Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Majkiego


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A powiedz mi kolego , gdzieś ty przez ostatnie lata te drzewo znosił i w czym palił ? Bo cuś mi tu nie gra . :lol:

 

Ano Kolego wycinałem, zwoziłem, ciąłem krajzegą i składowałem na działce letniskowej. A jeszcze wcześniej spędzałem sporo dni z piłą w lesie przy wycinaniu suszu, wiatrołomów i drzew zarażonych.

A paliło się w różnych piecach, albo ogniskach :wink:

Wszystko w swoim lesie :D

A dlaczego pytasz ? :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mi to troszku niekonsekwencją pachnie . Cały czas paliłeś w kominku a teraz kominek be ! Murzyn zrobił swoje ..... :wink: :lol:

 

To nie jest niekonsekwencja.

Pisałem kiedyś że kocham palić w kominku i to robię często, tylko dla frajdy, a nie dla potrzeby ogrzewania domu. Nie MUSZĘ palić w kominku by w domu mieć ciepło, a tak bym musiał robić, gdyby był kominek z PW.

Palę sobie dla "dogrzania" atmosfery i frajdy ognia :)

A palę sobie w kotłown w kotle CO i to tam się w razie czego brudzi.

Także to nie niekonsekwencja, a rozdzielenie funkcji :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

I jak tam ogrzewanko gazem???

 

A wiesz ja też będę miała gazik - za ok 2 lata alę będzie :) Zmienili warunki które właśnie odą do nas pocztą :lol:

 

Ogrzewanko gazem spoko, ale na razie wyłączone :lol: Za dużo gazu poszło :roll: :wink: Podłączyłem w łikend pogodówkę, dopiero we wtorek będę miał czas żeby usiąść do pieca z instrukcją i podłubać.

A u Ciebie czytałem ... jak do tego czasu będziecie się "dogrzewać" ? :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm

cześć,

 

widzę same nowości - GAZ!!

walka z gazownią - bezcenne wspomnienia!!!

 

ja też od czasu do czasu sprawdzam wskazania tego cudownego urządzenia w skrzynce gazowej i muszę powiedziec że styczeń był trudny.... :wink:

ale można się przyzwyczaić (tzn. trzeba....)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

I jak tam ogrzewanko gazem???

 

A wiesz ja też będę miała gazik - za ok 2 lata alę będzie :) Zmienili warunki które właśnie odą do nas pocztą :lol:

 

Ogrzewanko gazem spoko, ale na razie wyłączone :lol: Za dużo gazu poszło :roll: :wink: Podłączyłem w łikend pogodówkę, dopiero we wtorek będę miał czas żeby usiąść do pieca z instrukcją i podłubać.

A u Ciebie czytałem ... jak do tego czasu będziecie się "dogrzewać" ? :wink:

 

pozdrawiam, majki

 

Kominek z PW 8) przeżyjemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

widzę same nowości - GAZ!!

walka z gazownią - bezcenne wspomnienia!!!

 

ja też od czasu do czasu sprawdzam wskazania tego cudownego urządzenia w skrzynce gazowej i muszę powiedziec że styczeń był trudny.... :wink:

ale można się przyzwyczaić (tzn. trzeba....)

 

pozdr.

 

Taaaak ... :lol:

Bezcenne, choć z chęcią bym je sobie darował :wink:

Ale przez wszystko przejść trzeba ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek z PW 8) przeżyjemy :)

 

Ciekawy jestem, czy jak powiedzmy za te 2 lata będziecie mieli gaz, to napiszesz : w końcu przestałam palić w tym p. w d. j. kominku i nie muszę rąbać tego k. drewna i się p. z paleniem ... :lol: czy : a tak polubiłam codzienne palenie, że gaz w sumie nam nie potrzebny ... :wink:

Naprawdę jestem ciekawy jak po okresie jednak "uwiązania" podchodzi się do takich dobrodziejstw ... 8)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek z PW 8) przeżyjemy :)

