Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sójka II - po mojemu... Komentarze


Inż.

Recommended Posts

Dziękujemy... przekażę żonie i mocno ją ucałuję...

Naprawdę się ciszę, że już jest nasze małe szczęście...

Poród trwał całe 3 h i naturalnie...

oczywiście rodziliśmy razem i nawet pępowinę przeciołem:)

Narezie dzidzia daje się lubieć... śpi cały czas...

je tylko dwa razy dziennie...

dokłdanie o 6.00 i 19.00 - nie spóźnia sie z alarmem:)

 

Inż. --

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 310
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Synek śliczności , będzie rwał lachony jak trza, gratuluję Żonie i Tobie . Będzie pociecha. Byleby dał żonce pospać. Jak podrośnie to aż się sam zdziwisz jak w dzisiejszym świecie dzieciaki szybko się uczą i rozwijają. Moja 4,5 letnia córa jak chce żebym coś np. naprawił ( tato odpękało mi się) to mówi mi że mam złote ręce, ostatnio podsłuchałem jak powiedziała zdanie: ....gdyby wypadki potoczyły się inaczej to ..... . Jak idę z nią do piaskownicy to mówi : tato jesteś dobrym obywatelem. Ma swoje ulubione gry edukacyjne na PC, zaczyna pisać i czytać ( ale mama nauczyciel to nie dziwota) . A jeszcze wydaje się niedawno przyjechaliśmy po jej urodzeniu ze szpitala do domu, czas leci jak szalony, zanim się obejrzysz sam będziesz szykował syna do szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzenia przekazałem dziś żonie...

Dzidzia jak dziś dała pospać, cieszy że od dziś ma apetyt...

 

Rzeczywiście te dzisiejsze dzieci są znaczenie bardzo inteligentne...

 

Inż. --

 

Dzidzia dała pospac bo też jest zmęczona porodem, poczkaj, poczkaj dopiero się zacznie:cool:

 

Moj mlody, jak mu nałożyłam jednoplacowe rękawiczki zimą, powiedział " Mamusia te sa niedobre, bo nie mogę dłubać w nosie":D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O moj bozieeeeee GRATULUJE In. Tobie jak i Zonce :D a Synkowi zycze duuzo zdrowka.... bedzie cudownym dzieckiem,bo ci co sa urodzeni 30 kwietnia tacy sa:cool: nie smiem sie chwalic ale taka sama date,procz roku mam u mnie w akcie ur :D

 

Przepraszam ze dopiero teraz pisze ale po moim ostatnim poscie jasna cholerka wziela laptop-pisalam u BasH'a wiec nie moglam nic zrobic tylko cierpliwie czekac...

Pozdrawiam i buzoaczki dla Synka w pietki tak zeby zdrowiutki byl

 

Szczesliwa Forumowa Cioteczka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W woli wyjaśnienia, te miejsce pomiedzy tymi dwoma gniazdkami jest przeznaczone na grzejnik więc wolę dać w podłogę i sie nie martwić:) dzięki za czujność...

Uwierzysz, że na parter poszło mi 100mb 3x2,5mm2:) i tylko jedna puszka zbiorcza dla kuchni i łazienki:)

 

Przez ostanie dni nic się nie działo na budowie, bo wiadomo synuś:)

Na jutro mam już front robut ustalony, no i jeszcze grill:)

Dziękujemy za życzenia od Ciotki i już mogę powiedzieć, że dziecko urzęduje u nas na mieszkanku...

Pocieszę, że jak ostatnio to je do 22.00 a później śpi do 5-6.00 i ogolnie tylko spi i je i robi...

Dziś to chyba z 10 razy go przebrałem - ja - od 11.00 - 15.00:) jaki jestem szcześliwy...

Żona też dzielnie się sprawuje, jestem z niej takie dumny... kocham ją...

 

Inż. --

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierzysz, że na parter poszło mi 100mb 3x2,5mm2:) i tylko jedna puszka zbiorcza dla kuchni i łazienki:)

 

Nie wierzę. Z garażem?????? Z dwie stówy 2,5 to minimum. No przynajmniej 150 metrów.

Ale może ja nie do końca normalnie traktuję elektrykę :) Ale z drugiej strony nie aż tak jak Jarek :) (Ile to było kilometrów?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony nie aż tak jak Jarek :) (Ile to było kilometrów?)

