Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa z Łomianek i okolic


Nulla

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam ciche forum łomiankowskie !

jak zwykle mam pytanie :wink: jesteście już po czy przed tynkami zewnętrznymi ? my jesteśmy przed i szukamy odpowiedniego koloru - tzn. jeździmy po okolicy i oglądamy domy bo w realu tynk inaczej wygląda niż na palecie. interesuje nas kreisel - kolory 151 - 152 lub ewentualnie coś jasno beżowego (kawa z mlekiem) - numerów kolorów nie podam bo widzieliśmy je tylko na palecie (takie kwadraciki 2x2) i bardzo trudno się zorientować co się chce ?? może w waszej okolicy ktoś robi/robił tego typu kolory ? dzięki z góry za namiar. acha, tynk najprawdopodobniej będzie akrylowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuje sie dopisac ale to moj chyba 3ci post w zyciu. :oops:

lageerfeld- ja mam 151 kreisla na chalupie o ile mnie pamiec nie myli. nasz dom jest w lomiankach dolnych, mieszkamy od IV i wykanczamy niedorobki. forum sobie sledze ale jak budowalisly w zeszlym roku i w tym na poczatku to na str lomiankowskiej bylo tak spokojnie ze przestalam na nia zagladac.

 

jakbys chcialbyc obejrzec to zapraszam :D

ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki zajka za zaproszenie ! odezwę się na priva.

przewiduję, że zbudowałaś się w okolicy chopina - kościelnej drogi - qrczę kilkakrotnie tam jeżdziliśmy i 151 widziłem tylko w okolicy włościańskiej (tak się nam wydawało i potem potwierdziło się w rozmowie z robiącą tam ekipą). jak jeszcze napiszesz, że masz dachówkę celtycką braasa to chyba oszaleję ze szczęścia. napisz jeszcze jaką masz strukturę - my jesteśmy prawie zdecydowani na baranka 1,5

:D

 

btw. poszukuję pilnie namiarów na kominiarza do opinii kominiarskiej do gazu. macie kogoś ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bym nie przesadzala z tym ranczem bo nasza dzialka nie jest wygrodzona, to co widziales (z wlasciwie towja zonka) z plotem to 4 dzialki w sumie. ale fajnie by bylo miec wszystkie 4 :lol: . Nie wiem tylko ile bysmy musieli miec czasu ale kasy zeby to obsadzic rolsinkami i podlewac. odpowiadajac na pyt nr 2 do wisly mamy jakies 500-1000 m zalezy jak liczyc. nie za duzo ale jak ogladalam mapy z zaznaczeniem poziomow w stos do wisly (ktorac gazeta lomiankowska albo nasze lomianki) to niestety nie ma potencjalnej roznicy czy sie mieszka przy luzyckiej (jak ja) czy np w okolicy rolniczej. jakby co wszytko szlak trafi :cry: ale liczymy na farta, w koncu jak sie nie ma farta i potencjalne odszkodowanie z pzu sa. w razie czego przezyje tylko szalony lucjan s. bo on mieszka na dabrowie (podobno) :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. :D

Trzeba by jakoś rozkręcić ten klub łomiankowski, bo jak wy już się całkiem wybudujecie, to wątek zaniknie.

 

Zapraszam przy okazji na forum Łomianki http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=229 oraz do Wirtualnej Galerii Łomianek http://www.lomianki.friko.pl/ :wink:

 

p.s. Nulla, czytałam twój dziennik i naprawdę zazdroszczę, że nie należycie do Łomianek tylko do Czosnowa - tylko tam możliwe jest wykonanie wod/kanu z funduszy unijnych, burmistrz Ł. ma to w głębokim poważaniu. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy wszystkich, będzie weselej jak nas będzie wiecej.

Piszcie gdzie, co i kiedy macie zamiar budować

:lol:

I z góry przepraszam za moją czasową nieobecność, postaram sie poprawić. Już w przyszłym tygodniu kończe pierwszą cześć szkolenia więc znowy zacznę bywać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kmsanczia ujawniłam sie dopiero teraz, bo wcześniej nie miałam odwagi :wink:

 

To może sie przedstawię:

Mam na imie Aneta, mój mąż Artur, obecnie mieszkamy na Bemowie. Jesteśmy 6 lat po ślubie i zapragnęliśmy zamieszkać w Łomiankach.

Prowadzimy firmę w Łomiankach i zamieszkanie w okolicy ułatwi nam życie( taka mamy nadzieję).

 

Obecnie jesteśmy przed podpisaniem końcowego aktu własności ( czekamy na decyzję z ag.nier.rol). Wystąpiliśmy o warunki zabudowy.Będziemy budować się w Al. Chopina.

