Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Majkiego


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hejka Majki, ( poprawiłem nick ;) )

Mam pytanko w sprawie baterii zlewozmywakowej kuchennej. Podoba mi się Blanco Zenos-S i zobaczyłam że ją masz u siebie. Nie jest tania, więc pytanie czy się sprawdza i czy jesteście zadowoleni. Z góry dziękuje :-) Pozdrawiam

 

Tak, sprawdza się, :) Po prostu jak bateria, działa i już :)

Jesteśmy zadowoleni :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć Majki:)

Ja mam pytanie z innej beczki: móglbyś polecić mi jakiś fajny aparat fot. taki "do kieszeni" ale żeby przyzwoite zdjęcia robił, córka właśnie na obóz wyjeżdża a jej dotychczasowy "zajeździłam" na budowie;) Początkowo chciała jakąś lustrzankę, ale stwierdziła, że zbyt duży i ciężki... Albo powiedz na co zwrócić uwagę, bo ja kompletnie się nie znam:(

Pozdrówki, yuka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yuca, polecam zerknąć na Panasonica TZ6 lub TZ7 z obiektywem leica. Ja co prawda li tylko lustrzankowa, ale swojego czasu dobierałam znajomej taką małpkę i ten aparat naprawdę jest super!

 

Majki! Jaki cudowny, zadbany i zdrowy warzywniak!

Piękny (ogromnie zazdroszczę, szczególnie poziomeczek i pomidorków)

A co takiego żona Ci przygotowała tam? Jakaś szopska sałatka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Majki:)

Ja mam pytanie z innej beczki: móglbyś polecić mi jakiś fajny aparat fot. taki "do kieszeni" ale żeby przyzwoite zdjęcia robił, córka właśnie na obóz wyjeżdża a jej dotychczasowy "zajeździłam" na budowie;) Początkowo chciała jakąś lustrzankę, ale stwierdziła, że zbyt duży i ciężki... Albo powiedz na co zwrócić uwagę, bo ja kompletnie się nie znam:(

Pozdrówki, yuka:)

 

Zaproponowałbym to :

http://www.nikon.pl/pl_PL/product/digital-cameras/coolpix/style/coolpix-s3100

Co do "małpki" na obóz jak i na inne wypady, gdzie mobilność aparatu jest jedną z najwazniejszych cech, to byłby fajny wybór. Do tego inne parametry przyzwoite, no i Nikon ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki! Jaki cudowny, zadbany i zdrowy warzywniak!

Piękny (ogromnie zazdroszczę, szczególnie poziomeczek i pomidorków)

A co takiego żona Ci przygotowała tam? Jakaś szopska sałatka?

 

Dzięki :)

Dbamy razem ;)

A to ze zdjęcia, to poidory z sosem śmietanowo-czosnkowym i tartym żółtym serem - po prostu, a pyszne :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałbym to :

http://www.nikon.pl/pl_PL/product/digital-cameras/coolpix/style/coolpix-s3100

Co do "małpki" na obóz jak i na inne wypady, gdzie mobilność aparatu jest jedną z najwazniejszych cech, to byłby fajny wybór. Do tego inne parametry przyzwoite, no i Nikon ;)

 

pozdrawiam, majki

Dzięki:D

Rzumiem, że Nikon, to Nikon;) i na nic innego nie patrzymy... A gdyby był wybór między Panasonikiem TZ a Canonem Powershot?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już na poważnie.

Panasonic TZ (TZ8, TZ18 i TZ20) to przede wszystkim całkiem inna grupa cenowa więc nie do końca można porównywać go z co najmniej dwa razy tańszym Nikonem s3100. W grupie cenowej TZ mamy np Olympusa SP-610 UltraZoom z podobnymi parametrami czy Olympusa SZ-20. Porównywalny cenowo Nikon Coolpix L120 charakteryzuje się podobnymi parametrami i lepszym zoomem. Jest też prosty w obsłudze. Nie piszesz dokładnie jakie modele rozważasz więc nie do końca można je porównać. Trzeba też sprecyzować czego od aparatu oczekujesz. Sorki Majki - wiem że to nie jest forum o fotografii :)Już się nie odzywam.

