Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Majkiego


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Majki:)

jestem zachwycona Twoją kostką i płytami na tarasie...... SUPER EFEKT!!! takie plyty marzą mi się na moim tarasie.........:);) możesz mi napisać ile masz łącznie metrów kostki i jaki był całkowity koszt???może być na pw. :) będę bardzo wdzięczna....

i jeszcze jedno - jak możesz napisz namiary na Twoje drzwi wejściowe (jaki mają wymiar i koszt?) WSZYTKO IDEALNE!!!:):):)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Majki:)

jestem zachwycona Twoją kostką i płytami na tarasie...... SUPER EFEKT!!! takie plyty marzą mi się na moim tarasie.........:);) możesz mi napisać ile masz łącznie metrów kostki i jaki był całkowity koszt???może być na pw. :) będę bardzo wdzięczna....

i jeszcze jedno - jak możesz napisz namiary na Twoje drzwi wejściowe (jaki mają wymiar i koszt?) WSZYTKO IDEALNE!!!:):):)

pozdrawiam

 

Dziękuję :)

Za kostke płaciłem po 100 zł/m2 robocizna + materiał. Metrów wyszło ... spooooooooro ;)

Drzwi na profilu Schuco, wypełnienie Adecco, wymiary to 1,5 m ( z naświetlem ) na jakieś 2,2 m. 8 tysi. Producent : Mielczarek Zduńska Wola.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki napisz proszę gdzie zamawiałeś szkło między szafki w kuchni? Czy taka to powinna być kolejność - najpierw meble - potem szkło? Pytam bo za 2 tygodnie mam zaplanowany montaż kuchni i cały czas czekam na wycenę szyby z tej firmy więc się zastanawiam - że może niepotrzebne nerwy bo szybę można zamontować w dowolnym momencie. Czy możesz zdradzić jaki kolor wybrałeś i z jakim kosztem muszę się liczyć bo to niestety dla mnie wielka niewiadoma a będę miała chociaż porównanie.

Pozdrawiam, Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja tu specem nie jestem ;) Ale wg mnie to chyba dobra kolejność. Szklarz, który nam to będzie robił, też nic nie mówił, a raczej mówił, ze właśnie dobiera na końcu zawsze kolor szkła czy to pod kolor szafek, czy jako np. kontrast.

U nas będzie mleczny ( biały ) lacobel hartowany. Konkretnego nr koloru nie mam, ale generalnie podobny do koloru mebli, choć delikatnie "inny" ;)

Koszt to niespełna 1 tyś.

 

pozdrawiam, majki

 

PS. o jeśli dobrze kojarzę, to takie :

http://yourglass.pl/agc-flatglass-europe/lacobel/lakierowane/szklo/white/soft.html

http://www.yourglass.com/agc-flatglass-europe/Glaverbel/Assets/Images/Products/Lacolux/9010P.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam zapytać czym ogrzewasz swój piękny domek w te chłodne wrzesniowe dni. Czy robicie ogień w kominku? Pytam ponieważ muszę podjąć decyzję czy budować dodatkowy komin do kominka. Obecnie mamy w domu kominek ale bardzo rzadko z niego korzystamy.Tyle, że teraz palimy węglem w przymierzamy się do gazu i podłogówki w całym domu. Przyznam, że wolałabym ten kominek (piec na drzewo) mieć ewentualnie w kotłowni niż w salonie. Choć dla Ciebie to jeszcze pewnie kominek jest atrakcją, jeżeli masz go po raz pierwszy. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam zapytać czym ogrzewasz swój piękny domek w te chłodne wrzesniowe dni. Czy robicie ogień w kominku? Pytam ponieważ muszę podjąć decyzję czy budować dodatkowy komin do kominka. Obecnie mamy w domu kominek ale bardzo rzadko z niego korzystamy.Tyle, że teraz palimy węglem w przymierzamy się do gazu i podłogówki w całym domu. Przyznam, że wolałabym ten kominek (piec na drzewo) mieć ewentualnie w kotłowni niż w salonie. Choć dla Ciebie to jeszcze pewnie kominek jest atrakcją, jeżeli masz go po raz pierwszy. Pozdrawiam

 

Polecam uważną lekturę dziennika ;)

Kominek mam, będzie używany często, ale raczej w konkretną zimę, teraz nie popalam, choć kocham palić w piecu :) Kominek ma na celu nam dogrzewać tylko część salonowo-jadalnio-kuchenno-hallową ;)

Ponieważ kotłowni w salonie nie mam ;) więc dodatkowo mam 2 źródła ogrzewania : piec gazowy i piec na drzewo-węgiel w kotłowni.

Podstawowym źródłem ciepła dla kaloryferów, podłogówki i c.w.u. jest piec gazowy. Ale dokładnie w pełni moze go zastąpić piec na drzewo. I własnie tm teraz sie dogrzewam. 2 koszyki drzewa wrzucone do niego po południu dają mi spokojnie 22-23 stopnie ciepła w domu.

I zaj.ście sobie chwale takie rozwiązanie bo sporo oszczędzam ( drewno mam w sumie darmo - własne ). Jasne, że trzeba w tm piecu napalić, sprzątnąć, czyścić, ale ja nie widze w tym żadnego problemu :)

No i w razie czego jak komuś odbije i zakręci kurek z gazem to ja jakby nie widze problemu :cool:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi zdecydowanie wąsko pisać, albo też linijka w linijkę. Jest jeszcze opcja taka, ze pokazuje nam zdjęcia sprzed roku:wiggle:

 

Nooooooooooooo pisałem drobnym maczkiem ;)

Choć z drugiej strony większość rzeczy to kosmetyka, podstawy już są :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki,

chciałam Ci złożyć osobiste podziękowania, za Twój dziennik.

Dobra lektura, fachowe informacje, mnóstwo inspirujących pomysłów.

Ogrodzenie, które Ty masz jest moim marzeniem. :rolleyes:

Ja swój domek zaczęłam budować 1,5 m-ca temu. Jestem na etapie dachu, a już bardzo chciałabym być na tym etapie budowy co Ty. Kiedyś się ziści. :D

Pozdrawiam aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałam dziennki i bez czytania zajęło mi to ok godz. super wyszło, super się razem zgrywa wnętrze zewnętrze itd, gratuluję teraz czekać tylko na ogród nam przyszlo, też pewnie slicznie zagra. Taka wizja mnie naszła żeby ten zygzak kostki od furtki do wejścia uzupełnić takim samym zygzakiem bukszpanu lub cisa strzyżonym na kanciasto i niziutki i z czasem wysoki będzie super wygladał.

Można kilka pytań, pierwsze co to za kostka na tarasie czy to jest brąz, czy bardziej szary?

Gdzie, za ile taki grzybek do kominka się nabywa?

Brama i furtka ideał, jak mnie będzie stać to zrobię identylko (można na pw orientacyjny koszt poprosić?)

Podasz jeszcze firmę i model klamek i dozowników?

Drzwi zewn. to jest schueco czy adeco u tych drugich udało mi się jedynie ustalić że robią same panele a w schueco nie ma żadnego katalogu.

Edytowane przez e-mól
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...