Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sójka II - po mojemu... Komentarze


Inż.

Recommended Posts

Ja musze zostawic odkryte jętki bo innaczej pęknę chyba, tak nisko wyszło poddasze. Dla mnie wyskosc mniejsza niz 270 to juz za malo, wiec tylko musze przekonac Szanownego vel Miska, ktory sie upiera jak osioł i przede wszystkim czekam na Twoje zdjecia i sie doczekac nie moge :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 310
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Naswietlę trochę... chodz wiem że zdjęcia nie oddam...

Wysokość jetek od podłogi - 2,45-2,5m, bo jak stane na palcach i wyciągnę dobrze rekę to siegam dołu...

wysokość sufitu to tak z 2,9m do podłogi...

W pokoju to nic, mam nadzieję, że klatka schodowa bedzie robiła niesamowite wrażenie...

Złaszcze jak się ja odpowiednio podświetli...

 

Dodam, że trzeba przemyśleć kwestie oświetlenia...

U nas założyliśmy, że w kazdym pokoju bedą po 2 lampy między jetkami mocowane do ścian...

Życie pokaże czy wystarczą...

Edytowane przez Inż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz koniecznie zdjecia jak ocieplasz poddasze zostawiajac odkryte jetki. U nas od podlogi poddasza do spodu jestki jest 267 cm, ale jakodejme ocieplenie, wylewke, dodam sufit to wyjdzie mi cos 253-255cm. Jak dla mnie duuuuzo za mało. Dlatego mysle o tych odkrytych jetkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj wodzu,

mam, już dorzucam...

 

W środku jest ogólnie chaos kontrolowany:)

Najważniejsze, zrobić rysunki co jak jest połączone...

Już teraz patrząc na zdjęcie widzę, że mogę to jeszcze poukładać...

Więc będzie potrzbny abgrejt...

 

A ty kiedy składasz swoją... coś podpowiedzieć? od czego zacząć?

Edytowane przez Inż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie fajowo z tymi jetkami. Ten swietlik to wyłaz dachowy?? Na pewno teraz czuc przestrzen i pewnie zona Inzynierowa tez zadowolona, bo takie wnetrze mozna fajnie zaaranzowac, a i mlodziezy mozna zawiesic bujany fotel z ikei ( pomyśl:))

 

A z technicznych spraw, to jak ociepliłes sufit? U siebie mam podwojne jetki i tez bede szorowac, bo chce je miec pomalowane na biało, ale martwi mnie bardziej to jak to ocieplic od gory. Nawet jak zostawie odkryte jetki to i tak mi zostaje sporo strychu. Moze masz jakis pomysl jak to zrobic zeby mozna bylo tam jeszcze wejsc na i zeby sie nie zarwało

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żonka jest zadowlona i ja też... efekt jest rzeczywiście fajny...

To okno w połaci to wyłaz z szybą termo...

Jedyne jakie uchowało sie... chodz teraz powiem Ci,

że z chęciambym go nie montował...

na dach wchodziłbym od skraju po drabinie lub rusztowaniu....

 

c.d.

co do możliwość zrobienia strychu powyżej...

Ja u siebie nie przewiduję, gdyż może z 0,5 metra bym miał...

Całą tą przestrzeń wypełnię wełną...

Stelaż podwiesiłem do krokwi na wieszakach obrotowych i dziła...

Powiem, że świetna robota, łatwo lekko i przyjemnie...

 

W Twoim przypadku, hmm w grę wchodzi wykonanie podłogi ślepej...

Chyba tak to się nazywa...

Chodzi mi o to, że ściany działowe należy wyprowadzić do wyskości na jakiej miałby być sufit, a nawet trochę wyżej... ułożyć legary opierając ja na ścianach działowych i na belce przymocowanej do ścian szczytowych/nośnych... następnie do tej konstrukcji od spodu podwiesić sufit z k-g, a od góry między te legary powkładać wełnę i zamknąć do góry np. płytą OSB...

Oczywiście zachodzi pytanie co zrobić ze skosami ponad tym stropem...

czy ocieplać czy nie...

Rozważyć należałoby też kolejność prac, ba jak włożyć płyty OSB jak masz juz sufit z kg...

Trzeba byłoby w tej kolejności: legary, płyty/deski na górę, wełnę miedzy legary osznurować, i płyta kg... myślę, że da sie zrobić bez wiekszych problemów...

Edytowane przez Inż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że jak teraz widze ten zrobiony pokój to mi się lepiej to widzi...

