Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa z Łomianek i okolic


Nulla

Recommended Posts

Tak, to bardzo dobre pytanie:) Myslalam ze w Dziekanowie,ale nie moge

trafic nic fajnego jak na razie.Dumalam,by gdzies dalej, Łomna, Chrzanow-czeka mnie wyprawa tam:)Ale trafilam na allegro-zuplenie przypadkiem,ze mozna w samych Łomiankach na ul.Koscielna Droga - to blisko F.Chopina. Jak tam jest?Moze cos wiecie,polecicie?Moze nr tel do posrednika?Chce kupic dzialke szybko,zalatwic papierologie blyskawicznie-ciekawe ile to zajmie,powiedzcie na co uwage zwrocic:) no i wybudowac sie jeszcze szybciej:) Moj plan zaklada BN2007 w nowym domu,ale jakby sie dalo szybciej,to extra:)

Dumam tez by na wiosne przeniesc sie do Łomianek i wynajac tam mieszkanie-moze cos polecicie?tylko niedrogo,bo mam tu jeszcze wlasne mieszkanie do oplacania:)

 

Pozdrawiam goraco Grupe i obiecuje wiecej sie teraz udzielac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja robat, to nie takie proste. Zaniżać wartości nie warto za bardzo, bo ponieważ nie ma planu zagospodarowania, przed sporzadzeniem Aktu Notarialnego, wystepuje sie do Agencji Rynku Rolnego ( ma prawo pierwokupu), proponuję na zasadzie darowizny, bo chyba lepiej, aczkolwiek, skoro działka nie wydzielona, to chyba nici z przyspieszenia.

Proponuję zadzwonić do Planowania Przestrzennego tel. 751 81 44 ( chyba taki) i zapytać u źródła. Daj znać co Ci poradzono.

 

Dzwoniłem, telefon sie zgadza. Wezme w tym tygodniu mapę z Ożarowa i podjadę złożyć wniosek o WZ to sobie dłużej porozmawiam.

 

Całą niedziele siedziałem i czytałem posty na temat współwłasnosci i moze coś takiego uda mi się zastosować - jeszcze zapytam jak pojadę do Urzędu Gminy w Łomiankach.

 

Mój pomysł:

1. Dostaniemy jako darowiznę udział w działce i staniemy się (jedno z nas) współwłaścicielami wraz z mamą (dotychczsową właścicielką)

2. wystąpimy o pozwolenie na budowę

3. po rozpoczęciu budowy, lub jej zakończeniu* wystąpimy o zniesienie współwłasności - nieodpłatne w I stopniu pokrewieństwa

 

*pytanie jest jedno, czy znoszac współwłasność i dzieląc tym samym działkę na dwie w czasie budowy, nie trzeba wstrzymać budowy i ponownie starać się o wszystkie papiery dla nowej działki powstałej w wyniku podziału??? WZ, pozwolenie... ktoś wie????

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja_robal są prawo przewiduje dwa rodzaje wspólwłasności: współwłasność w częściach ułamkowych i współwłasność łączną.

Współwłasność lączna wynika z innych uregulowań niż kodeks cywilny (zwłaszcza kodeks rodzinny i opiekuńczy - współwłasność małżonków, kodeks handlowy - współwłasność wspólników). W Twoim przypadku po przystąpieniu do współwłasności będzie to współwłasność ułamkowa. Po podpisaniu aktu notarialnego zostaniesz wpisany do księgi wieczystej nabywając uprwanień do czynności zwykłego zarządu, lub jeśli będzie to większy udział niż 50% do czynności przekraczających zwykły zarząd. Uprawnienia te dają prawo do rozporządzania swoim udziałem (zbyć udział, ustanowić hipotekę), możesz w kazdej chwili żądać zniesienia współwłasności. Jest to stosunkowo prosta procedura polegająca na sporządzeniu umowy w formie aktu notarialnego. Podział rzeczy wspólnej jest jest niemożliwy jeśli jest sprzeczny z przepisami prawa lub jego przeznaczeniem, lub powodowałoby znaczne zmiejszenie wartości rzeczy. Tutaj konieczny jest sprzeciw pozostałych współwłaścicieli. Nie sądzę aby rodzice sprzeciwili się zniesieniu współwłasności. Dotychczasowa nieruchomość zostaje podzielona, zostaje założona księga wieczysta gdzie jako jedyni właściciele jesteście uwidocznieni. Wyjaśnienia wymaga kwestia wystąpienia o warunki zabudowy i pozwolenia na budowę. Wydaje się iz potrzebne jest działanie wszystkich współwłaścicieli. To wymaga wyjaśnienia. Pogrzebię w papierach, jak znajdę napiszę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam na swoim przykładzie to o wzizt (w 2003) występowałem sam i pozwolenie na budowę także sam - choć jestem współwłaścicielem (z żoną :lol: ) aczkolwiek do pozwolenia kochanie musiała złożyć oświadczenie, że się nie sprzeciwia budowie.

