Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Majkiego


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a mnie czeka jeszcze uzyskanie przy pomocy męza i lopaty odpowiedniego spadku do domu, co oznacza przewalenie 10 cm ziemi 15 metrów dalej, brrr i to przed zimą, brrrr, na poletku 500 metrów, brrrrrr

 

Myszko dacie radę - skoro my w zeszłym roku sami kruszywo na wjazd rozłożyliśmy. Ehh czemu to wszystko takie drogie jest???? Kostkę mąż też sam chyba ułoży chociaż do połowy wjazdu bo kasy braknie a sam wjazd ma bagatela 130mkw a gdzie chodniki i reszta :eek: Skoczek kosztuje 2500tysi więc się opłaca a potem można go sprzedać albo wypożyczać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt,

ceny kostki plus brukarzy są.... straszne.

Załamka.

:(

 

Ale też nie mamy jeszcze skończonej : zrobiliśmy tylko opaskę wokół domu plus duży taras, chodnik ( dojście ) do domu i drogę z płyt ażurowych ( tzw. dojazd ekologiczny ).

 

A jeszcze trzeba zrobić : wjazd do garażu i taki boczny postój ( obok garażu ).

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki,

ja też zrobiłam kostkę grafitową, hahaha !

A już myślałam, że tylko ja taka oryginalna....

;)

 

Mam z firmy "BRUK", z jednym pojedynczym żółtym paskiem na brzegu.

Jestem bardzo zadowolona z efektu, mąż.... mniej.

:(

 

A powiedz mi, czy będziesz impregnował kostkę ???

 

Powiem Ci szczerze, że to własnie była ta chwila walki z tym jaśniejszym paskiem na brzegu. Ale zrezygnowaliśmy i jesteśmy ogromnie zadowoleni ... :)

Grafitowa rulez, nie ? :)

Impregnować nie wiem czy będziemy, jeszcze sie nie zastanawialiśmy nad tym ... A Ty bedziesz ?

Bo na pewno będziemy płyty na tarasie. Tam to chyba nawet fugować będę, coby pozbyć się pisaku ze szpar między płytami ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie czeka jeszcze uzyskanie przy pomocy męza i lopaty odpowiedniego spadku do domu, co oznacza przewalenie 10 cm ziemi 15 metrów dalej, brrr i to przed zimą, brrrr, na poletku 500 metrów, brrrrrr

 

Odpowiednia motywacja męża i Ci wszystko zrobi :) Wiem cos o tym :p

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszko dacie radę - skoro my w zeszłym roku sami kruszywo na wjazd rozłożyliśmy. Ehh czemu to wszystko takie drogie jest???? Kostkę mąż też sam chyba ułoży chociaż do połowy wjazdu bo kasy braknie a sam wjazd ma bagatela 130mkw a gdzie chodniki i reszta :eek: Skoczek kosztuje 2500tysi więc się opłaca a potem można go sprzedać albo wypożyczać :)

 

Jak ja obserwowałem swoich brukarzy, to chyba bym sie nie podjął ... Tu nie chodzi o wykorytowanie, ale te wszystkie spadki, poziomy, potem wyrównanie piasku "na rurkach" ... masakra ... Ale wiem, wszystko dla ludzi :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika C,

jeśli Ty masz samego dojazdu 130 m - to.... współczuję... :(

 

U mnie opaska ( szeroka ) wokół domu plus taras plus ten chodnik wyszło razem 160 m2.

 

Dajcie spokój ... ja to zawsze musze mieć jak w fabryce ... u nas wyszło 330 m2 ... :(

Z czego 70 m2 taras, reszta kostka ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafitowa rulezzz.

;)

 

No my właśnie chcmey impregnować - tzn. mąż nalega.

Podobno po piaskowaniu to się robi.

Trzeba potem ładnie wyczyścić ewentualne wykwity a potem impregnować.

 

A jaki impregnat macie na oku ? Coś w temacie rozgryzałaś ?

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem dlaczego zawsze chcialam miec corke!!!

...bo wtedy tez moglabym miec taki piekny pokoj!!! WOW!!!:jawdrop::jawdrop:

 

...a tak mam transformery, potwory i tony klockow lego....;)

 

Taras i kostka takze zachwycajace, a jaka zjawa w kuchni;)

 

tez kiedys bede tak miala!!! a co;)...no oprocz pieknego pokoju dla ksiezniczki:)

 

Maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem dlaczego zawsze chcialam miec corke!!!

...bo wtedy tez moglabym miec taki piekny pokoj!!! WOW!!!:jawdrop::jawdrop:

 

...a tak mam transformery, potwory i tony klockow lego....;)

 

Taras i kostka takze zachwycajace, a jaka zjawa w kuchni;)

 

tez kiedys bede tak miala!!! a co;)...no oprocz pieknego pokoju dla ksiezniczki:)

 

Maja

 

Coś Ci szczerze powiem ... kilka lat temu jak razem z Żoną byliśmy na badaniu USG i lekarz powiedział "będzie córka" ... gdzieś coś mnie ścisnęło. Wiesz taka męska głupia duma co do "posiadania" syna, że przedłużenie rodu, takie tam ...

I powiem coś bardzo wyraźnie. Po juz kilku latach wiem, że Córka jest fajniejsza. I więcej... jak będzie jeszcze kiedyś kolejne dziecko to chciałbym mieć drugą dziewczynkę ...

Może to cieżko mi wytłumaczyć, albo komuś zrozumieć ...

Jeden kolega z pracy jak powiedziałem, że będę ojcem i miał córkę rzekł "dziewczynki sa fajniejsze i ładniej pachną" :)

I niech tak zostanie :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki, co do sraczki, to sie z Toba zgadzam:) Sciezka super. Geometryczna. Nie lubie takich esow-floresow. Trawka po bokach i... malina.

Ale meczy mnie ten piec. Nie chce przewymiarowac. A jak 14kw daje rade na 240m2...

Sama nie wiem.

 

Ja to na temat esów-floresów nawet nie chcę pisać, bo to u niektórych duma na tym forum ;)

Po bokach raczej żwirek, krzewy, inne rośliny. Czysto i bez przeładowania :) Ale oczywiście w niektórych miejscach trawka, zgadza się.

Piec na pewno wystarczy. Znajomy z forum ma taki jak Ty chcesz kupić, 14 kW. Napędza nim chatę tak własnie około 260 m2. A że bardzo mocno przemyślał wszystkie kwestie co do ogrzewania domu, to na pewno jest ok.

Ja bym brał.

Ja wziąłem tego, bo jakoś tak jestm uszkodzony, że zawsze wolę lepiej i na zapas ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, ze wszyscy doradzaja mi ten wiekszy kociol, nawet ten co bedzie montowal.

Ale przeczytalam caly watek o kotlach i jak jest przewymiarowany to sa duze straty i zimno w domu.

Jeeezu...

Jesli chodzi o trawke, to u mnie chyba na niej sie skonczy, bo z moim zmyslem artystycznym wyjdzie jakis, nie wiem... busz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...