Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Majkiego


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

cześć,

pytanie trochę mało związane z budową - jak się robi takie ładne zdjęcia nocne??????

no wiem, aparat i umiejętności przede wszystkim...........

 

ale jakąś małą poradę można prosić?????????????? ;)

 

dzięki z góry ;)

 

Nie, dlaczego, każde pytanie jest dobre :)

Zdjęcia nocne to temat rzeka ...

Tak bardzo lakonicznie i po krótce :

- jak najmniejsze ISO - małe szumy, no chyba że mamy moje wymarzone D3 to sie nie specjalnie przejmujemy ;)

- statyw, bardzo sztywny i mało chybotliwy - zdjęcia nie poruszone, mam zwykły i musze uważać żeby nie drgał ;)

- przysłona - im większa od f11 robią się "gwiazdki" na zdjęciach przy każdym źródle światła ( to taki efekt, ja lubię, ale jak każdym efektem nie można przesadzać ). Widac to na zdjęciu gdzie jest lampa uliczna.

- czas - adekwatny do przysłony. Tutaj moje sa na f16 więc czas naświetlania to ... 30s. I tutaj własnie braku poruszenia aparatu przez te 30s daje zdjęcie ostre. Jak poruszysz - rozmyte.

- oczywiście im mniejsza przysłona f2,8 - 5,6 tym krótszy czas ale i doświetlenie ciemnych elementów mniejsze ...

 

Musze jeszcze kiedyś upilnować jakiś samochód na ulicy. Na pierwszym zdjęciu są światła od samochodu ( efekt czerwonej smugi ) ale mam inną wizję takiego zdjęcia : światła tylko od jakiegoś momentu w kadrze...

 

Jestem amatorem, ale pytaj, może będe w stanie jakoś pomóc :)

 

pozdrawiam, majki

 

PS. musze kiedyś na nocne zdjęcia do IKEI obok jechać, jest tam sporo motywów nocą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki, ty coś na te święta knujesz;)Ja wiem, pragniesz lampkami odmrozić szybkę w gazomierzu:)

 

Tak, wstawię tam halopaka 500W. Będę miał jednyny na wsi gorejącą skrzynkę gazową :)

Do czasu kiedy polece w kosmos ;)

 

Fakt, na święta coś knuję :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Majki.:) Ja w krawężnikach nie będę kuć, więc szukam opraw natynkowych.

Ej 20 stopni na nawiewie to całkiem, całkiem dobrze! :) Mi taka temperatura w domku w zupełności by wystarczyła... tylko Młode jakoś niezahartowane...:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z rzeczy domowych : przy -12 reku nawiewa mi +2oC ... Jest słabo ..."

 

Majki - nawiewa Ci 2 stopnie?

Powiedz, czy jak nie miałeś WM odczuwałeś jakiś dyskomfort? Na który biegu masz takie wyniki? Ty masz tego Brinka 400? Może fak umieszczenia go na nieogrzewanym poddaszu ma tez wpływ na wyniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm
Nie, dlaczego, każde pytanie jest dobre :)

Zdjęcia nocne to temat rzeka ...

 

- statyw, bardzo sztywny i mało chybotliwy - zdjęcia nie poruszone, mam zwykły i musze uważać żeby nie drgał ;)

-

- czas - adekwatny do przysłony. Tutaj moje sa na f16 więc czas naświetlania to ... 30s. I tutaj własnie braku poruszenia aparatu przez te 30s daje zdjęcie ostre. Jak poruszysz - rozmyte.

- oczywiście im mniejsza przysłona f2,8 - 5,6 tym krótszy czas ale i doświetlenie ciemnych elementów mniejsze ...

 

..

 

 

dzięki :)

o statywie to się domyślałem, zresztą widać cień na jednym ze zdjęć,

przy zdjęciach "z ręki" to jak jest czas >1s to już wychodzi poruszone

 

statywu nie mam ale jak nie będzie dziś -10C wieczorem to się pobawię przy różnych przysłonach i ISO i porównam.

 

jakby co to pozwolę sobię na jeszcze jakies dalsze pytania :)

 

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Majki.:) Ja w krawężnikach nie będę kuć, więc szukam opraw natynkowych.

Ej 20 stopni na nawiewie to całkiem, całkiem dobrze! :) Mi taka temperatura w domku w zupełności by wystarczyła... tylko Młode jakoś niezahartowane...:rolleyes:

 

Ekhm ...

2 stopnie C

DWA, /cenzura/ 2 stopnie ...

20 to ja bym był weri hapi ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z rzeczy domowych : przy -12 reku nawiewa mi +2oC ... Jest słabo ..."

 

Majki - nawiewa Ci 2 stopnie?

Powiedz, czy jak nie miałeś WM odczuwałeś jakiś dyskomfort? Na który biegu masz takie wyniki? Ty masz tego Brinka 400? Może fak umieszczenia go na nieogrzewanym poddaszu ma tez wpływ na wyniki?

 

Walczę z tym ...

Na pewno reku daje komfort, ze w domu jest mniejszy "zaduch" ( jednak ), łazienki się nie parują, spadła wilgotność, zaczyna być 35% ...

Na pewno fakt umieszczenia na poddaszu nieogrzewanym wpływa, nie miałem wyjścia ....

