Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Majkiego


Recommended Posts

Ja zastanawiam sie nad tym mniejszym brinkiem. W ogóle to chyba wskazane byłyby mniejsze te rekuperatory, coby odzysk na wyższych biegach był wiekszy.

 

dorzucę swoje 3 grosze, na 3 biegu w nocy słychać szum z nawiewów, chyba lepiej lekko przewymiarować i używać mniejszego biegu, ale może sytuacja się zmieni jak dodatkowo zaizoluje przewody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

trafiłem tutaj za radą adi1964, idąc tropem brink'a renovent'a i niskich temperatur,

ale po kolei mam rekuperator renoventa, przewody izolowane w rękawach wełny na poddaszu nieogrzewanym, sam reku w kotłowni gdzie jest ok 10-12st na zewnątrz 0st a z reku wieje 6 góra 8 stopni jak napalę w kominku, czyli wypisz wymaluj jak kiedyś u ciebie, i tu moje pytanie, czy zanim ocieplałeś rury to były całkiem gołe czy miały standardową izolację ok 3-4cm, ile masz teraz, 10cm jak piszesz w dzienniku czy więcej? o ile wzrasta temp. na wylocie jak napalisz w kominku? też tam jeden wyciąg przy kominku i u mnie różnica póki co jest minimalna 1-2st:(

 

Zanim ociepliłem rury miałem na nich naklejane przez ekipe 2 cm wełny mineralnej samoprzylepnej z folia aluminiową i do tego dołożyłem 10 cm wełny i to obłożyłem jeszcze folia aluminiową ( od poddaszy ) i częściowo strechową - fotki w dzienniku.

Tylko nawet wtedy przy -12 miałem jakieś +2-3 nawiew, przy 0 miałem około +12 - bez ocieplenia ....

Temperatura wzrasta o 2 stopnie jak pale w kominku na nawiewach.

 

Co do szumów, zgadza się - 3 stopień jest słyszalny, ale jako "przeciąg" w ciągu dnia da się przeżyć. W nocy niesłyszalny szum na 1 biegu. No może jak jest strasznie cicho to cos tam dociera, ale to prawie jak szum tła ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majki a nie zastawiawiałeś się nad jakąś nagrzewnicą wodna z pieca na paliwo stałe na nawiewie reku. My też idziemy wkierunku dodatkowego pieca w kotłowni, który bedzie wykorzystywany w duże mrozy i zastanawiamy się, czy nie wkomponowac dodatkowo nagrzewnicy. Druga sprawa to nie mamy kominka a w całym domu podłogówka więc w okresach przejściowych po przepaleniu drzewa w piecu tez mogłoby dmuchnąć cieplejszym powietrzem, a podłogówki na pojedyncze dni nie odpłaca sie uruchamiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majki a nie zastawiawiałeś się nad jakąś nagrzewnicą wodna z pieca na paliwo stałe na nawiewie reku. My też idziemy wkierunku dodatkowego pieca w kotłowni, który bedzie wykorzystywany w duże mrozy i zastanawiamy się, czy nie wkomponowac dodatkowo nagrzewnicy. Druga sprawa to nie mamy kominka a w całym domu podłogówka więc w okresach przejściowych po przepaleniu drzewa w piecu tez mogłoby dmuchnąć cieplejszym powietrzem, a podłogówki na pojedyncze dni nie odpłaca sie uruchamiać.

 

Nie, nie zastanawiam. Kotłem stałopalnym przepalam w okresach przejściowych i jak jestem w domu. Więc wiązałbym się z tym, ze jak chcę dogrzać to palę drzewem.

W/g mnie nie ma sensu. Jeśli juz to dołożę nagrzewnice elektryczna na nadmuchu powietrza. Koszt około 800 zł. To zastępuje GWC a eliminuje w miare spore koszty i kilka innych problemów.

Rozmawiałem kiedyś ze znajomym, ma taką nagrzewnice tylko jeszcze nie mieszka i nie używa : ile kosztuje zrobienie porządnego GWC vs nagrzewnica i prąd do niej, tylko w przypadku dużych mrozów ?

 

Ale jak na początku już prawie kupiłem ta nagrzewnicę, to teraz nie wiem czy jest sens. Poczekamy do końca zimy i ocenię czy jest sens.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potrafisz ocenić ile daje ocieplenie przewodów a ile ocieplenie samego reku? jednostkę docieplić to banał , ale owinąć przewody to już sporo zabawy:(

 

Nie, aż tak nie mierzyłem.

Na pewno ocieplenie kanałów dało bardzo dużo i to nie ulega wątpliwości. Samo reku dało tylko to, ze ciepłe powietrze nie skrapla się na zimnych ściankach i nie leci woda z reku nie tymi otworami co trzeba ;)

Tak, przy rurach jest sporo "zabawy". Na szczęście mam już to za sobą ....

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,czyli reku póki co sobie odpuszczę i zamawiam parę rolek wełny :(

dzięki

 

Na moje kanały poszło mi 8 lub 9 rolek wełny "100" Ursy .... Nie myślałem, że aż tyle ... Do tego taśmy alu, folia ( miałem ) i wyplute płuca :(

 

powodzenia ! ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje kanały poszło mi 8 lub 9 rolek wełny "100" Ursy .... Nie myślałem, że aż tyle ... Do tego taśmy alu, folia ( miałem ) i wyplute płuca :(

 

8-9!!! wow na palcach policzyłem że potrzebuje góra 4:(

 

czyli w sumie wyjdzie ok.1 tys!!! :(:(:(

swoją drogą dlaczego instalatorzy nie mówią o tym w czasie robienia instalacji?, bez sufitów nie byłoby tak tragicznie a teraz to przyznam że mnie ciarki przechodzą na myśl o czołganiu się na poddaszu z rolką wełny w zębach:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sakiw - po co ja Cie do tego Majkiego wysłałam :)

