Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Majkiego


Recommended Posts

Ale Ci zazdroszczę Majki (w pozytywnym tego słowa znaczeniu)!

My na razie dom raczej z marzeń mamy, ale jak tak człowiek z łopatą i kosą polata i tak sobie usiądzie na chwilkę i chłonie tę urodę otoczenia i odpowiedniej odległości od sąsiadów, to mu się serce ściska ze szczęścia. Nawet marzenia dają dużo radości - ich spełnienie musi być zaj,,....iście odlotowe.

Z harcerskim pozdrowieniem Z-35

 

P.S. Wyszukaj wątku: Wpisy w cudzych dziennikach - tam grasuje Ponury63, który na życzenie usuwa, przekłada, wyczyszcza itp. itd.

 

Wiem .... Patzrę tak sobie wstecz i dokładnie takie chwile pamiętam ... chaszcze .... puste pole ... te chwile spędzone na pracach przygotowawczych ... pierwsze koszenia trawy kosą ;)

A teraz dom.

I z mojego punktu widzenia : chłońcie każą chwilę, nawet najtrudniejszą.

Potem wracają jako wspaniałe wspomnienia.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam Majki

właśnie jestem przed przeprowadzką jestem pełna obaw jak to bedzie na tym swoim bo obecnie mieszkamy z rodzicami i moim rodzeństwem wiec w domu jest zawsze ktoś z kim można pogadać itd. zawsze coś sie dzieje a po przeprowadzce bedziemy sami hihi bałam sie ze się zanudzę ale pocieszyłeś mnie pisząc ze cały czas jest coś do zrobienia, dzieki za to

mężo naciska żeby szybciej ale ja jestem z tych co wolniej :-) ale za to bardziej przemyślanie chociaz nie wszystkie pomysły były do końca trafione tak więc

GRATULUJĘ PRZEPROWADZKI

SUPER DOMEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki wielkie gratulki!!!! Ja buduje dom przede wszystkim ze wzgledu na dzieci.Widze ich radosc kiedy moga wyjechac do dziadkow i bawic sie calymi godzinami w ogrodzie :)

Nie wiem czy bedziesz jeszcze pamietal ale napisales w dzienniku ze folia ktora przykrywales chudziak (ekofol iz) jest inna niz ta ktora miales w zamiarze kupic(ktos Ci chyba doradzil ten Ekofol) Ja wlasnie mam dylemat jak pozadnie zaizolowac chudziaka.Chcialam dac pape termozgrzewalna ale mam juz rozlozone rury wod-kan i wszyscy odradzaja mi w takim ukladzie zgrzewac tam pape.Na dodatek rury w niektorych miejscach sa jzu przymocowane klamrami do betonu wiec ciezko bedzie tam cokolwiek poparwnie popodkladac.Pozostaje folia i teraz mam dylemat jaka i czy smarowac czyms chudziak.Wiem ze wykonywales te izolacje sam (i strasznie sie nameczyles;)) czy udalo Ci sie idelanie pozakrywac wszystkie miejsca (nie wiem czy miales juz jakies rury).Moze z wlasnego doswiadczenia doradzisz czy kupowac taka folie szeroka na 5 m czy moze brac te wezsza(np3 m) .

Sorki ze musisz przeze mnie wracac do tak odleglych spraw ale obiecuje ze i o ogrod kiedys zapytam ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Majki

właśnie jestem przed przeprowadzką jestem pełna obaw jak to bedzie na tym swoim bo obecnie mieszkamy z rodzicami i moim rodzeństwem wiec w domu jest zawsze ktoś z kim można pogadać itd. zawsze coś sie dzieje a po przeprowadzce bedziemy sami hihi bałam sie ze się zanudzę ale pocieszyłeś mnie pisząc ze cały czas jest coś do zrobienia, dzieki za to

mężo naciska żeby szybciej ale ja jestem z tych co wolniej :-) ale za to bardziej przemyślanie chociaz nie wszystkie pomysły były do końca trafione tak więc

GRATULUJĘ PRZEPROWADZKI

SUPER DOMEK

 

Przede wszystkim przeprowadzacie się WY.