 

No trzy, a co? Wrrrrr!!!..... ;)

 

Ale z tego elektroinstalacyjnych raptem 1200m (w tym YDYp 3x2,5 bodajże 500m) jedynie, reszta to te inne. I tu choćby od swoich tynkarzy wiem, że wcale tak dużo u mnie tych przewodów nie było, dopiero co (przede mną) tynkowali gościa, który miał ich duuuużo więcej.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze garażu nie poleciałem, bo mam tam jeden wielkiiii składzik...

Narazie poszedł cały parter:) ale nie cała 100....

Podasze to zakładam ok. 50m na gniazda...

 

zastanawiem sie nad ilościa przewodów antenowych i FTP...

Te to drogie nie są i można je kłaść po dwie nitki w jednym uchwycie...

Chcę zrobić ze 2 kamerki... zamiast judasza w drzwiach, bo do bramy i tak nie dojrzę przez niego...

Rozpatrzyć muszę jeszcze alarm na partarze... ale tylko przy wejściach (tras i drzwi wej.) oraz korytarz... więc wiele tego nie będzie...

 

Pozdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... FTP...Te to drogie nie są i można je kłaść po dwie nitki w jednym uchwycie...

Chcę zrobić ze 2 kamerki... zamiast judasza w drzwiach, bo do bramy i tak nie dojrzę przez niego...

 

A po co FTP? Do domu wystarczy zwykła skrętka, a odpada problem uziemiania itp. Do kamerek zamierzasz iść koncentrykiem czy skrętką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak miałem na mysli skretkę, gdzieś mi nazwa wyszła... polaciałem po bandzie:)

Do kamer kładę do sygnału skrętkę... bo od jakiegoś czasu stosuję tzw. transformatorki, które pozwalają podłączyć nawet do OW 2x1,0mm sygnał TV... trochę jestem do koncentryka sceptyczny... oczywiście zasilanie pozostaje oddzielną kwestią - OW 3x1mm2...

Chodz kusi perspektywa położenia 5x1mm i wszystko podłączyć do tego, sygnał na transformatorki i zasilanie...

 

Bash u M.S.U. napisałeś, że najlepiej jak od nadproża otworu garażowego do stropu lub konstrukcji wsporczej jest ok 30 cm... biorę to za konkret.... a coś o szerokości?:)

Edytowane przez Inż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 30cm powiesisz zdecydowaną większość segmentówek, ale zdarzają się modele wymagające prawie 40. Ja profilaktycznie miałem zostawione prawie pół metra. I miałem spooro zapasu podczas instalacji. 40 cm na bank wystarczy dla chyba wszystkich bram, które spotkałem, a dla większości 30. Poczytaj na stronach producentów.

... a koncentryki nie są takie złe.

 

Co do szerokości - zerknij u mnie w dzienniku na bramę - tam nie ma większych problemów, tylę że przy konstrukcji wsporczej musisz wykombinować dość stabilne mocowanie na boki (usztywnić).

Edytowane przez BasH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko do odpowiedzi na powyższe pytanie...

Czyni się tak właśnie ze względów technologicznych późniejszych prac... zwłaszcza ochrona przewodów przy zacieraniu posadzek i agresywnym działaniu samych betonów oraz żeby nieznacznie ochronić przewód przed przypadkowym zmiażdzeniem...

Poza tym nie spotkałem się jeszcze, ale jakby się zdażyło, że trzeba ten przewód wymienić - awaria - nie trzeba rozkuwać posadzki, oczywiście jak się uda to przepchnąć / przeciagnąć...

 

...dopisane....

Dodam jeszcze, że pomiędzy tymi gniazdami będzie grzejnik... nie chciałem przypadkiem trafić w przewód przy wieszaniu go w ferwarze pracy:)

Edytowane przez Inż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta czerpnia powietrza do kominka...

 

Nie chcę krakać, ale dwie rurki po 50mm, to będzie czerpnia symboliczna raczej, dla kominka nie wystarczy niemal na pewno.

 

Rura 50mm ma pole przekroju około 20cm2. Dwie rury dają 40cm przekroju. A rura "setka", w wątku o kominkach uważana za absolutne minimum, wg niektórych wręcz niewystarczające, ma przekrój dokładnie dwa razy taki. Jeśli tam masz mało miejsca w podłodze, daj wentylacyjnego plaskacza 7x14, będzie jeszcze lepiej (od twojego rozwiązania dokładnie 5x lepiej).

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...