Nie zdecydowaliśmy sie jeszcze na projekt. Obejrzelismy ich wiele, oto klasyfikacja:

Piasek Pustyni ( pracowni Krajobrazy - w tym tygodniu nr 1)

2. PG11 ( pracowni Bauherr - nr 1 w zeszłym tygodniu)

pozdrawiam

wszystkich budujacych

Habibi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kmsanczia czemu ankieta na stronie nie działa? Chciałam sie sprawdzić a tu błąd na stronie buuu

 

Habibi77 a sprawdziliście czy dostaniecie warunki zabudowy? Bo słyszałam że na terenie Łomianek to nie takie proste.

Czy obrazek pod Twoim nickiem jest wizualizacją aktualnego nr 1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O qrczę Nulla, faktycznie! :o

Widocznie coś pokręciłam przy przenoszeniu strony, muszę to sprawdzić. Ale Sondy działają, tylko quiz nie?

A sprawdzić się możesz na starszej wersji strony: http://lomianki.blox.pl/html

 

Warunki zabudowy w Ł. można otrzymać po ok. 3 latach :roll: , a na Chopina jest nawet wstępny plan zagospodarowania! Czyż to nie oszałaMNiający sukces naszej gminy? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kmsanczia czemu ankieta na stronie nie działa? Chciałam sie sprawdzić a tu błąd na stronie buuu

 

Habibi77 a sprawdziliście czy dostaniecie warunki zabudowy? Bo słyszałam że na terenie Łomianek to nie takie proste.

Czy obrazek pod Twoim nickiem jest wizualizacją aktualnego nr 1?

 

Nulla tak ten domek to nr 1 w tym tygodniu. Dzięki Kmsanczi mam go pod swoim nickiem.

O warunki juz złożyliśmy, poza tym mamy dobre sąsiedztwo, więc chyba nie mam sie czym martwić. Pani w planowaniu przestrzennym powiedziała,że potrwa to jakies 3 miesiące.

Pozdrówka

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśleliście może o budowaniu w szkielecie? Nie jest taniej, ale dom w 3 miesiące (albo nawet w 3 tygodnie z elementów) to kuszące... Również dodatkowa powierzchnia uzyskana dzięki cieńszym ścianom jest plusem, do tego czystość budowania itp.

Inna sprawa, że dom szybko się wychładza a w lecie b.szybko nagrzewa, pod tym względem mury lepsze. mimo to klimat domu drewnianego (mam na działce) moim zdaniem bez porównania - lepiej się śpi itp.

Wątek szkieletowy znam na pamięć, więc mnie nie odsyłajcie :wink: , po prostu kombinuję jak się szybko wybudować po sprzedaniu mieszkania, żeby nie wylądować pod mostem. :-?

 

Habi jak się zdecydujecie na ten projekt z obrazka, to koniecznie zróbcie bramę garażową w kolorze drewna - nadaje charakterku. :)

p.s. Jaką firmę prowadzicie w Ł., jeśli można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kmsanczia my tez mamy mieszkanie do sprzedania. Nie liczę, że szybko je sprzedamy, więc nie musimy sie spieszyc z budową. Ja jestem zwolenniczką domów murowanych i nie myslę o żadnych innych technologiach.

Prowadzimy firmę transportowo- przeprowadzkową. Tak wiec jak sie będziesz przeprowadzać to daj znać, a dostaniesz rabacik :wink:

Kasiu, a Wy kupujecie te działkę, czy moze juz kupiliscie?

pozdrawiam

Habibi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, no więc u nas to wygląda tak: działkę mamy zaklepaną, 1300 metrów/120 tysięcy. Pewnie jak to zobaczą forumowicze z innych rejonów to osiwieją, ale ty wiesz Habi, że jak na działkę w Łomiankach to i tak tanio.

:wink:

Pozostaje kwestia kredytu. Na razie mamy za małą zdolność, bo ja na wychowawczym, więc się nie liczę. Dopiero jak mój dostanie podwyżkę, banki dadzą nam tyle, ile potrzeba na zakup działki i związane z tym opłaty. I tu niestety będziemy musieli zawyżyć wartość działki do ok. 135 tys., żeby móc opłacić podatek i notariusza z kredytu. Bo goli jesteśmy totalnie. :oops:

 

Czyli jak się uda pod koniec września bierzemy duuużą krechę i kupujemy tą działkę. No i tu właściwie zaczną się schody, bo nic nie zrobimy dopóki nie sprzedamy mieszkania, a nie sprzedamy bo nie będziemy mieli gdzie mieszkać. :roll:

 

Inna opcja to taka, żeby wziąć 200 tys. kredytu na działkę i stan surowy, potem sprzedać mieszkanie (ok. 160 tys.) z terminem wyprowadzki 2-3 miesiące i w tym czasie wykończyć część domu do zamieszkania. Ale jest to opcja zbyt optymistyczna, bo po 1. nie stać nas na płacenie raty kredytu powyżej 700 zł, a po 2. wiadomo jak wygląda takie szybkie budowanie. :cry: buuu...

 

----------------

Napiszcie jak to u was wygląda i skąd bierzecie te potworne ilości pieniędzy na budowę. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...