Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Majkiego


Recommended Posts

Jeszcze tylko zrobiłbym osobno kotłownie, oddzieloną od pom. gospodarczego i wejście albo z zewnątrz domu albo z garażu. A tak to więcej wad nie widzę :)

Poczekajmy na początki prac choć jak zaczną działać, to będe rozdawał namiary :)

 

pozdrawiam, majki

 

ja mam w kotłowni pralnię, ale nie narzekam, gaz nie brudzi....

ok, to poczekam, aż wyrobisz sobie zdanie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja mam w kotłowni pralnię, ale nie narzekam, gaz nie brudzi....

ok, to poczekam, aż wyrobisz sobie zdanie! :)

 

No tak gaz nie brudzi. To ja wiem :)

Brudzi palenie w piecu, mam drugi ( zapasowy, albo inaczej - zastępczy - w takich okresach jak teraz w nim palę, oszczędzając gaz ). I mimo, że pale tylko i wyłącznie drewnem, to noszenie, dokładanie i czyszczenie kotła zawsze troche brudzi. Nie jest to problem, bo da się wszystko ogarnąć, ale teraz bym wygospodarował parę m2 na wstawienie tam tylko i wyłącznie kotła stałopalnego.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak gaz nie brudzi. To ja wiem :)

Brudzi palenie w piecu, mam drugi ( zapasowy, albo inaczej - zastępczy - w takich okresach jak teraz w nim palę, oszczędzając gaz ). I mimo, że pale tylko i wyłącznie drewnem, to noszenie, dokładanie i czyszczenie kotła zawsze troche brudzi. Nie jest to problem, bo da się wszystko ogarnąć, ale teraz bym wygospodarował parę m2 na wstawienie tam tylko i wyłącznie kotła stałopalnego.

 

pozdrawiam, majki

Ale przebudowy jeszcze nie planujesz? ;)

W tym roku w styczniu palenie gazem kosztowało mnie 800zł, wraz z podgrzaniem wody, niby była to zima stulecia i nowy dom, ale moim zdaniem to sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przebudowy jeszcze nie planujesz? ;)

W tym roku w styczniu palenie gazem kosztowało mnie 800zł, wraz z podgrzaniem wody, niby była to zima stulecia i nowy dom, ale moim zdaniem to sporo...

 

No zastanawiam się ... ;) Stary ten dom i oklepany ... jakiś generalny remont by sie przydał :) :) :)

Ja na razie nie mam kompletnie porównania, bo dopiero czeka nas pierwsza zima "zamieszkała" więc zobaczymy ... ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, piękne te ogrodzenie macie.

Wyszło znakomicie, bajka.

:)

 

No i widzę, że w szał ogrodniczy wpadłeś. ;)

Ja też teraz tylko saaaaaadzę i saaaaaadzę.

Podobno idealny czas.

;)

Rozumiem Cię więc doskonale jak cieszy każda roślinka - ja cieszę się i skaczę z radości wokół każdej roślinki jak małe dziecko, hahaha ! :lol2:

A najbardziej wokół mojego przepięknego klonika palmowego czerwonolistnego - dostałam go od Przyjaciół na parapetówę.

Rozmawiam z nim codziennie, no kocham go normalnie.

:lol: :lol: :lol:

 

 

Trzymam kciuki i kibicuję dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, bardzo ładnie tu u Ciebie! Gratuluję! Ty konczysz, ja dopiero zaczynam...

Czy mogę prosić o info na temat drzwi (zewnętrznych i wewnętrznych) i blatu w kuchni? Kto to i co to:) dzięki! (może być na priv)

 

Dzięki :)

 

Drzwi wewnętrzne - Budrex - Srock, koło Piotrkowa Trybunalskiego.

Blat w kuchni ... kurcze nie wiem ... serio .... jakiś laminat niemiecki, załatwiał stolarz od kuchni, czasem próbuje sobie przypomnieć nazwę ale za diabła nie mogę ... :(

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam Majki. Pooglądałam nie tylko podłogę, ale przeczytałam cały! Dziennik .

Na komentarze nie mam na razie czasu.

Za głowę się złapałam, ile jeszcze przede mną! No nic, lepiej nie myśleć, bo można się załamać. ;)

Całkiem wypasiona chałpka Wam wyszła. Gratuluję!

 

Spoooooooookojnie, dacie radę :)

Dzięki za wizytę :)

Zapraszam na stałe ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki - dom wyszedł super i dziennik czyta się świetnie. Rady i rozwiązania są bardzo pomocne. Gratuluję!

Mam pytanie o kocioł gazowy, który zainstalowaliście. Jak się sprawuje? Jesteście zadowoleni? Zastanwaiam się nad tym modelem i ciekawa jestem opinii użytkowników.

 

:)

Dopiero przed nami 1 sezon grzewczy taki w pełni, ale jak na razie wodę ciepłą grzeje piorunem, a poprzednią zime utrzymywał dom do 16 st ciepła iwszystko było bez problemu.

Na razie bez awarii i problemów i oby tak dalej :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sie u Ciebie Pieknie tu Dopiero kilka stron za mna ale w oko wpadl mi ten piekny szary na scianach przedpokoju Please napisz mi co to za farba dokladnie

 

poczekaj idę do garażu ... ;) Tam mam wiaderko z resztką farby ... ;)

 

/edit/

wróciłem ... ;)

Dekoral z mieszalnika, S3502-R ... cokolwiek by to nie znaczyło ;)

 

pozdrawiam, majki

Edytowane przez majki
wróciłem z garażu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Dopiero przed nami 1 sezon grzewczy taki w pełni, ale jak na razie wodę ciepłą grzeje piorunem, a poprzednią zime utrzymywał dom do 16 st ciepła iwszystko było bez problemu.

Na razie bez awarii i problemów i oby tak dalej :)

 

pozdrawiam, majki

 

Majki dzięki za odpiwedź, napisz jeszcze jakiej mocy masz kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C czy ZSB 22-3 C oraz jaki i jak duży zbiornik CWU? U nas też w przewadze są grzejniki (13szt.),a podłogówka tylko w niektórych pomieszczeniach.

 

pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki dzięki za odpiwedź, napisz jeszcze jakiej mocy masz kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C czy ZSB 22-3 C oraz jaki i jak duży zbiornik CWU? U nas też w przewadze są grzejniki (13szt.),a podłogówka tylko w niektórych pomieszczeniach.

 

pozdrawiam :-)

 

Mamy ZSB 22-3 C i do tego zasobnik 160 l, firma QIK.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm

cześć,

 

co do lamp to mogę Ci powiedzieć z własnego doświadczenia, że propozycja nr 1 może słuzyć co najwyżej do oświetlenia np. obrazka na ścianie ale na pewno nie jako źródło światła przy goleniu czy makijażu...........!!!

 

mam takie coś (ale nie przy lustrze) i żarówki 2x35 albo 2x40W - nie pamiętam - świecą tak sobie i jest to co najwyżej ozdobnik ale mało uzyteczny.

Co do pozostałych propozycji nie wypowiadam się bo nie wiem.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...