 

Ciekawy jestem, czy jak powiedzmy za te 2 lata będziecie mieli gaz, to napiszesz : w końcu przestałam palić w tym p. w d. j. kominku i nie muszę rąbać tego k. drewna i się p. z paleniem ... :lol: czy : a tak polubiłam codzienne palenie, że gaz w sumie nam nie potrzebny ... :wink:

Naprawdę jestem ciekawy jak po okresie jednak "uwiązania" podchodzi się do takich dobrodziejstw ... 8)

 

pozdrawiam, majki

 

:lol: :lol: :lol: obstawiam to pierwsze 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć co to za drzwi zewnętrzne, bardzo mi się podobają i ile kosztowały. I drugie pytanie, jaką masz kabinę prysznicową, co to za firma. Ten zestaw podtynkowy to Tres?

 

Drzwi - profil Schucco, wypełnienie Adecco, 7800

Kabina - Huppe Manufaktura z powłoką antycośtam :wink:

Zestaw podtynkowy - TRES

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witom , nie powiem Dzień Dobry bo ostatnio żaden nie jest dobry (dla mnie przynajmniej)

 

A możesz zapodać jakiegoś linka do tego ustrojstwa ? Z chęcią poczytam szczególy . :)

 

No czytałem u Ciebie ... jakies fatum ... :roll: Spoko, wyjdzie na prostą :D

A o jakie ustrojstwo chodzi ... ?

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o to co daje prund jak nie ma prundu .

 

:wink:

 

UPS APC 3000 ( 3kVA ) RMI NET, rackowy, do montażu ew. w szafie krosowniczej.

Przy obciążeniu rzędu 100-150 W jaki ma kocioł, to szacunkowo podaje czas podtrzymania około 8h ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm

 

UPS APC 3000 ( 3kVA ) RMI NET, rackowy, do montażu ew. w szafie krosowniczej.

Przy obciążeniu rzędu 100-150 W jaki ma kocioł, to szacunkowo podaje czas podtrzymania około 8h ...

 

pozdrawiam, majki

 

takie zabawki są dość drogie (chyba?)

lepszym wyjściem jest zakup generatora takiego ze 2kW to w razie czego wystarczy na piec CO, lodówkę, grzałkę do wody na herbatę :wink: i do komputera też jeszcze zostanie.

no fakt, benzynę trzeba lać i trochę hałasuje, smrodzi spalinami no i trzeba być w domu bo sam się raczej nie załączy :D

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

UPS APC 3000 ( 3kVA ) RMI NET, rackowy, do montażu ew. w szafie krosowniczej.

Przy obciążeniu rzędu 100-150 W jaki ma kocioł, to szacunkowo podaje czas podtrzymania około 8h ...

 

pozdrawiam, majki

 

takie zabawki są dość drogie (chyba?)

lepszym wyjściem jest zakup generatora takiego ze 2kW to w razie czego wystarczy na piec CO, lodówkę, grzałkę do wody na herbatę :wink: i do komputera też jeszcze zostanie..

Generatora nie włączysz w nocy jak będziesz spał... a rozbudowanie o samoczynne startowanie to już koszty, nie mówiąc o hałasie który by Cię w nocy budził :-)

 

Jest jeszcze inne rozwiązanie, na które ja się zdecydowałem - inwerter z funkcją UPS i sinusem na wyjściu. To taki UPS z zewnętrzna baterią. Ja kupiłem taki który daje 600W, ale można podłączyć aku do 150Ah. Piec ten sam, więc obciążenie podobne co pisze majki, na wyświetlaczu nigdy nie wskazało mi powyżej 25% (nawet przy rozruchu wentylatora, ale to akurat dlatego że w tych kotłach wentylator startuje stopniowo)

 

Przy kotłach nie jest problemem moc, tylko pojemność aku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...