Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Majkiego


Recommended Posts

Witaj Majki! Jestem stałą czytelniczką Twojego obecnego i byłego dziennika - eh - strasznie dużo czasu pochłania ich lektura, ale wiedza - bezcenna :)

Domek masz super wykończony a my jesteśmy dopiero na etapie chudziaka i wiele musimy się jeszcze nauczyć.

Teraz jesteśmy na etapie wyboru okien. Nawet zdecydowaliśmy się już na Mielczarka, tylko nie wiem, na co zwrócić uwagę przy zamawianiu. Czy mógłbyś podać jakieś wskazówki jako ich użytkownik?

Nasz wybór to: Schuco CT70 cava z pakietem trzyszybowym, dwustronny kolor

Standardowe wyposażenie okien :

- Szyby z ciepłą ramką międzyszybową SWISSPACER

- Nowoczesne okucie Winkhaus ActivPilot z 2 narożnikami antywyważeniowymi oraz wszystkimi zaczepami grzybkowymi w standardzie.

- Klamki Hoppe lub Schuco z mechanizmem SECUSTIK

- Mikrorozszczelnienie

- Stopniowany uchył (MSL) w oknach uchylno-rozwieralnych

- Zatrzaski antyprzeciągowe

- Okucie z możliwością regulacji docisku skrzydła(lato – zima).

 

Będę bardzo wdzięczna za jakąś podpowiedź, bo sprzedawca bardzo dużo mówi, obiecywał jakieś dodatki, a ja tu widzę, że wszystko jest w standardzie. Jakie wyposażenie jest przydatne do codziennego komfortowego używania okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Majki! Jestem stałą czytelniczką Twojego obecnego i byłego dziennika - eh - strasznie dużo czasu pochłania ich lektura, ale wiedza - bezcenna :)

Domek masz super wykończony a my jesteśmy dopiero na etapie chudziaka i wiele musimy się jeszcze nauczyć.

Teraz jesteśmy na etapie wyboru okien. Nawet zdecydowaliśmy się już na Mielczarka, tylko nie wiem, na co zwrócić uwagę przy zamawianiu. Czy mógłbyś podać jakieś wskazówki jako ich użytkownik?

Nasz wybór to: Schuco CT70 cava z pakietem trzyszybowym, dwustronny kolor

Standardowe wyposażenie okien :

- Szyby z ciepłą ramką międzyszybową SWISSPACER - mam

- Nowoczesne okucie Winkhaus ActivPilot z 2 narożnikami antywyważeniowymi oraz wszystkimi zaczepami grzybkowymi w standardzie. - nie mam

- Klamki Hoppe lub Schuco z mechanizmem SECUSTIK - mam

- Mikrorozszczelnienie - mam

- Stopniowany uchył (MSL) w oknach uchylno-rozwieralnych - nie mam

- Zatrzaski antyprzeciągowe - nie mam

- Okucie z możliwością regulacji docisku skrzydła(lato – zima). - nie mam

 

Będę bardzo wdzięczna za jakąś podpowiedź, bo sprzedawca bardzo dużo mówi, obiecywał jakieś dodatki, a ja tu widzę, że wszystko jest w standardzie. Jakie wyposażenie jest przydatne do codziennego komfortowego używania okien?

 

Dzięki :)

Odpowiedziałem "pogrubieniem". Jak widać masz lepsze parametry okien, co na pewno przełoży się na funkcjonalność. My bez tych funkcji i tak jesteśmy bardzo zadowoleni :)

Ale nasze okna mają już w sumie 3 lata więc kiedyś w zamierzchłych dziejach ;) nie było takich wypasów ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź :) ale wyczytałam w dzienniku, że u Ciebie P2 i WK2 i klamka z kluczykiem i z tym mam zagwozdkę, bo okucie activ pilot to chyba jednak niższa klasa

 

Tak, to fakt. Nie wiem jednak tak naprawde czym różni się okucie active pilot od tego co mamy.... Tak jak napisałem, to co mamy nam wystarcza :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

mam pytanko.. może gdzieś już było..

jak radzisz sobie z jasnymi fugami na podłodze w kuchni?

impregnowałeś je czymś czy może masz jakieś specjalne urządzenie do czyszczenia?

pozdrawiam

 

Fugi zaimpregnowane preparatem HG. Poza tym regularne mycie podłóg ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki,

Co to za gres na tarasie? Możesz podać nazwę i producenta? Jaka cena i czy są szare?

będę wdzięczna, pozdrowienia.

 

O fuuuuuuuuuuu ... ;) Jaki gres ? ;)

To jest to : http://www.polbruk.pl/pl/linia/polbruk-styl/region/centralny/polbruk-plaza.html

Nasze są szare.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ;)

 

coś nie ma żadnych zdjęć od dawna............. ;)

 

jak postępy ogrodnicze???

 

 

pozdr. :)

 

No bo tak jakoś nie specjalnie jest co pokazać na razie ;)

W ogródku dłubiemy powoli ...

Jak coś konkretnego sie już zadzieje, to pokażę :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm

no i są zdjęcia ;)

 

iglaki mają duże przyrosty bo szybko nadrabiają stracony czas przez przymrozki na początku maja. U mnie niektóre kosodrzewiny mają przyrosty po 25 cm a podobno powinny rosnąć powoli???

 

z tym aerowaniem to trochę późno, trzeba to robić tak wczesną wiosną żeby wygrabić zeschniętą trawę z ub. roku, liście itp.

teraz jest za gorąco żeby nawozić trawę, zbyt bardzo świeci słońce i trawa może się popalić od nawozu, zresztą zależy co będziesz używał, jak będzie to taki najwyklejszy nawóz do trawnika to tym bardziej. I podlewanie...........