 

no w sumie to nie wiem czy wam dziękować, czy się wkurzyć:):)

 

 

Ale jakbys miał z czymś jeszcze problem - to warto sprawdzić u Majkiego. Dużo mozna znaleźć i w wszystko opisane w szczegółach :)

 

zauważyłem ze to jest wszystko:)

nawet mam jeszcze jedno pytanie do majkiego. Ogrodzenie, jakiej wielkości są profile stalowe? ta na oko ok 70x20mm, jak rozmawiałem z gościem od bramy to twierdził że nie ma takich płaskich, są najwyżej prostokątne np 70x35, 80x40. te twoje wydają mi się bardziej płaskie, to złudzenie czy faktycznie tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki to i ja dołożę pytanie w sprawie kanałów, u mnie na parterze kanały będą sobie szły pod stropem i przykryjemy to sufitem podwieszanym- jest sens ocieplać te kanały dodatkowo? Strych nieogrzewany to nie będzie, ale w tej "pustce" pewnie będzie zimnej niż w salonie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki to i ja dołożę pytanie w sprawie kanałów, u mnie na parterze kanały będą sobie szły pod stropem i przykryjemy to sufitem podwieszanym- jest sens ocieplać te kanały dodatkowo? Strych nieogrzewany to nie będzie, ale w tej "pustce" pewnie będzie zimnej niż w salonie...

 

pozwolę sobie wrzucić dwa słowa,

nie wiem jak zamierzasz obudować kanały, ale może warto upchać wokół nich jakieś resztki, kawałki wełny wtedy nie będzie takiego pudła rezonansowego z płyt gk, pozbędziesz się resztek wełny no i przy okazji zaizolujesz reku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje kanały poszło mi 8 lub 9 rolek wełny "100" Ursy .... Nie myślałem, że aż tyle ... Do tego taśmy alu, folia ( miałem ) i wyplute płuca :(

 

8-9!!! wow na palcach policzyłem że potrzebuje góra 4:(

 

czyli w sumie wyjdzie ok.1 tys!!! :(:(:(

swoją drogą dlaczego instalatorzy nie mówią o tym w czasie robienia instalacji?, bez sufitów nie byłoby tak tragicznie a teraz to przyznam że mnie ciarki przechodzą na myśl o czołganiu się na poddaszu z rolką wełny w zębach:(

 

No dokładnie tysiak poszedł ...

Na instalatorów to nie ma co liczyć, jak sam człowiek sobie nie wymyśli ... Teraz to bym upchnął kanały w 40 cm wełny na suficie i się nie martwił dodatkowym ocieplaniem...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem ze to jest wszystko:)

nawet mam jeszcze jedno pytanie do majkiego. Ogrodzenie, jakiej wielkości są profile stalowe? ta na oko ok 70x20mm, jak rozmawiałem z gościem od bramy to twierdził że nie ma takich płaskich, są najwyżej prostokątne np 70x35, 80x40. te twoje wydają mi się bardziej płaskie, to złudzenie czy faktycznie tak jest?

 

Nieeee, wszystkiego jeszcze nie ma, cały czas sie urządzamy ;)

Profile 70x20. Nasz ślusarz zamawiał je specjalnie, bo nie są popularne.

Jak brakło w pewnym momencie to czekalismy pare tygodni na kolejną dostawę.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki to i ja dołożę pytanie w sprawie kanałów, u mnie na parterze kanały będą sobie szły pod stropem i przykryjemy to sufitem podwieszanym- jest sens ocieplać te kanały dodatkowo? Strych nieogrzewany to nie będzie, ale w tej "pustce" pewnie będzie zimnej niż w salonie...

 

Ja bym ocieplał. Albo wełna, albo styro pocięty tak, by stworzyć korytko dookoła kanałów. Ale osobiście bym na pewno ocieplał.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Majki .

wpadłem przypadkiem na Twój dziennik jak przegladałem grópę łodzką i nie powiem robi wrażenie...

Masz parę rzeczy które szczególnie wpadły mi w oczy więc jak mogę to pytam:)

drzwi zewnetrzne ..napisz jak możesz gdzie zamawiałeś i ile kosztowały?(widzę ze na schuco ,jak sie sprawują ? byłem na tej stronie co pisałes ale jakoś wolę kontakt na video)

Tez jestem z łodzi.Pzdr. Radek.

Jak coś jeszcze sobie przypomnę to pozwolę sobie jeszcze Ci zatruć chwilę...:yes:

piękny domek też zaczynam parterówkę:wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Majki .

wpadłem przypadkiem na Twój dziennik jak przegladałem grópę łodzką i nie powiem robi wrażenie...

Masz parę rzeczy które szczególnie wpadły mi w oczy więc jak mogę to pytam:)

drzwi zewnetrzne ..napisz jak możesz gdzie zamawiałeś i ile kosztowały?(widzę ze na schuco ,jak sie sprawują ? byłem na tej stronie co pisałes ale jakoś wolę kontakt na video)

Tez jestem z łodzi.Pzdr. Radek.

Jak coś jeszcze sobie przypomnę to pozwolę sobie jeszcze Ci zatruć chwilę...:yes:

piękny domek też zaczynam parterówkę:wave:

 

Dzięki :)

Drzwi na profilu Schuco, wypełnienie Adeco :

http://www.adeco.de/?L=3

8kPLN

Oczywiście ;) Mielczarek - Zduńska Wola. Naprawdę powinni mi dawać $ za reklamę ... ;)

Wpadaj śmiało :)

 

Proponuja założyć dziennik - spora frajda ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...