Jak "RAZEM" się przeprowadzicie to wszystko będzie dobrze.

Będzie dobrze ... zobaczycie ... :)

Cały czas sie cos "dłubie", ktoś czasem wpadnie, nie mamy okropnie daleko do reszty Rodziny ...

 

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki wielkie gratulki!!!! Ja buduje dom przede wszystkim ze wzgledu na dzieci.Widze ich radosc kiedy moga wyjechac do dziadkow i bawic sie calymi godzinami w ogrodzie :)

Nie wiem czy bedziesz jeszcze pamietal ale napisales w dzienniku ze folia ktora przykrywales chudziak (ekofol iz) jest inna niz ta ktora miales w zamiarze kupic(ktos Ci chyba doradzil ten Ekofol) Ja wlasnie mam dylemat jak pozadnie zaizolowac chudziaka.Chcialam dac pape termozgrzewalna ale mam juz rozlozone rury wod-kan i wszyscy odradzaja mi w takim ukladzie zgrzewac tam pape.Na dodatek rury w niektorych miejscach sa jzu przymocowane klamrami do betonu wiec ciezko bedzie tam cokolwiek poparwnie popodkladac.Pozostaje folia i teraz mam dylemat jaka i czy smarowac czyms chudziak.Wiem ze wykonywales te izolacje sam (i strasznie sie nameczyles;)) czy udalo Ci sie idelanie pozakrywac wszystkie miejsca (nie wiem czy miales juz jakies rury).Moze z wlasnego doswiadczenia doradzisz czy kupowac taka folie szeroka na 5 m czy moze brac te wezsza(np3 m) .

Sorki ze musisz przeze mnie wracac do tak odleglych spraw ale obiecuje ze i o ogrod kiedys zapytam ;):)

 

Tak, ta folia co kupowałem, ma atest i jest o niebo mocniejsza od takiej typowej "czarnej" folii

Ja na chudziak dawałem 2 warstwy na krzyż, radziłem sobie z tą 5 metrową ...

Potem styro 10 na to rurki, na to styro 5 i kolejna tym razem pojedyncza warstwa folii

Chyba jest ok, bo dom suchy, nic się nie dzieje, w zime schodziłem do 35 % wilgotności ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze mea culpa! już zauważyłam, że padłam ofiarą Ponurego63 - a to brzmi groźnie. Przepraszam za ten wpis w dziennik, z dwóch otwartych wątków (dziennik i komentarz) kliknęłam w niewłaściwy - bardzo przepraszam raz jeszcze za zaśmiecanie:(

Może mogę jednak liczyć na odpowiedź w kwestii wyboru płyt grzewczych, czy w kuchni macie Państwo jakieś okapy nad tymi płytami? za kilka słów opinii, zadowolenia lub rozczarowania z wyboru - będę wdzięczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze mea culpa! już zauważyłam, że padłam ofiarą Ponurego63 - a to brzmi groźnie. Przepraszam za ten wpis w dziennik, z dwóch otwartych wątków (dziennik i komentarz) kliknęłam w niewłaściwy - bardzo przepraszam raz jeszcze za zaśmiecanie:(

Może mogę jednak liczyć na odpowiedź w kwestii wyboru płyt grzewczych, czy w kuchni macie Państwo jakieś okapy nad tymi płytami? za kilka słów opinii, zadowolenia lub rozczarowania z wyboru - będę wdzięczna

 

Nie ma problemu, wszyscy czasem popełniamy błędy ;)

 

Co do kuchni, już piszę : podstawowym powodem wyboru dwóch rodzajów "źródeł" gotowania był ... możliwy brak prądu. I to już sie sprawdziło. Jeden dzień prądu nie było. I co ? I nie ma problemu, może go nie być :cool:

Płyta gazowa chodzi.