Docieplam kanały, reku też muszę jeszcze kocykiem owinąć ...

Tak, mam Brinka 400, pracuje na "1" - 100m3

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :)

o statywie to się domyślałem, zresztą widać cień na jednym ze zdjęć,

przy zdjęciach "z ręki" to jak jest czas >1s to już wychodzi poruszone

 

statywu nie mam ale jak nie będzie dziś -10C wieczorem to się pobawię przy różnych przysłonach i ISO i porównam.

 

jakby co to pozwolę sobię na jeszcze jakies dalsze pytania :)

 

pozdr.

M.

 

Wal śmiało :)

Aparat można położyć na czymś sztywnym, nieraz to kamień, nieraz sama ziemia ( choć wiem, teraz śnieg to ciężko ) - warunek - musi być sztywny ... ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę z tym ...

Na pewno reku daje komfort, ze w domu jest mniejszy "zaduch" ( jednak ), łazienki się nie parują, spadła wilgotność, zaczyna być 35% ...

Na pewno fakt umieszczenia na poddaszu nieogrzewanym wpływa, nie miałem wyjścia ....

Docieplam kanały, reku też muszę jeszcze kocykiem owinąć ...

Tak, mam Brinka 400, pracuje na "1" - 100m3

pozdrawiam, majki

 

Czytałam, że im mniejszy poziom wentylacji, tym mniejszy odzysk. Ale z drugiej strony jak puścisz więcej to dom przesuszony. i znowu trzeba stosować nawilżacze. Bo te 35 wilgotności to juz chyba za mało. W wątku 3 litrowym M.cerata pisze tez o swoich doświadczeniach z rekuperatorem i jest bieżąca dyskusja. Nie wiem czy czytałeś. Okresowe wyłanczanie reku , a potem went. ze zwiększoną moca to tez ponoć niedobry pomysł, bo może się coś w przewodach "rodzić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, ten wątek, czytam, cały czas :)

Wyłączać, nie wyłączam, chodzi cały czas na 1

35% to już mało ... Nawilżasz taki na kaloryfer ( kamionkowy pojemnik ) w pokoju dziecka już jest, tam się utrzymuje 40%, chyba dokupie jeszcze ze 2-3 i powiesze w różnych miejcach ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obawy że z tą WM to więcej problemów niz pożytku. A licząc kosztowo, to juz w ogóle się nie opłaca. Gdyby nie to że dom jest parterowy i trudności "złapania" wentyacji do komina to w ogóle bym nie brała pod uwagę WM. Bo biorąc pod uwagę koszt instalacji + koszt prądu,być może konieczność GWC (koszt, pompki, prąd), ewen. przesuszenie, zakup nawilżaczy - tez na prąd?, nie będę mieć kaloryferów,filtry no i kolejne urządzenie do ew. nadzoru i napraw to nie wiem, czy nie wytrzmałabym tego mniejszego komfortu (teraz mieszkam w domu z wen. grawitacyjną i jest OK). Ale boję się, że może pojawić się jakaś pleśń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Majki,

 

..trochę mnie nie było u ciebie, a tu proszę widzę ,że udamawiasz wnętrza( zdjęcia,aniołki). Czekam na więcej fotek...wspaniałych zresztą. W związku z tym mam pytanie, jaki masz aparat? Ja aktualnie mam Panasonica DMC-FZ28, ale w porównianiu z twoimi zdjęciami to porażka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obawy że z tą WM to więcej problemów niz pożytku. A licząc kosztowo, to juz w ogóle się nie opłaca. Gdyby nie to że dom jest parterowy i trudności "złapania" wentyacji do komina to w ogóle bym nie brała pod uwagę WM. Bo biorąc pod uwagę koszt instalacji + koszt prądu,być może konieczność GWC (koszt, pompki, prąd), ewen. przesuszenie, zakup nawilżaczy - tez na prąd?, nie będę mieć kaloryferów,filtry no i kolejne urządzenie do ew. nadzoru i napraw to nie wiem, czy nie wytrzmałabym tego mniejszego komfortu (teraz mieszkam w domu z wen. grawitacyjną i jest OK). Ale boję się, że może pojawić się jakaś pleśń

 

To temat rzeka, a ja tu specem na pewno nie jestem ... :(

Reku chyba z założenia nie jest opłacalne. Odzysk jakieś 80%, do tego prąd na wentylatory, sukcesywna wymiana filtrów, z reguły przesuszenie domu ...

Ale ktos mi kiedys powiedział inną rzecz.

Wentylacja grawitacyjna, to np. okna roszczelnione, wieje sobie -12 jak teraz i działa

To chociaż z reku wieje mi +2 ;)

 

Mam po prostu nadzieje, że jak podocieplam kanały, samo reku będzie lepiej.

Może dołoże nagrzewnicę, może zrobie samemu, kombinuję ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Majki,

 

..trochę mnie nie było u ciebie, a tu proszę widzę ,że udamawiasz wnętrza( zdjęcia,aniołki). Czekam na więcej fotek...wspaniałych zresztą. W związku z tym mam pytanie, jaki masz aparat? Ja aktualnie mam Panasonica DMC-FZ28, ale w porównianiu z twoimi zdjęciami to porażka...

 

To tak wspólnie z Żonką to udomowianie ;)

Stary Nikon D50 i słoiki ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...