Pozdrawiam

 

http://fotoblogia.pl/2011/05/04/panasonic-lumix-tz20-test-czesc-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już na poważnie.

Panasonic TZ (TZ8, TZ18 i TZ20) to przede wszystkim całkiem inna grupa cenowa więc nie do końca można porównywać go z co najmniej dwa razy tańszym Nikonem s3100. W grupie cenowej TZ mamy np Olympusa SP-610 UltraZoom z podobnymi parametrami czy Olympusa SZ-20. Porównywalny cenowo Nikon Coolpix L120 charakteryzuje się podobnymi parametrami i lepszym zoomem. Jest też prosty w obsłudze. Nie piszesz dokładnie jakie modele rozważasz więc nie do końca można je porównać. Trzeba też sprecyzować czego od aparatu oczekujesz. Sorki Majki - wiem że to nie jest forum o fotografii :)Już się nie odzywam.

Pozdrawiam

 

http://fotoblogia.pl/2011/05/04/panasonic-lumix-tz20-test-czesc-1

 

No lepiej bym tego nie ujął :) ;)

Dzięki Kolego za szerokie info :) ;)

I nie ma problemu, jak chcecie sobie pogadać tu o fotografii to ja zawsze chętnie posłucham i pogadam :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Majki mam pytanie odnośnie Reku - dużo czasu przy nim walczyłeś więc zakładam, że będziesz wiedział:

 

Czy masz możliwość wyłączenia Reku całkowicie z poziomu sterownika (pokrętełka)? Ja zainwestowałem 180 pln w sterownik z programatorem i w momencie kiedy wyłączam go z tego poziomu na OFF Reku nadal pracuje na minimalnych ustawieniach. Firma, która mi montowała twierdzi, że ten Reku tak ma że cały czas pracuje ... dziwna sprawa, ale może potwierdzisz te doniesienia?

 

A apropos aparatów dla mnie No1 to Canon - miałem G3, G5 i teraz mam starusieńkiego 300D i są lub były świetne (przynajmniej dla amatora :-) ), ale lata temu kupiłem Panasonic'a (chyba jeden z pierwszych jego aparatów cyfrowych) w opisie było, że jest "build like a tank" i to się sprawdza, teraz katuje go Teść i aparat jak działał tak działa, robi też całkiem fajne zdjęcia i obiektyw Leica zoom 12X i w całej rozpiętości tak samo jasny/ciemny rewelka. Dwa pierwsze Canony niestety już odmawiają posłuszeństwa ... mimo to teraz z uwagi na łatwość obsługi i robienia zdjęć wybrałbym ponownie Canon'a. Zaznaczę jednak - nigdy nie miałem Nikon'a :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki mam pytanie odnośnie Reku - dużo czasu przy nim walczyłeś więc zakładam, że będziesz wiedział:

 

Czy masz możliwość wyłączenia Reku całkowicie z poziomu sterownika (pokrętełka)? Ja zainwestowałem 180 pln w sterownik z programatorem i w momencie kiedy wyłączam go z tego poziomu na OFF Reku nadal pracuje na minimalnych ustawieniach. Firma, która mi montowała twierdzi, że ten Reku tak ma że cały czas pracuje ... dziwna sprawa, ale może potwierdzisz te doniesienia?

 

Nie mam takiej możliwości. Mam zwykły 3-pozycyjne pokrętło i reku zawsze chodzi. Ale wiem, że zawsze powinno, już testowałem w zime jak reku nie chodziło jakiś czas, to potem miałem problemy. Teraz cały czas pracuje na "I" i jest ok.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej możliwości. Mam zwykły 3-pozycyjne pokrętło i reku zawsze chodzi. Ale wiem, że zawsze powinno, już testowałem w zime jak reku nie chodziło jakiś czas, to potem miałem problemy. Teraz cały czas pracuje na "I" i jest ok.

 

pozdrawiam, majki

 

majki napisałeś o problemach - możesz coś więcej napisać? Bo ja będę kombinował, a może niepotrzebnie :-)

 

dzięki i pozdrawiamy,

forsiaki80 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...