Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Majkiego


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sofy genialne, stanowią przepiękny drugi plan dla bombek :) Ale podejrzewam, że sprawdzają się równie świetnie jako mebel pierwszoplanowy ;)

 

3 lata temu przeżywałam to co ty. Na dobre mi to wyszło, ale nie było łatwo początkowo...ach ta ambicja i własna psychika! Trochę się nad sobą poużalałam, a potem wziełam się w garść i dzięki temu teraz mam dziecko i budowę i własną firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki,

 

nie będę oryginalna tym co napiszę. Przykro mi,że spotkało to właśnie ciebie i w takim szczególnym okresie..tak jak piszesz life is brutal.

 

Z drugiej strony ..co nas nie zabije to nas wzmocni. Może to znak ,że czas na zmiany.... lepsze :p

 

Przepiękne zdjęcia cudnych dekoracji:jawdrop:

 

Tymi zdjęciami przekonałeś mnie całkowicie... następny będzie Nikon!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majki...co tu napisac....dasz rade...nie wiem ile masz lat, ale ja 5 la temu mialam podobny dylemat....tylko sie zatrzymalam na chwilke i zastaniowilam, co ja jeszcze chce robic przez najblizsze 30 lat do emerytury.....i teraz absolutnie nie zaluje wyboru....

Nie wiem ile Ci lat zostalo do 65tki...ale sie zastanow, co jeszcze bys chcial robic przez caly dzien, piec dni w tygodniu az do 65tki?

Moze wlasne ta decyzja nie podjeta przez Ciebie, ale za Ciebie, zmusi Cie do refleksji....

...i do boju!!!:D

 

Zdjecia piekne...ale to zasluga fotografa, a nie tylko sprzetu:p...Pan Maz dostal 2 lata temu od Mikolaja D90 Nikona....no coz...po naszych zdjeciach tego nie widac:rolleyes:

 

Mam pytanie odnosnie bialych swiatelek sufitowych w kuchni...czy promien swiatla mozna ustawiac, gdzie sie chce by padal? Czy jest na stale i swieci w jedna strone i nie mozna juz ruszyc?

 

Maja

 

P.S. nad kuchnia i jej pieknoscia juz kiedys pialam...a co mi...jest piekna:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majki...co tu napisac....dasz rade...nie wiem ile masz lat, ale ja 5 la temu mialam podobny dylemat....tylko sie zatrzymalam na chwilke i zastaniowilam, co ja jeszcze chce robic przez najblizsze 30 lat do emerytury.....i teraz absolutnie nie zaluje wyboru....

Nie wiem ile Ci lat zostalo do 65tki...ale sie zastanow, co jeszcze bys chcial robic przez caly dzien, piec dni w tygodniu az do 65tki?

Moze wlasne ta decyzja nie podjeta przez Ciebie, ale za Ciebie, zmusi Cie do refleksji....

...i do boju!!!:D

 

Zdjecia piekne...ale to zasluga fotografa, a nie tylko sprzetu:p...Pan Maz dostal 2 lata temu od Mikolaja D90 Nikona....no coz...po naszych zdjeciach tego nie widac:rolleyes:

 

Mam pytanie odnosnie bialych swiatelek sufitowych w kuchni...czy promien swiatla mozna ustawiac, gdzie sie chce by padal? Czy jest na stale i swieci w jedna strone i nie mozna juz ruszyc?

 

Maja

 

P.S. nad kuchnia i jej pieknoscia juz kiedys pialam...a co mi...jest piekna:D:D

 

Dzięki, wiem, że muszę dać radę i tyle ... ;)

Światełka w kuchni to Massive Nero, można zmieniać kąt świecenia.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Też mam pytanie odnośnie kuchni - co to za płytka gazowa?

 

http://img560.imageshack.us/img560/4761/005001.jpg

 

Podoba mi się na szkle - będę szukał 4-ro palnikowej.

Co do sprzętu - nikon d90 jest bardzo ok - szkło kitowe (zoomik 5krotny z VRką) daje radę ale cały efekt i zabawa jest przy stałkach. Stałę portretówki 1.8 - malinka : ) Do lżejszego pstrykania używam sony alfa 390 i jest da-le-kooo w tyle, nawet z ergonomią (chociaż jak na cenę nie jest zła). Najśmieszniejsze jednak jest to, że żonka czasem ma lepsze ujęcia jej niebieską małpką olympusa (mju 1010) niż ja lustrami : )) Upsss... To nie forum o foto - rozkręcam się : ) Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

To Siemens.

