Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Majkiego


Recommended Posts

Gratuluje Majki- podglądaczka

 

A co do palenia w kominku to w moim nie wygaszam (jeszcze nie mieszkam) ale jak włożę 3 szczapy o 19 to o 6 rano wystarczy dołożyć

pozdrawiam

 

Co to za szczapy że się palą tyle godzin ? Ja mam wrażenie że się u mnie wszystko błyskawicznie spala na popiół .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

szczapy takie solidne długość tak z 50cm. kupiłam trochę drewna, dziadek i bracia porąbali, jest z zeszłego roku ale leży bez przykrycia więc mokre. kominek, szyba czarna(spartherm), komin wygrzany, dopływ powietrza minimalny, na razie nie zależy mi na pięknej czystej szybie, a że leniwość wielka więc podtrzymuję ogień po najmniejszej lini oporu:)

 

nie będę już zaśmiecać wątku. rozmowy o Majkiego budowie są bardziej twórcze

podglądaczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, z tymi kosztami to nie jest tak jak piszesz.....

 

jeżeli tzw. opłaty stałe za gaz w taryfie W3 wynoszą około 69 PLN/mies (48,30+8,20 netto + vat 22%) bez względu na to czy się gaz zużywa czy nie to przy zużyciu 27 m3 gazu w ciągu 3 mies nie ma możliwości zeby rachunek wyniósł 180 PLN.

Poza tym 27m3 gazu na grzanie wody na 3 mies to raczej trochę mało, na 2 mies to i owszem.

Gazownia Łodzka tj. inaczej mazowiecki PGNiG wystawia rachunki co 2 mies i wtedy podane wartości są mniej wiecej realne.

Oczywiście nie liczymy tu jeszcze zużycia gazu do ogrzewania...........

 

woda nie jest darmo bo prąd do pompy i amortyzacja tej pompy też kosztują.

woda ze studni ma sens jedynie w przypadku używania jej do podlewania ogrodu bo nawet zakłądając podlicznik żeby nie płacić za odprowadzanie ścieków za wodę do podlewania to i tak wychodzi dość dużo w skali roku, szczególnie jak jest upalne lato tak jak w tym roku.

 

prąd min. 100 PLN/mies

 

tzw. ochrona/alarm - no nie wiem ile? 100 PLN/mies??

 

 

 

pozdr.

 

 

i jeszcze jedno - podatek od nierucomości liczony od powierzchni domu i działki

 

Za gaz mam rachunek obecnie przed sobą. I dokładnie 180,05 zł za 3 miesiące, jest to kwota FV, urpościłem myśl, bo wiadomo, że nie pąłci sie tylko za gaz ale za wszystko :)

Ale nie dopisałem, że w tych 27 m3 za te 3 miesiące jest jeszcze gaz do gotowania nw kuchni gazowej, więc na CWU będzie jeszcze mniej :) :) :)

 

Wody nie mam innej, bo nie mamy wodociągu :( Więc wodę mam ze studni ale mając też "uzdatniacz" mam wodę lepszą niż z niejednego wodociągu :p

 

O prądzie się nie wypowiadam, bo u nas jest odrobinkę inaczej ;) :p

 

Ale masz rację co do ochrony, to 120 zł miesięcznie. Zapomniałem, trzeba dodać ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki a nie wygasza Ci się ten piec na dreno jak w robocie jesteście? Chyba, że rabotajesz doma- to przepraszam. Zapytuję, bo my chcemy w tzw. porach przejsciowych palic w kominku. W piecu na drewno pali się 24h?

 

P.S. "Dołanczam" się do gratulacji :D

 

Wygasza :)

Tzn, palę od powiedzmy 17 do 22-23 ( 2 kosze drzewa, bardziej obrazowo, pół taczki ) i wystarcza obecnie by mieć po południu i wieczorem te 23 stopnie, a rano jak i tak nas nie ma, jest 21 stopni. I tak w kółko ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie ma wodociągu w pobliżu to masz rację, jeżeli jest to nie.

Jeżeli budujesz dom w okolicy gdzie nie ma infrastruktury to niewątpliwie koszt doprowadzenia mediów może być wysoki. Ale coś za coś.

Jakie koszty eksploatacji przyłącza masz na myśli? Jest to coś około 10 PLN/mies wg rachunków ze ZWiK-u.

Policz sobie koszty utrzymania tej pompy, amortyzacji instalacji, koszty wymiany filtrów itp.

 

woda w Lodzi jest bardzo tania, nie masz pojęcia ile kosztuje woda i ścieki np. w W-wie

 

koszt m3 scieków wynosi w Lodzi 2,35 PLN/m3 + 7% VAT więc policz sobie ile kosztuje wywóz 1m3 szamba? Ile kosztuje wywóz szamba w skali roku? W opisanym tu przypadku (170/1,5)*12mies = 1360 PLN rocznie. Mało czy dużo???

Nie wspomnę o amortyzacji szamba itp. kosztach. Uważasz, że wywóz szamba nie zdrozeje po nowym roku? tak jak i woda i kanalizacja?

 

ja mam "ogródek" dość duży i podlewam wodą z wodociągu na podliczniku, nie jest tak źle.

 

Niestety koszty utrzymania domu są w tym kraju bardzo wysokie (w stosunku do średnich zarobków chyba najwyższe w UE) tylko nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę i wydaje im się, że w blokach płacili za dużo "za nic" a w domu mieszkają "darmo". Niestety tak nie jest.

 

pozdr.

 

ps. Majki, sorry za dyskusję w Twoich komentarzach ;)

 

Nie ma problemu, cieszę się, że gadacie :)

Tak jak pisałem w poprzednim poście, nie mam wodociągu. Ale nie narzekam.

