Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa z Łomianek i okolic


Nulla

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 months później...
  • 2 weeks później...

my budujemy sięw łomiankach niedaleko wisły. właśnie skończyliśmy elektrykę i hydraulikę za tydzień tynki. mamy nadzieje na parapetówę póżną jesienią :D niby nadzieja matką głupich, ale na razie wszystko idzie zgodnie z planem.

PS może ktoś ma namiary na niedrogiego stróża na nocki? wstawiliśmy górne okna i niestety musimy kogoś wziąć, żeby ich nie rąbnęli przez nockę. nasz elektryk twierdzi, że ostatnio zdjęli nawet kable elektryczne z instalacji z okolic ulicy zielonej. desperacja okolicznych złodziei nie zna granic, a okien szkoda by było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem ma każdy budujący. Ja poradziłam sobie tak: na budowie zamieszkał jeden z budowlańców ( nie posiada rodziny ) i jest tam cały czas. A właśnie zaczynam wykańczać, więc na pewno się przyda. Moi znajomi na czas budowy przygarnęli bezdomnego z przybłąkanym psem i mieli spokój. Ten człowiek był przy okazji odludkiem, więc budowa była omijana z daleka. Nie twierdzę, że trzeba szukać kogoś pod mostem, ale życie czasem samo pomaga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

witam łomiankowiczów i nie tylko !

 

buduję się w kiełpinie a mieszkam w łomiankach. w chwili obecnej jestem na etapie stawiania więźby (stawiają mi ją od półtora miesięca) ale nie tracę nadzieii, że chyba ją w końcu postawią :x

 

pozdrawiam pozostałych członków grupy (viktoria - masz już działkę ??).

myślę, że to chyba wakacjna przerwa ale nic to odświeżam wątek !

 

lagerfeld

 

PS> od razu uprzedam, że wszelkie komentarze typu: stary, jak to przeprowadzasz się z łomek do kiełpina - przecież to porażka - będą pomijane przeze mnie milczeniem :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

pozdrawiam nową Grupę. Ja praktycznie po sąsiedzku - druga strona puszczy koło Leszna :D

zaczynamy poszukiwania więźby dachowej w okolicach Wwy.

Proszę o informacje i opinie tych, którzy mają własne doświadczenia z ostatnich miesięcy.

Gdzie kupować, jakie koszty...

Byłem wczoraj w jednym składzie, ale przeraziły mnie liczne pęknięcia w kantówkach.

Cena wyjściowa z impregnacją (zanurzają w roztworze impregnatu) to ca 630 zł za m3. Drewno to sosna.

Z góry dzięki za opinie

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do LAGERFELD:

 

 

właściwie to jeszcze NIE ... ale już miałam mieć ... :( , niestety Pani właścicielka się rozmyśliła w zeszłym tygodniu .... ale co tam ... szukamy dalej. Może teraz będzie łatwiej bo już mamy krdyt przyznany, umowę podpisaną ... tylko trzeba będzie zmienic dane działki ..

 

pozdr.

 

viktoria23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w nowym tygodniu !

 

co do więźby to zamawianie jej trwało i realizacja (tzw. rżnięcię :D ) trwało jakieś 3 tygodnie. tartak z okolic makowa mazowieckiego. drewno też maczane w impregnacie - 500 zł za m3 (łącznie z transportem) - dowieziono mi w lipcu ale ceny były z czerwca. podpobno od sierpnia wzrosła cena drzewa o jakieś 30 % (tak mówił mój cieśla, który po półtoramiesięcznym okresie pomyślunku stwierdził, że jednak mojej więźby nie postawi (nie da rady belkom choć sam je zamawiał i rozładowywał na działce !!) - więc nie wiem, czy info o podwyżce jest/było prawdziwe). od dwóch tygodni mam nowego cieślę - a właściwie nie mam, bo podpobno ma obsuwy na innych budowach i do mnie nie może trafić.

cóż - na razie czekam wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 

pozdro: lagerfeld

 

PS> viktoria23 - no cóż tak bywa, ciekawy jestem czy ta pani co się rozmyśliła to z moich okolic :wink

najważaniejsze, że kaska na działkę jest - może daj ogłoszenie to sprzedawcy sami do ciebie przyjdą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LAGERFELD:

 

Nie ... Pani nie z twojej okolicy :lol: , ale z Rolniczej , bliżej Wiślanej ..

 

Ale co tam .. znów mam coś na oku ...

 

Wiesz co ... niewiem czy kojazysz ten stary, stary dom co stoi przy Jarzębinowej ...widać go też od Rolicznej ... a wiec chcieliśmy kupić to "coś", ale Nas ktoś wyprzedził .. i o dziwo właśnie naprawiają dach ... no no .. tylko pogratulowac zapału nowemu właścicielowi ... bo JA to teraz już wiem ze porywałam się z motyką na słońce .. :lol: ....

 

pozdr.

 

viktoria23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...