Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa z Łomianek i okolic


Nulla

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich. Niniejszym zapisuję się do klubu budujących w Łomiankach i okolicach.

I na sam początek, mam prośbę do szczęścliwych posiadaczy pozwolenia na budowę - a szczególnie tych, którzy pozwolenie to uzyskali po zmianie prawa budowlanego: Jakie dokumenty załączyliście do wniosku o pozowlenie na budowę?

 

Jak widzicie trochę zeszło mi się z kompletowaniem papierów, a w związku z tym, że zamierzam zacząć w tym roku zależy mi na czasie i zminimalizowaniu ryzyka wzywania mnie do usuwania braków.

 

Z góry WIELKIE DZIĘKI.

 

PS. super zdjęcia, zaraz sobie pogoogluję, poszukam swojej działki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patras, ja mam chyba dobrego kierownika budowy, "chyba" bo dopiero zaczynamy współpracę z nim, jeśli nie znajdziesz nikogo bardziej poleconego to na priv dam Ci namiary. Gdzie sie budujesz na Młocinach? Ja wyprowadzam sie z Młocin do Łomianek.

 

Hedom, zadzwoń do starostwa w Ożarowie i zapytaj. Wprawdzie załatwiałam to ledwie kilka m-cy temu juz nie pamiętam. Na pewno będą konieczne 3 komplety dokumentacji projektowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki anam99 za info na priva,

 

z tego co piszesz to brakuje mi jeszcze a) warunków połączenia działki z ulicą, b) informacji dotyczącej BHP - cokolwiek miałoby to znaczyć :o

 

Tak czy inaczej jadę jutro do Ożarowa, mam nadzieję, że złożę a najwyżej dowiozę te dwa papierki...

 

PS. niestety nie ma zdjęć satelitarnych "mojej " części Łomianek, ale fajnie jest pooglądać sobie Warszawę z satelity 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie okazało ;), że BHP to BIOZ, a te dokumenty to miałem nawet dwa - jeden w kupionym gotowym projekcie, a drugi w adaptacji...

 

warunków połączenia działki z ulicą nie zażądano ale może ma znaczenie fakt, że działka jest ogrodzona i miała już urządzony wyjazd (formalnie zresztą poprzez działke prywatną).

 

Summa summarum - złożyłem, dogaduję się z wykonawcą, rekonesans w sprawie kredytu już zrobiłem - czekam na pozwolenie

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patras, ja mam chyba dobrego kierownika budowy, "chyba" bo dopiero zaczynamy współpracę z nim, jeśli nie znajdziesz nikogo bardziej poleconego to na priv dam Ci namiary. Gdzie sie budujesz na Młocinach? Ja wyprowadzam sie z Młocin do Łomianek.

 

Jak możesz to prześlij mi na priva tel. do tego człowieka. Będe się budował na Farysa, czemu uciekasz z Młocin ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje hedom, moja działka rzeczywiście nie była ogrodzona, a zestaw potrzebnych dokumentów przygotowywała mi moja pani architekt (swoją drogą super babka). Ja tam się nie znam na BIOZ i BHP.

Pozdrawiam

 

U mnie zestaw przygotowywałem sobie sam, ale także został zweryfikowany przez moją panią architekt - notabene z Łomianek.

 

No i najważniejsze, że został zweryfikowany w starostwie przez panią w okienku, która jest BEZLITOSNA.

 

Przy mnie dokumenty składali architekci i np. musieli numerować wszystkie strony we wszystkich 4 projektach i 4 adaptacjach, musieli faksem dosyłać aktualne uprawnienia itp. itd. Kleli, że gdzie indziej nie robi się takich problemów... Z tego też względu warto wziąć kogoś, kto ma doświadczenie w danym powiecie... chociaż tfu,tfu, żeby nie zapeszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huraaa

mam warunki, mam warunki, mam warunki ...

 

GRATULACJE - ale masz już warunki czy dopiero projekt decyzji?

 

PS. a wnosząc o warunki załączałeś projekt - tzn. taki ogólny rys.?

 

bo ja tak zrobiłem, ale w tzw. międzyczasie koncepcja mi się zmieniła a nowy projekt nie "łapał się" w warunkach - chodziło o bodajże wysokość kalenicy - poszedłem do Wydziału Architektury i muszę przyznać że naprawdę w sympatycznej atmosferze udało się zmienić ten punkt warunków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...