Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Majkiego


Recommended Posts

Gość 2mm
No, mam właśnie rachunek za gazy, za 3,5 miesiąca 266 zł. Łącznie z grzaniem wody i gotowaniem. Ale mam kozę.

 

2mm, dlaczego, dlaczego u nas rachunki przysyłają co 3 miesiące, a u ciebie co 2??? Przecież to obok!!! Nie cierpię tej kumulacji oplat. A tak nawiasem - ile zapłaciłeś za ub sezon grzewczy (tak pażdż - kwiecień)?

 

to, że jest to obok czyli niedaleko nie ma znaczenia, niby gazownia ta sama a jednak........

może masz inną grupę taryfową - sprawdź na fakturze, ja mam napisane W-3 i tak jak poprzednio napisalem same opłaty stałe wynoszą jakieś 70 PLN/mies czyli okolo 850 PLN rocznie

u mnie gaz spisują co dwa miesiące i zwykle jest tak, że płatność faktury przypada na początek kolejnego miesiąca tj. np. ostatnio spisywali na początku października a płatność była do początku listopada. Zakładam że teraz odczyt będzie na początku grudnia z płatnością do stycznia '11

Trudno jest mi powiedzieć ile wyszło za sezon grzewczy paźdz 09 - kwie 10 z uwagi na te przesunięcia ale od początku tego roku wliczając ostatni rachunek zapłaciłem około 2,6k PLN (w tym część za ub.r. - chyba za grudzień?). Na gaz jest tylko ogrzewanie i woda - z tym że nie ma co porównywać bo ja mam trochę większy dom. Kuchni gazowej nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Majki, przyszłam Cię pomęczyć o klejenie styroduru ;)

 

Chcę tak zrobić jak Ty.

 

Jak bym tak na placki kleiła tym klejem, to ile mniej więcej tego schodzi?

Płyty opiera się na ławie? Mogą być sztukowane (te odcięte kawałki)? Czymś te połączenia zapaćkać?

 

Zdaję sobie sprawę, że zadaję głupie i dziwne pytania :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ty, żadne dziwne i głupie ;) Ja sam kiedys takie miałem, tylko nikt nie potrafił mi odpowiedzieć ... :(

Więc jest u mnie tak :

na fundament od strony zewnętrznej poszedł 2 x dysperbit, ten z Izohanu ( żeby zachować ciągłość jednej linii produktów )

potem na packi poszedł XPS, poszło ...18 10-kilowych wiaderek .... to był wtedy prawie tysiak ...

*

potem na ten XPS ( przetarty pacą od styropianu, żeby był szorstki ) poszła normalnie siatka na kleju

potem na to 2 x dysperbit

potem folia kubełkowa ........

 

Dobra, ok, wiem, od * ( gwiazdki ) jest przegięcie ;)

Z perspektywy czasu wiem, że chyba przegiąłem, ale żalu nie czuję ;)

Ale wiem jedno, Jest sucho i ciepło. I już nie mysle o tym :)

 

Jakby coś to śmiało pytaj.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Majki:welcome:

Wypadałoby wreszcie się przywitać, bo często zaglądam do Twojego dzienniczka:D Jak dobrze wiesz , to niezła szkoła budowania;)

Dzisiaj znowu wpadłam do Ciebie bo stoimy przed układaniem folii i styro pod wylewki. I sprawdzamy: a jak to zrobił Majki;)

Pozdrawiam serdecznie i obiecuję, że nie raz jeszcze Cię odwiedzę:D

Ps. Masz super dom, extra wnętrza a zdjęcia to robisz.:cool:... co ja tam będę gadać, laik jestem ale bardzo mi się podobają:yes::yes::yes::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Majki:welcome:

Wypadałoby wreszcie się przywitać, bo często zaglądam do Twojego dzienniczka:D Jak dobrze wiesz , to niezła szkoła budowania;)

Dzisiaj znowu wpadłam do Ciebie bo stoimy przed układaniem folii i styro pod wylewki. I sprawdzamy: a jak to zrobił Majki;)

Pozdrawiam serdecznie i obiecuję, że nie raz jeszcze Cię odwiedzę:D

Ps. Masz super dom, extra wnętrza a zdjęcia to robisz.:cool:... co ja tam będę gadać, laik jestem ale bardzo mi się podobają:yes::yes::yes::yes:

 

Dziękuję :)

Zaglądajcie, zaglądajcie, pewno jeszcze nie jedno pokażę ;)

Jakby coś o foli czy tym styro było niejasne, to pytajcie, laik ze mnie, ale może pomogę ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki, z tym styro jeszcze... - połączenia płyt wypełniałeś czymś, czy może miałeś frezowany, bo się zastanawiam czy warto się bawić...

A - po zasypaniu od góry będzie niczym nie osłonięty - tak się zostawia, czy warto czymś zabezpieczyć na zimę, jak myślisz?

 

Tak, był frezowany, mój XPS ma 8 cm i po 4 cm był tzw. felc. Ale i tak większe szpary były zapiankowane.

Od góry to u mnie styka się z styro na ścianach, na zime bym okrył moze jakąś grubszą folią ( paskami ), nie wiem, tak gdybam ...

Choć z drugiej strony jesli to będzie XPS, to przecież on ma byc niczym nie osłaniany i od razu zasypywany ziemią ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie xps tylko swisspor hydro jednak będzie, ale też właśnie chcę go przykleić i zasypać - przy moich warunkach gruntowych nie ma co wydziwiać (w sensie siatek, klejów i folii z kubełkami), ale dla spokoju jakąś folię przed mechanicznym uszkodzeniem na to co będzie wystawać chyba faktycznie paskami damy...

Szczeliny między płytami chyba klejem (pianką Tytan - na to kleimy) wypełnimy, bo bez frezu są (chyba :oops:) - mam nadzieję że będzie ok :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie masz czaderskie i zastanawiam si, czy te ledy są niebieskie, czy to kwestia filtra? Daj zbliżenie lampek.:)

A to mi się podoba najbardziej:

 

http://img411.imageshack.us/img411/2820/000501z.jpg

 

 

i nie o oświetlenie tylko mi biega, ale wręcz coś przeciwnego, czyli cienie...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampki to Taxi Kanluxa, 12 LED biały zimny. Mimo starania się dobrania balansu bieli, światełka wychodza niebiesko, choć w rzeczyswistości świeca faktycznie "niebieskawo" ;)

Postaram się dzis porobić zbliżenia lampek ;)

A cienie .... mogłem zrobić bez, ale poniekąd chciałem się umieścić w "kadrze" ;) Fajnie, że zuważyłaś ... :)

 

pozdrowionka, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm

cześć,

pytanie trochę mało związane z budową - jak się robi takie ładne zdjęcia nocne??????

no wiem, aparat i umiejętności przede wszystkim...........

 

ale jakąś małą poradę można prosić?????????????? ;)

 

dzięki z góry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...