Niż jak miałbym niski sufit -2,4m...

i strych na górze... który speciłby mi sufit plapa w suficie....

Wolę sobie na jętkach zrobić małą zabudowę na graty jak będzie potrzeba...

 

A ja właśnie robię 2,4 na całym poddaszu - w zupełności wystarcza dla nas, mniej kubatury do grzania i mam strych na chodzenie wyprostowanym pod kalenicą. A klapę termo daje w dużym pomieszczeniu pomocniczym, więc szpecić nie będzie :) Każdy musi wybrać pod swoje zapotrzebowanie. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSU - myślę, że da sie zrobić na spokojnie... trzeba tylko dobrze zakotwić belki mocowane do ścian i będzie działać...

 

klaudiuszozo - ocieplać będę przestrzeń, którą tworzy skos dachu i sufit podwieszany powyżej jętek...

 

BasH - najważniejsze jest, aby rozwiązania były dostosowane do naszych potrzeb...

U mnie chyba dach wyszedł trochę mniej stromy niż w projekcie... co mi nie przeszkadza

Dlatego zrezygnowaliśmy z tego, żeby na siłę robić tam strych... bo co jak przez tę klapę wniosę na górę...

W tej chwili mam już jeden strych w garażu nad bramą i powiem że spełania swoje zadanie...

Po za tym uznałem, że jak mam dużą działkę to zawsze można na jakieś graty postawić jakąś szopę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, kazdy dom wg potrzeb, gustów - a o tym sie nie dyskutuje. Misiek jest dosc wysoki, mlody juz teraz wyglada jak starszy brat swoich rowiesnikow, ja tez mam kilka centymetrow wiecej niz norma przewiduje, wiec zle bysmy sie czuli. Na gotowo na partrze bedzie 273 cm i jest to dla mnie optymalna wysokosc, na poddaszu wychodzi mi 252cm i czuje, ze bedzie za mało. A co do gratow, to i tak tam zostaje spory strych a i bardzo duze pom. gosp mam w piwnicy. Czas pokaze na co sie zdecydujemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inż. coś Ci przekopiuję:

Izolację cieplną zakończ na jętkach. Nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia aby ciągnąć ją wyżej. Pozdrawiam.

I jeszcze:

Montaż tej izolacji nic nie daje gdyż strych nie jest ogrzewany. Wykonując to ocieplenie strych powinien być wentylowany. Wentylując świadomie wpuszczasz zimne powietrze. W przypadku gdy krycie wstępne jest wykonane papą na deskowaniu otwierając kalenicę masz doskonałą wentylację izolacji cieplnej i strychu. Względy ekonomiczne też są ale nie mają istotnego znaczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolację cieplną zakończ na jętkach. Nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia aby ciągnąć ją wyżej. Pozdrawiam.

 

Odp.: w moim przypadku jętki sa elementem ozdobnym pomieszczenia, i izolacja nie bedzie kładziona między nimi... izolacja pozioma poddasza jest ułożona na suficie podwieszanym powyżej jętek ok.0,5m.

 

Montaż tej izolacji nic nie daje gdyż strych nie jest ogrzewany. Wykonując to ocieplenie strych powinien być wentylowany. Wentylując świadomie wpuszczasz zimne powietrze. W przypadku gdy krycie wstępne jest wykonane papą na deskowaniu otwierając kalenicę masz doskonałą wentylację izolacji cieplnej i strychu. Względy ekonomiczne też są ale nie mają istotnego znaczenia.

 

Odp.: u mnie nie ma strychu a już szczególnie nie ogrzewanego oraz nie mam deskowania. Dlatego cała przestrzeń powyżej syfitu podwieszanego wyełnię wełną - niezaszkodzi... Autorowi chodzi pewnie o to, że w przypadku takeigo strycha nie ma sensu izolować skosów strychu....

Uważam, że samo wykonanie izolacji miedzy jetkami jest zbyt ubogie jeśli chodzi o izolację, z regóły jest to ok 15cm...

Natomiast jetki mają inny spółczynnik przenikania niż wełna i stanowia istotną powierzchnię a co za tym idzie duży mostek cieplny...

Sprawa jest trudna... nalezałoby pod jetakami podwiesić sufit i od spodu ułożyć w sposób krzyżujący sie wełne np. 10cm.

Pomiedzy jetki wtedy 15cm... i takie rozwiazanie ma sens... wtedy mozna nie ocieplac skosów...

W innym przypaku należałoby zamknąć strych od przedmuchiwania i wykonać wentylację...

Mam nadzieję, że nie zagmatwałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...