Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa z Łomianek i okolic


Nulla

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Robert58

Habibi - gdzie budujesz w 2006?

 

Będziemy budować na Chopina, czekam na pozwolenie na budowę.

A jak u Ciebie załatwianie papierologii?

 

Częściowy opis mojej martyrologii jest w wątku projekty-orchidea2:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54989

 

Budować będę (ale już nie wiem kiedy w 2006) w centrum Łomianek.

Moze wreszcie uda mi się dotrzeć na czas do Wersnisażu to porozmawiamy (jeżeli oczywiście Ty z Wernisażu to właśnie Ty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze linia Bemowo - Łomianki rośnie w siłę! My mieszkamy co prawda na Bielanach, ale odkąd zrobili nam pod oknami tramwaj na Bemowo to jakbyśmy na Bemowie mieszkali... no i od nas blizej do Łomianek :wink:

 

Pozdrawiamy!

 

P.S... może jak Wy zaczniecie na wiosnę, ekipy się spiszą... to my jakąś na lato zachaczymy? taką poleconą?... ale najpierw papiery... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze linia Bemowo - Łomianki rośnie w siłę! My mieszkamy co prawda na Bielanach, ale odkąd zrobili nam pod oknami tramwaj na Bemowo to jakbyśmy na Bemowie mieszkali... no i od nas blizej do Łomianek :wink:

 

Pozdrawiamy!

 

P.S... może jak Wy zaczniecie na wiosnę, ekipy się spiszą... to my jakąś na lato zachaczymy? taką poleconą?... ale najpierw papiery... :-?

 

Przez te tramwaje to korki się robią, juz się nie mogę doczekać przeprowadzki do Łomianek, bo codzienne dojazdy sa koszmarne.

Nie ma sprawy, zobaczymy, czy ekipa będzie godna polecenia, mam nadzieję, że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i mam mętlik w łowie... może ktoś mądrzejszy ode mnie pomoże. Sytuacja jest taka:

 

1. Rodzice właśnie obiecali nam 900m z większej działki, która jest ich własnością. Trzeba by zatem zrobic podział... nie ma planu miejscowego... nie można?... nawet jeśli można to trwa... 6 miesiecy?

 

2. Chcielibyśmy zacząć się budować w te wakacje (czalone, bo nic nie wiemy na razie...)

 

3. czy budować u rodziców na działce? zrobic darowiznę do wysokości kwoty wolnej od podatku na mnie i żonę (18000zl?) a potem znieść współwłasność w trakcie budowy? Ziemia kosztuje w tej okolicy ok. 200zł/m, może zatem taniej "kupić" i zapłacić 2%?

 

4. ale jak kupić, to trzeba dzielić, a to potrwa... a na działce darowanej w części możnaby od razu zacząć? Tylko kto występowałby o pozwolenie i warunki zabudowy? oboje współwłaściciele? jeden sam?

 

5. a co jeśli rozpoczną się prace nad plnem miejscowy,? nie zniosą współwłasności? nie pozwolą na budowę? nie wydazą WZ?

 

...tysiące pytań, mało wiedzy...

 

po prosyu szukamy drogi jak najszybciej zacząć budować i przy okazji nie utopić wszystkich funduszy w papierologi...

 

Czekamy na wskazówki

 

Pozdrawiamy!!!

 

P.S. A CO Z KOLEJKĄ Z MOCIN DO ŁOMIANEK? Kto zna jej planowany przebieg? Chodzi mi przede wszystkim o ul. Stary Tor? Tamtędy ma iść? a co z ulicą?... hipermarketem?... moją działeczką cichą i sokojną... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robat, to nie takie proste. Zaniżać wartości nie warto za bardzo, bo ponieważ nie ma planu zagospodarowania, przed sporzadzeniem Aktu Notarialnego, wystepuje sie do Agencji Rynku Rolnego ( ma prawo pierwokupu), proponuję na zasadzie darowizny, bo chyba lepiej, aczkolwiek, skoro działka nie wydzielona, to chyba nici z przyspieszenia.

Proponuję zadzwonić do Planowania Przestrzennego tel. 751 81 44 ( chyba taki) i zapytać u źródła. Daj znać co Ci poradzono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...