W sensie takiego betonowego czy z belek, nie ma. Konstrukcja dachu jest oparta na belkach metalowych (HEB), kratownica dookoła domu leci i podpiera belki dachowe.

Do tego mocowany jest ruszt gęsty krzyżowy pod GK, na tym leży wełna. Od "góry", czyli od strony stryszku położyłem ostatnio belki i do tego zrobiłem "podłogę" z desek.

Widac to wszystko dokładnie na zdjęciach, wystarczy jak się pootwierają :wink: to wszystko obejrzycie po kolei jak powstawało.

Za montaż GK, ruszt, wełnę, folię płaciłem 40 zł/m2.

Materiały ... ? Nie liczyłem. Miało być dobrze i jest :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm

fajny parkiet, jesion?

 

moze to głupie pytanie ale będziesz malować ściany po położeniu parkietu?

 

generalnie to Twój dom robi wrażenie w porównaniu do duuuuuuuużej większości tego co ludzie przedstawiają na tym forum :D

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny parkiet, jesion?

 

moze to głupie pytanie ale będziesz malować ściany po położeniu parkietu?

 

generalnie to Twój dom robi wrażenie w porównaniu do duuuuuuuużej większości tego co ludzie przedstawiają na tym forum :D

 

pozdrawiam,

 

Jesion, a jakże 8)

 

Ściany są pomalowane już 1 raz, po lakierowaniu będa malowane drugi raz ( docelowo ). Z tego co wiem, to kolejność poprawna :wink:

 

Dziękuję za opinię :oops: Mam ( mamy z Żoną ) frajdę z tego niesamowitą... Z domu ... z budowy ... Jak "widzę" oczyma efekt końcowy, to powinno być nieźle 8)

 

pozdrawiam serdecznie, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie zachęcaj Majki, bo jak zacznę "śmiało walić", to jeszcze będziesz miał mnie dosyć! :lol:

O taki dokładnie strop mi chodzi :) , dzięki za podanie robocizny - to już jakiś punkt odniesienia. Ciekawe ile sobie tu w mazowieckim krzykną.

 

Wyczerpałam limit transferu i teraz muszę czekać do nast.cyklu rozliczeniowego, żeby sobie zdjęcia pooglądać. :roll: A więc wrócę tu niebawem! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość justyna_m

Podłoga baaajecznie się zapowiada!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

AskaK ja jestem w trakcie robienia sufitów podwieszanych do wiązarów - projekt domu prawie identyczny jak majkiego.

 

175m2 wyszło po 40zł/m2 robocizna materiał 12000zł

 

wełna 25cm (20cm+5cm)

stelarze

wieszaki

folia - ekran

płyty

kołki

gips

siatki

i jednokrotne malowanie

 

 

w galerii jest kilka zdjęć jak powstają :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Otworzyło mi się kilka! Fajnie z tym stropem pomyślałeś i z oknem dachowym, coś takiego nam się marzy w salonie. :D

 

I podłoga duchowa...miodzio! Pasuje kolorystycznie do belek pod dachem. :D

 

Justyna, dzięki za info! :D

No to wiem już orientacyjnie, jak to kosztuje. Nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm

 

na tablicy ogłoszeń podałem namiary na szklarza, polecam

 

 

dzięki, spisałem i wolnej chwili pewnie do niego zadzwonie bo potrzebuję takie małe szklane coś, może da się to zrobić :D

 

co do malowania masz rację - taka kolejność jest prawidłowa.

Ja osobiście jednak bałem się takiego rozwiązania z obawy, że "fachowiec" od malowania zapaprze podłogi bo zapewnienia, że się zabezpieczy podłogi i nie będzie problemów mnie nie przekonywały. I raczej miałem rację bo malarzy miałem żałosnych, niestety. I jak teraz widzę to malowanie w niektórych miejscach to zachwycony nie jestem.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie to duza klepka..i sie dobrze uklada.:) dzien dobry..:)..Małżonke majki i tak nie uchronisz ..poznam i tyla 8) :p :lol: :lol:

 

Hi hi nie drażnij Majkiego :)

 

Majki no ale robota szybko idzie super. Tylko, że ja jesionu nie lubię i to nawet bardzo no może termo tylko mi się podoba. Ale efekt końcowy będzie i tak powalający i grunt, że was zadawalający!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...