moim zdaniem to z tym podziałem może być problem jako że nie ma planów, może wprowadzą minimalne wymiary działek czy też są jakieś inne uwarunkiwania techniczne (np. jakieś sieci pod ziemią) kilka osób na forum miało właśnie problem z podziałem ziemi po zniesieniu współwłasności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lagerfeld masz rację w przypadku małżeństwa wystarczą czynności o których piszesz. Wasza współwłasność to współwłasność łączna a z tym się wiąże fakt iz jest niepodzielna. Współwłasność z rodzicami jest w częściach ułamkowych określona wyskością udziałów. Każdemu ze współwłaściecieli przysługują takie same uprawnienia. Stąd moje pytanie czy nie jest konieczne wspólne występowanie. Stroną w postępowaniu w twoim przypadku byli Kowalscy, w przypadku ja_robal stronami będą Kowalscy i Nowakowie. Natomiast w urzędzie można wyjaśnić czy istnieją przeszkody natury technicznej podziału nieruchomości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałam powiadomienia, myslałam, że nikt nie napisał od mojego ostatniego posta. :roll:

 

 

Po 7 miesiącach zmagań z papierologią we wtorek dn 18/01/2006 odebraliśmy pozwolenie na budowę.

 

Ooooooo rety !!!!!!!!!!!!!!

A ja już nie wiem czy się cieszyć (super, że już możesz) czy płakać (ja jeszcze nie mogę)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój domek to Piasek Pustyni II, z biura projektowego Krajobrazy.

Projekt zakupiłam w Domenie, niestety trzeba go było przerabiać, bo okazał się ciut za szeroki na działkę. Polecam kupować w necie, w pracowniach, które sprzedają projekty wielu pracowni, wówczas nie ma problemu na ewentualna wymianę na inny i nie koniecznie z tej samej pracowni.

A tu masz link:

 

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt.php?opcja=opis&id=156&nazwa_projektu=PIASEK%20PUSTYNI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich przyszłych bliższych i dzlszych sąsiadów z Łomianek i okolic. Dopiero dziś odnalazłam tą grupę (niestety nie poruszam się tu jeszcze zbyt sprawnie) i bardzo bym chcieła do Was dołączyć. Na imię mam Ania, mój mąż - Tomek. Pod koniec zeszłego roku kupiliśmy działkę (wielkie słowo - to raczej mikrodziałeczka) w Kiełpinie. W przeciągu tygodnia - dwóch mam nadzieję złożyć wniosek o pozwolenie na budowę i jak dorze pójdzie na wiosnę ruszyć z budową. Wybraliśmy domek APS98 z pracowni Archi -projekt - i to już koniec sukcesów. Niestety nie mamy jeszcze wykonawcy. Dużo czasu poświęciliśmy na rozmowy z firmami oferującymi wykonawstwo kompleksowe (robocizna+materiały), ale ceny są astronomiczne a i opinie na forum nie zawsze pochlebne. Dojrzeliśmy chyba do tego by zmierzyć sie osobiście z problemami zakupów mat. i może organizacji budowy tylko nie bardzo jeszcze wiemy jak? Nie będę zbyt oryginalna prosząć Was o kontakt z godnymi polecenia wykonawcami, ale będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc, jakiekolwiek namiary. Musimy ogrodzić działkę, zrobić przyłącze prądu, gazu, wykopać studnię, szambo i wszystko po kolei. Nie znamy na razie żadnych lokalnych firm, dobrych hurtowni i dostawców. Tych co już przez to przechodzili proszę o podzielenie się doświadczeniami czy to na forum czy na priva. I z góry dziękuję. A swoją drogą ten rejon wokół Łomianek to fajna okolica. Mój mąż jak już raz tu trafił to nie chciał szukać działek nigdzie indziej (choć jesteśmy raczej z południowej części Warszawy). Pozdrawiam wzystkich

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się tam mieszka?

mam nadzieję, że tak bo jeszcze nie mieszkamy

:D

rzeczywiście nasze rejony. grzegorz10 także tu buduje :)

To super liczę więc mocno na pomoc merytoryczno-informacyjną starszych kolegów. Starszych oczywiście stażem budowlanym (gdzieżbym tam śmiała wiek komuś wypominać :) ).

A co do nadziei to bardzo potrzebna rzecz i jeśli nic jej jeszcze nie zdołało rozwiać to już dobrze wróży :wink: .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie bardzo dziękuję za gratulacje. :) Jestem najszczęśliwszą kobietą na świecie.

Przestałam się ekscytować budową, bo teraz są ważniejsze sprawy.

Domek ma ponad 170m2, dla nas w zupełności wystarczy. Wybraliśmy go z uwagi na plany wielkościowe rodziny nas dwoje + 3 dzieci 8) .

Na dole zawsze można zmniejszyc salon i zrobić sypialnię, zresztą tak było pierwotnie w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...