Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa z Łomianek i okolic


Nulla

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pozwolenia jeszcze nie mam. Złożyliśmy dokumenty dopiero na początku lutego. Jako że urząd ma 65 dni na rozpatrzenie sprawy, powinno być w najgorszym układzie w połowie kwietnia. Mam nadzieję jednak, że będzie wcześniej. Czy oprócz zgłoszenia kierownika budowy jeszcze jakieś dokumenty będą potrzebne żeby ruszyć z budową???

Co do materiałów to prawie się zdecydowaliśmy: ściany z U220 lub porotherm (tu właśnie jeszcze nie potrafię się zdecydować - może jakieś sugestie?), strop teriva, dach z dachówki ceramicznej (chyba Robena - jeśli będzie tania), ocieplać ściany początkowo chcieliśmy wełną mineralną, ale teraz skłaniamy się do styropianu (kasa!), ściany fundamentowe - z bloczków betonowych, to chyba wszystko?

A jak to wygląda u Ciebie Habibi?

Może i inni Łomiankowicze mieliby jakieś sugestie czy rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w oryginalnym projekcie był porotherm 44 pw bez ocieplania. zbudowaliśmy z maksa 29 + 15 cm styropianu. co do porothermu to go nie wybraliśmy bo: więcej kasy trzeba było wydać na początku oraz nie do końca byłem przekonany o jego właściwościach izolacyjnych (przypadek kilku moich znajomych, którzy wybudowali z porothermu 44 i potem ocieplili go styro 12 potwierdza mój wybór :lol: minusem porothermu jest też konieczność użycia specjalnych kotw do mocowania czegoś wisząćego. jak jest za ciężkie to na zwykłym gwoździu zjedzie (po ścianie) do samiuśkiego dołu :lol: mój wybór też do końca nie jest szczęśliwy - do zamontowania czegokolwiek na zewnętrznej elewacji muszę użyć kołków o długości co najmniej 20 cm :lol: :lol: :lol: ale, obym miał tylko takie problemy z budową. co do ostatecznych cen porothermu i maks + styro to mam takie wrażenie :lol: że wyszedłem jednak na to samo :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w projekcie był beton komórkowy, jednak skłaniamy sie do zwykłego maxa, albo maxa poryzowanego. Ocieplać nie będziemy od razu( podobno budynej osiadając powoduje pęknięcia na elewacji). Ja bym chciała ocieplic wełną, ale wszystko zależy od ceny.

Kurcze polećcie kogos do podłogówki wodnej.

Anam my na pozwolenie czekaliśmy 28 dni, zadzwoń do Pani i poproś ją czy nie dałoby sie jakoś wcześniej tego załatwić. Powiem szczerze, że Pani jest bardzo miła i terminowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas oryginalnie w projekcie był ytong 36cm bez ocieplenia, ale wszyscy wykonawcy nam to rozwiązanie odradzali. Wobec Twoich doświadczeń Lagerfeld zdecydujemy się może na ten U220 - to chyba podobne do maxa tylko mniej grube, + styropian 15cm (co tam kołki na elewacji) bardziej wykańczałyby mnie kłopoty z powieszeniem czegoś wewnątrz. Na maxa pójść nie możemy bo za bardzo zwiększylibyśmy grubość ściany w stosunku do oryginału (ktoś mógłby się potem czepiać).

Habibi, to po jakim czasie będziecie docieplać żeby tych pęknięć nie było?

Dzięki za informację o Pani z urzędu, spróbuję w poniedziałek do niej zadzwonić. To niezły promyk nadziei w te pochmurne dni :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno budynej osiadając powoduje pęknięcia na elewacji

:o :o :o

nie jestem budowlańcem ale wydaje mi się, że jak na elewacji budynku widać pęknięcia to raczej nie kontynuowałbym budowy lecz zwróciłbym się z reklamacją do wykonawcy. jak dom jest dobrze zbudowany to nie powinien pękać (a szczególnie elewacja). jak pęka to znak, że dom albo nie był dobrze podparty albo nie był wykonany z użyciem poziomicy. jednym słowem pękający dom to zły dom ! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po jakim czasie będziecie docieplać żeby tych pęknięć nie było?

ludzie przerażacie mnie :lol: :lol: :lol:

u mnie ocieplili w tym samym sezonie, w którym wybudowali (tynk zewnętrzny położyli rok później). budować skończyli w lipcu a ocieplili w listopadzie. po zimie było widać kilka pęknięć pustaków wewnątrz (z zewnętrz jedynie klej :lol: ) ale były to tylko powierzchnowne i w ramach jednego pustaka (takie słabe ryski). kierownik budowy - wezwany na tę okoliczność - stwierdził, że jest to okej - gorzej, gdyby ściana pękała (przeniosłoby się to potem na ocieplenie a później na elewację). ocieplenie radzę robić wcześniej bo później można załatwić sobie ogródek (i watą i styro i klejem itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to dom osiada do pięciu lat i ryski na tynkach mogą się pojawić lecz to nie jest reguła.Dotyczy to również elewacji. Górale powiadają że dom należy w pierwszym roku wybudować do stanu surowego ,niech go przewieje przez zimę i następnego go wykończyć (i siebie :D ). Ponoć dom najwięcej pracuje na wiosnę gdy puszczają mrozy wtedy pokazują się ryski na ścianach.

 

Zachęcam na wejście na stronę na której są cikawe porady budowlane.

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54849&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

Środki uspokajające ja to chyba przeszedłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Habibi Tobie przede wszytskim gratuluje maluszka!!! a wszystkich Klubowiczow serdecznie pozdrawiam.Odczekalismy do "wiosny"-bo ja sie juz bardzo wiosennie czuje, teraz jezdzimy w teren-czesto i namietnie poszukujac dzialki.Bylismy w sb w Łomiankach na ulicy Chopina,Rolniczej -tu mamy 1 dzialeczke namierzona-mezowi sie podoba, mi raczej nie.Bardzo chcielibyśmy kupic dzialke w okolichach Dziakanowa, Kiełpina... może nam pomozecie?Tablic wbitych w grunty nie widziałam niestety(2 w dzialki przemyslowe tylko).Ponieważ zależy nam na czasie-najchętniej już w tym roku bym sie wprowadziła,to dumamy też o zakupie domu od developera-już stojącego.Może ktoś mi to wyperswaduje?

Działeczke chcę ok 1000m2... ale 25szerokości od ulicy a reszta w tyłach domu... z tą szerokościa mam problem niestety:(

Projekt domu wybraliśmy Batuta3 z MTM Style(na 99% nie zmienimy juz tego)

Ja wybralam juz tez psa co to bedzie nasz domek pilnowac:)W czerwcu bedzie szczeniaczek i chce go juz do domu zabrac;)

 

A moze ktos z okolic chcialby nas zaprosic na swoja budowe?Takie jezdzenie jest meczace troszke dla naszych dzieciakow i chetnie kosci rozprostujemy.Pogadamy z przyszlymi sasiadami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...