 

generalnie to mnie "ogrodnictwo" się podoba, ;)

 

pozdr. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że z areowaniem późno, ale dopiero teraz kupiliśmy wertykulator ;)

Dzięki za info o nawożeniu, czyli muszę teraz laaaaaaaaaać :) wodę znaczy się ;)

 

Mnie jednak to "ogrodnictwo" nie tak bardzo. Ja wiem, że musimy włożyć wysiłku sporo by jakoś ten teren wokół domu wyglądał, ale takie grzebanie w ziemi to dla mnie nie jest sensem życia ;) Zrobić, a potem raz na jakiś czas coś "grzebnąć" to ok, ale tak ciągle, to ja odpadam ;)

Najwyzej ogrodnika się weźmie :p

 

pozdro, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm

.........

czyli muszę teraz laaaaaaaaaać :) wodę znaczy się ;)

 

 

........

 

pozdro, majki

 

tak, ile się da, szczególnie w taki upał.

jak trawa jest młoda to wyschnie i można robić trawnik od nowa, trawa kilkuletnia da sobie radę.

 

faktem jest, że "ogrodnictwo" jest pracochłonne i kosztowne. Ludziom wydaje się, że posieją trawę, kupią kosiarkę w castoramie, posadzą kilka tuj i już. Pomijam kwestię zakupu i pielęgnacji roślin. Nie chcę się wymądrzać ale nie kupuj roślin w castoramie i innych tego tupy sklepach bo są kiepskie i bardzo drogie. I jak sosna za 300 zl Ci uschnie bo była np. zagrzybiona czy źle przesadzona do donicy to reklamacji nie przyjmą.

Masz dużą działkę więc nawet jak zrobisz w większości trawnik to żeby w miarę wyglądał to trzeba o niego dbać - kosić, podlewać, nawozić itp. Jak się go zapuści to potem odratowanie będzie jeszcze droższe i bardziej pracochłonne. Nie ma nic za darmo..... ;)

 

Od czasu do czasu podliczam sobie ile wydałem na utrzymanie trawska i innego zielska i.............. szkoda słów.........!!!!!!! Ale nie żałuję bo coś trzeba w końcu robić z pieniędzmi :)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ile się da, szczególnie w taki upał.

jak trawa jest młoda to wyschnie i można robić trawnik od nowa, trawa kilkuletnia da sobie radę.

 

faktem jest, że "ogrodnictwo" jest pracochłonne i kosztowne. Ludziom wydaje się, że posieją trawę, kupią kosiarkę w castoramie, posadzą kilka tuj i już. Pomijam kwestię zakupu i pielęgnacji roślin. Nie chcę się wymądrzać ale nie kupuj roślin w castoramie i innych tego tupy sklepach bo są kiepskie i bardzo drogie. I jak sosna za 300 zl Ci uschnie bo była np. zagrzybiona czy źle przesadzona do donicy to reklamacji nie przyjmą.

Masz dużą działkę więc nawet jak zrobisz w większości trawnik to żeby w miarę wyglądał to trzeba o niego dbać - kosić, podlewać, nawozić itp. Jak się go zapuści to potem odratowanie będzie jeszcze droższe i bardziej pracochłonne. Nie ma nic za darmo..... ;)

 

Od czasu do czasu podliczam sobie ile wydałem na utrzymanie trawska i innego zielska i.............. szkoda słów.........!!!!!!! Ale nie żałuję bo coś trzeba w końcu robić z pieniędzmi :)

 

pozdr.

 

Masz całkowitą rację. Mamy projekt ogrodu, trzymamy się go jak tylko możemy, to nam na pewno pomaga bardzo dużo. Do tego tak jak piszesz, roślinki tylko u "ogrodników" ( troche było od Tracza, troche lokalnie od firm szkółkarskich ).

Ale mozna powiedzieć, że mamy zrobione "boki" domu i przód ( bez żwiru ) i tyle ile było przewożenia ziemi, wyrównywania, kopania, rozkładania włókniny, kostka jako krawężniki .... to bym się kompletnie nie spodziewał. :bash::eek:

Za trawnik dopiero sie "bierzemy" na serio. Oby tylko nie było jak w dowcipie : pytają angielskiego ogrodnika jak robi to że ma tak piękny trawnik. Nic wielkiego : posiać, podlewać, kosić, nawozić. I tyle ??? Tak, przez 300 lat ... ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm

 

..........

Tak, przez 300 lat ... ;)

 

..........

 

 

podobno już 200 wystarczy ;)

na ładny żywopłot tak z 50, no może 100 ;)

 

a tak na serio - ja dość często jeżdżę w tamtym kierunku i ich trawniki robią zawsze na mnie wrazenie, tylko tam podlewa się samo, są lepsze gatunki trawy (strasznie drogie) no i nie ma -20C w zimie (chociaż ostatnio to różnie z tym bywa).

 

ale jestem pod wrazeniem ze na tak dużym obszarze macie siłę, żeby samemu robić trawnik, samo rozwiezienie iluś wywrotek ziemi............. ja do trawska wziąłem "fachowców"

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jestem pod wrazeniem ze na tak dużym obszarze macie siłę, żeby samemu robić trawnik, samo rozwiezienie iluś wywrotek ziemi............. ja do trawska wziąłem "fachowców"

 

No trzeba jakoś sobie radzić ... Pewno też byśmy wzięli ekipę, ale niestety ... ($) :(

Za to powiedzmy mamy "gratis" roślinki ;) I odrobine satysfakcji, ale już czekamy tylko jak jakiś etap skończymy ...

Mnie siadł teraz jeszcze kręgosłup, więc w ogóle jest zaj.ście ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...