Dodatkowym powodem było to, że może ( dla mnie, ale to już po fakcie ) inaczej smakują potrawy ... Ale to subiektywne odczucie i nie ma głównego znaczenia.

Podstawowym powodem tak jak pisałem to dywersyfikacja ;) źródeł gotowania. Tak jak i grzania ... i wielu innych rzeczy ... :cool:

Okapów jeszcze nie ma, będzie jeden gdzieś po środku na obiema płytami :cool:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm

 

 

Co do kuchni, już piszę : podstawowym powodem wyboru dwóch rodzajów "źródeł" gotowania był ... możliwy brak prądu. I to już sie sprawdziło. Jeden dzień prądu nie było. I co ? I nie ma problemu, może go nie być :cool:

Płyta gazowa chodzi.

 

 

 

 

 

tu masz rację.

ja mam w domu wszystko na prąd i jak zdarza się awaria to nie mogę nawet zagotować wody na herbatę.

wolę sobie nie wyobrażać dłuższej awarii w zimie jak jest -15 stopni........

 

ps.

jak wrażenia po pierwszych dniach mieszkania w nowym domu?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz rację.

ja mam w domu wszystko na prąd i jak zdarza się awaria to nie mogę nawet zagotować wody na herbatę.

wolę sobie nie wyobrażać dłuższej awarii w zimie jak jest -15 stopni........

 

ps.

jak wrażenia po pierwszych dniach mieszkania w nowym domu?????

 

Zdaję sobie sprawę, że dodatkowa gazówka jest kosztem do poniesienia, ale daje własnie tak jak piszesz komfort i to nawet psychiczny ...

 

A w domu ... ? Ogarniamy bałagan, większosć rzeczy już rozpakowana, kończe kontakty, jakieś pierdółki ...

Uczymy sie nowego domu i zaczynamy chyba dopiero teraz czerpać radość z tego co daje ... I on do nas i my do niego musimy sie przyzwyczaić ... ;)

Ale trzeba przyznać, frajda jest i to zaj.sta ... :cool:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pogratulować przeprowadzki Majki !!!

 

w sumie to chyba najbardziej ci zazdroszczę tego miejsca parkingowego.. zawsze wolne i twoje..;)

 

pozdro

NETbet

 

Dzięki :)

 

Tak, miejsce zawsze czeka :) Co prawda nadal pod chnmurką, bo jest jeszcze bałagan i do garażu się wjechać nie da dwoma samochodami, ale na podwórku zawsze :cool:

I żaden kołek mi nie parkuje jak debil, tak że stanąć nie można :wiggle:

Kołki zostały w bloku;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Lekcja nr 1 - opróżniamy szambo tylko wtedy gdy drzwi i okna są w domu zamknięte ....

Lekcja nr 2 - opróżniamy szambo tylko w dni wietrzne - szybciej wywieje wszystko z domu i podwórka ;)

 

pozdrawiam, majki

 

Lekcja nr 3 - zawsze po opróżnieniu szamba wsypujemy/wrzucamy do kibelka bakterie - minimalizują smrodek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witom

 

Z tym szambem , to do wszystkiego się można przyzwyczaić . Człowiek się do różnych rzeczy przyzwyczaja z biegiem czasu i już potem nie zwraca na to uwagi ?

 

p.s. Coś przegapiłem , nie masz kanalizacji ?

 

 

Oczywiście, że da się do wszystkiego przyzwyczaić :)

 

Nie, nie mam kanalizy :(

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekcja nr 3 - zawsze po opróżnieniu szamba wsypujemy/wrzucamy do kibelka bakterie - minimalizują smrodek :)

 

To ja poproszę uprzejmie o odrobienie ledkcji nr 3 i podanie nazwy bakterii co wsypujesz - bo rozumiem, ze praktykujesz ... ? :)

Serio - nie wiedziałem, warto spróbować ;)

 

dzięki z góry, pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...