Ale wal, dla mnie tu można gadać o wszystkim ;) Też mam 1,8 "50" cudownie rysuje ... Jeszcze kilka stałek na M42 ... nawet Carl-Zeiss jest ;)

Teraz co prawda mam lekki dół ;) Ale jak się odbiję, to D700 będzie na 100% :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki a może Ty powinieneś po prostu robić to co potrafisz najlepiej - jak dla mnie to masz sporą wiedzę na temat budowy domu i energooszczędzania. No i foty cudne cykasz - może zawodowo też powinieneś pójść w tę stronę? Nie wiem do końca co to za biznes by mógł być...ale Ty tu masz głowę od pomysłów :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

majki dwa pytania do Ciebie. Pierwsze odnośnie wymiennika ciepła, mógłbyś mi podać model Twojego, bo jak wszedłem na stronę producenta to kopara mi opadła myśląc sobie "k&*#@ który ja mam wybrać" Z ilu płyt się składa, bo duży nie jest z tego co widać, jakieś 20 cm?

Dwa ta dytorsja obiektywu to rozumiem że zdjęcia jakimś super widem robione typu 10-20 /12-24, bo nie sądzę abyś miał taki słoik uwalony ;) ?

 

Pozdro

 

 

EDIT:

 

Zapomniałem jeszcze o pytaniu mojej kobietki odnośnie zużycia gazu do ogrzania takiej powierzchni :) Bo nie daje mi spokoju :D

Edytowane przez SSN774
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki a może Ty powinieneś po prostu robić to co potrafisz najlepiej - jak dla mnie to masz sporą wiedzę na temat budowy domu i energooszczędzania. No i foty cudne cykasz - może zawodowo też powinieneś pójść w tę stronę? Nie wiem do końca co to za biznes by mógł być...ale Ty tu masz głowę od pomysłów :D

 

Budowa domów ... ewentualnie inwestor zastępczy ... no dobra komu zbudować domek ? ;)

A serio to chodzi mi po głowie, ale co innego ... ale to żeby zacząć jest potrzebna spora kasa, a jej nie ma :( Jeszcze ;) Ale w 100% związana z budownictwem :)

Fotografia, to ostateczność ... Jest pasją, a ni chciałbym jej "zbrukać" zamianą w konieczność zarabiania ... Ale może źle myślę ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko z córką! A co to ta anielina??? I nie o naszą forumową koleżankę się tu pytam...;)

 

Cudownie miękka, w dotyku i w "używaniu"...

Bardziej delikatna niż inne.

Skóry anilinowe są farbowane na wskroś bez wierzchniej warstwy pigmentu. Pigmenty stosowane do skór anilinowych można porównać do bejc stosowanych przy drewnie. Mimo, to że nałożony jest barwnik jesteśmy dostrzec unikalną fakturę skóry, oraz jej typowe nieprawidłowości: błędy pigmentu, blizny. Ponieważ różna jest chłonność tych skór, odcienie na powierzchni nie będą we wszystkich miejscach jednakowe. Piękny wygląd skóry anilinowy ich faktura i przyjemny, ciepły dotyk stawiają je wysoko w hierarchii skór. Skóry anilinowe mają bardzo słabą powłokę ochronna. Z tego powodu odpowiednia konserwacja tych skór od nowości jest bardzo ważna.

 

Trzeba dbać bardziej niż o inne, ale odwdzięczają się wyglądem i komfortem "użytkowania"

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

majki dwa pytania do Ciebie. Pierwsze odnośnie wymiennika ciepła, mógłbyś mi podać model Twojego, bo jak wszedłem na stronę producenta to kopara mi opadła myśląc sobie "k&*#@ który ja mam wybrać" Z ilu płyt się składa, bo duży nie jest z tego co widać, jakieś 20 cm?

Dwa ta dytorsja obiektywu to rozumiem że zdjęcia jakimś super widem robione typu 10-20 /12-24, bo nie sądzę abyś miał taki słoik uwalony ;) ?

 

Pozdro

 

 

EDIT:

 

Zapomniałem jeszcze o pytaniu mojej kobietki odnośnie zużycia gazu do ogrzania takiej powierzchni :) Bo nie daje mi spokoju :D

 

Wymiennik ... nie wiem jaki, podobno o mocy 25kW, taki jak mam kocioł stałopalny. Kupował hydraulik, kosztował około 700 zł. Tyle wiem ...

Dystorsja jest, standardowo wkręcona Sigma 17-70 i na krótkim końcu ( mocno krótki ;) ) ma beczkę ;) Przy cropie 1,5 w Nikonie daje 24mm a to jest wide jak na odpowiednik pełnej klatki ;)

 

Zużycie zamykamy w 10m3 dziennie, jak pale kotłem to albo wcale albo tyle co w nocy pójdzie ... Dajemy radę :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...