Jak na razie nie będe dyskutował bardzo autorytatywnie o kosztach utrzymania domu. Widzę, że na razie mam taniej, a nawet jeśli będzie tyle samo, to za metraż 4x większy ;)

Pewno wszystko koszty w przyszłym roku będe znał, więc wtedy będe na swoim przypadku mógł stwierdzić na sto% czy mam taniej czy nie ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po zakupieniu tego n-ru Muratora jestem trochę rozczarowana, To tylko fragmenty tekstów, no i bardzo mało zdjęć i w kiepskiej jakości. Na szczęście mamy dostęp do oryginalnych dzienników.... ;)

 

Wiem ...

Cóż ja biedny żuczek mogę ...

Zaglądajcie do dziennika, to będzie wszystko na bieżąco ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczapy takie solidne długość tak z 50cm. kupiłam trochę drewna, dziadek i bracia porąbali, jest z zeszłego roku ale leży bez przykrycia więc mokre. kominek, szyba czarna(spartherm), komin wygrzany, dopływ powietrza minimalny, na razie nie zależy mi na pięknej czystej szybie, a że leniwość wielka więc podtrzymuję ogień po najmniejszej lini oporu:)

 

nie będę już zaśmiecać wątku. rozmowy o Majkiego budowie są bardziej twórcze

podglądaczka

 

Nie zaśmiecasz, wszelka dyskusja mile widziana :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczekałam się ogrodzenia , wiesz ? No powiedz, powiedz, powiedz, że ładne :):):)

 

Widziałem ... ;)

Co ja Ci mam powiedzieć, wiesz fajnie wyszło....

Szczerze mówiąc nie dawałbym dwóch kolorów na mury i te dachówki ... jakoś tak ich nie czuję ...

Ale na pewno jest oryginalnie i dobrze zrobione :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Majki :) Tak mi się wymyśliło z tymi kolorami, ale na koniec wyszło nawet nie najgorzej :) Twój jednolity jest bardzo ładny. Ale teraz mamy dwa różne płoty , a nie takie same ;)

 

Dokładnie :)

My z tą "jednolitością" u nas to trochę uszkodzeni jesteśmy ;)

No to teraz nasze płoty będą w inspiracjach ;) :) :) :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm
Za gaz mam rachunek obecnie przed sobą. I dokładnie 180,05 zł za 3 miesiące, jest to kwota FV, urpościłem myśl, bo wiadomo, że nie pąłci sie tylko za gaz ale za wszystko :)

Ale nie dopisałem, że w tych 27 m3 za te 3 miesiące jest jeszcze gaz do gotowania nw kuchni gazowej, więc na CWU będzie jeszcze mniej :) :) :)

 

Wody nie mam innej, bo nie mamy wodociągu :( Więc wodę mam ze studni ale mając też "uzdatniacz" mam wodę lepszą niż z niejednego wodociągu :p

 

O prądzie się nie wypowiadam, bo u nas jest odrobinkę inaczej ;) :p

 

Ale masz rację co do ochrony, to 120 zł miesięcznie. Zapomniałem, trzeba dodać ...

 

pozdrawiam, majki

 

nie było mnie jakiś czas więc dopiero dziś mogę odpisać :)

 

co do gazu to musisz mieć chyba inną grupę taryfową bo ja mam ostatni rach. za gaz od 11/08 do 13/10 w kwocie 175,55 PLN brutto w tym 24 m3 gazu rozliczonego po dwóch cenach - do 30/09 i od 01/10 bo chyba była zmiana ceny jak to w tym kraju w jedynym słusznym kierunku czyli w górę

 

coś wątpię żeby PGNiG stosowało inne ceny w Łodzi i pod Łodzią

 

z jakością wody z wodociągu to masz rację ale w Lodzi i tak nie jest taki s.... jak w W-wie

 

a do kosztów dochodzą jeszcze śmieci....... i wspomniany podatek od nieruchomości żeby urzędy miały z czego żyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm

jeśli chodzi o metraż to fakt..................... stosunek kosztów ogólnych do metrów kwadratowych jest nie do pobicia :) :)

 

ja mam jeszcze jedną pozycję kosztów, których nie będę podawał publicznie ale nie są one aż tak wysokie, no w W-wie byłyby min. 2-3 x wyższe

ale W-wa to chore miasto........ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta co piszesz dla nas za ... nowoczesna. Hmmm jakby to powiedzieć, nie ten klimat, gdybyśmy mieli loft industrialny to pewno tak, ale w tym co chcemy osiągnąć, nie pasowałaby ...

Będzie prosta, klasyczna, po prostu. W dobrym tego słowa znaczeniu :) No i tak jak mówiłem, nie oklepany już obecnie narożnik.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
cześć,

 

pytanie z czystej ciekawości - ile prądu zuzywa taki rekuperator? jeżeli ma wymieniać ileś m3 powietrza (kilkaset na godz??) to wentylator musi mieć chyba z 0,5kW?

dzięki

 

pozdr.

 

Z tego co mówi moja ekipa na "normalnym" biegu 40W, na wyższym ok 60W.

Ale to sie chyba potwierdza :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?108338-Opinie-na-temat-rekuperatora-Brink-Renovent-HR

:)

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, mam właśnie rachunek za gazy, za 3,5 miesiąca 266 zł. Łącznie z grzaniem wody i gotowaniem. Ale mam kozę.

 

2mm, dlaczego, dlaczego u nas rachunki przysyłają co 3 miesiące, a u ciebie co 2??? Przecież to obok!!! Nie cierpię tej kumulacji oplat. A tak nawiasem - ile zapłaciłeś za ub sezon grzewczy (tak pażdż - kwiecień)?

Edytowane przez EZS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...