Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa z Łomianek i okolic


Nulla

Recommended Posts

Andrzej,

jak głęboko masz posadzkę w piwnicy?

Równiez planuje piwnicę, wodę gruntową mam na 2,60m

 

1,20m poniżej poziomu gruntu. Problem jest przy intensywnych opadach bo kratka przed garażem szybko się przepełnia (jest duża, ale często jest w niej woda gruntowa) i wtedy leci do garażu. Wsadziłem do kraki pompę pływakową i liczę że podczas ulewy nie wyłączą prądu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich. :D

Długo nie zaglądałam z braku czasu i żeby się nie dołować, że inni już tak blisko domku własnego. :-? Ale teraz jakby pomału i u mnie rusza, więc może, może... niedługo będziemy sąsiadami (zwłaszcza do Loli mam rzut beretką :lol: )! :D

 

Lager pewnie chodziło ci o stowarzyszenie Eko Kiełpin http://ekokielpin.w.interia.pl/

 

Słuchajcie, znajomi budują z czegoś co nazywają SUPOREX (nie mam pojęcia co to jest, tzn. wiem że bloczki ale jak to się faktycznie nazywa i czy jest dobre?) i murują na zwykłą zaprawę. Parter już stoi (uwinęli się w tydzień od wykopów do ścian parteru) i trochę zastanawia mnie grubość spoin, momentami ok. 5 cm jak nie lepiej, a w miejscach obłupania narożników bloczka też nawalone zaprawy. Czy to się będzie trzymać i co z utratą ciepła (ma być 15 cm styropianu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam poświątecznie !!!

anam, widzę mury (fundamentowe) pną się do góry :lol:

grzegorz - trochę się włóczyłem ostatnio po okolicy i namierzyłem :wink: twój domek. wątpliwości rozwiał mi widok :lol: wiesz czego :lol: :lol: btw. z zewnątrz domek wygląda fajnie i posadowiony jest rzeczywiście wysoko. no i położenie :D rzut beretem ode mnie.

kmsanczia-dzięki za namiar

pzdr:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również witam wszystkich :) ,

mury zaczęły owszem się piąć, ale niestety coś przyhamowały. Dzisiaj robotnicy nie dotarli na budowę :( , mam nadzieję, że jutro się zjawią.

Lagerfeld, Grzegorz jak ja Wam zazdroszczę, że Wasze domki już stoją, i są takie piękne, ech...

Pozdrowionka.

PS

jak izolowaliście fundamenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słuchajcie, znajomi budują z czegoś co nazywają SUPOREX (nie mam pojęcia co to jest, tzn. wiem że bloczki ale jak to się faktycznie nazywa i czy jest dobre?) i murują na zwykłą zaprawę. Parter już stoi (uwinęli się w tydzień od wykopów do ścian parteru) i trochę zastanawia mnie grubość spoin, momentami ok. 5 cm jak nie lepiej, a w miejscach obłupania narożników bloczka też nawalone zaprawy. Czy to się będzie trzymać i co z utratą ciepła (ma być 15 cm styropianu)?

Też mam wybudowany dom z suporexu. Inna nazwa beton komórkowy, a lepsza wersja to ytong. Występuje w postaci bloczków o różnych grubościach, bardzo łatwy w obróbce, można go ciąć piłą. Jest bardzo ciepłochronnym materiałem. Szybko się z niego buduje, wadą jest duża nasiąkliwość, nie można budować z suporexu piwnic. Można murować na zwykłą zaprawę lub na cienkowarstwową. Przy zwykłej zaprawie i grubych spoinach pogarsza się współczynnik oporu cieplnego. Ponieważ jest to materiał kruchy, łatwo go uszkodzić. Murarze żeby było szybciej i łatwiej ładują w dziury zaprawę i ciepło ucieka. Powinno się murować na cienką zaprawę, a ew. dziury łatać wklejając kawałki suporexu. Pomimo tego uważam, że jest to fajny materiał, ściany rosną w oczach. Następny dom budowałbym z ytonga bo jest lepiej wykonany i występuje z całym systemem np. belki nadproża.

Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak izolowaliście fundamenty?

z tego co pamiętam :lol: po bokach jakaś smolista substancja (chyba się nazywa dysperbit :roll: i na to taka czarna folia z wypustkami (na poziomie zero bloczki były jeszcze ocieplone styro i na to ta folia) a na wierzchnu bloczków podwójna (chyba) warstwa papy także posmarowna tym dysperbitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju dzięki za wyjaśnienie. :)

Ja też wolałabym z czegoś ytongowatego ;) bo jakoś porządniej wygląda, najlepiej pióro-wpust bez spoin pionowych i na cienką zaprawę klejową. Oni oszczędzają nawet na nadprożach itp., wszystko z cementu, ile takie nadproże może kosztować, 50 zł?? Niby mówią że pod tynk się nie zagląda, ale za to świadomość fuszerki trochę wykańcza nerwowo. :roll:

 

-------------

Przy okazji zapraszam:

FOTO Łomianki

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lagerfeld, Grzegorz jak ja Wam zazdroszczę, że Wasze domki już stoją, i są takie piękne, ech...

ja też Wam zazdroszę, bo ja cały czas czekam na pozwolenie na budowę - jutro mam zadzwonić do Ożarowa a PANI wypowie się co do jakości merytorycznej załączników dołączonych do mojego wniosku... już się boję :-?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hedom, nie denerwuj się, będzie dobrze :wink:

Pozdr.

U mnie jest problem z pasem działki, leżącym przed moją działką, zajętym pod drogę gminną - ja jej nie kupiłem (bo nie mogłem). PANI mnie pyta czy mam dostęp do drogi gminnej, czy jest to działka prywatna. Długo tłumaczyłem PANI o co chodzi i w poniedziałek mam wysłać dodatkowe papiery faxem. :-?

Tak prawdę mówiąc to tego właśnie się obawiałem.

Chyba będę musiał się pofatygować osobiście ;).

Pozdrawiam wszystkich budujących z Łomianek i okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Łomiankowicze, czy ktoś z Was lub Waszych znajomych próbował zmieniać już w trakcie budowy okno ze zwykłego na balkonowe lub odwrotnie? Jak to się załatwia formalnie? Czy trzeba zatrzymywać budowę by zmienić warunki pozwolenia? Proszę napiszcie jeśli coś wiecie na ten temat. Strasznie mnie ten pomysł prześladuje, a nie mogę sobie pozwolić na opóźnienia robót :( .

Hedom, trzymam kciuki i nadal mam nadzieję, że będzie dobrze :wink: .

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

jestem nowa na Forum. Mieszkam w niewykończonym domu w Kiełpinie.

Jestem bardzo ciekawa czy w Łomiankach przy ul. Warszawskiej istnieje jakakolwiek szansa aby odkupić od kogoś działkę pod budowę pawilonu.

 

Pozdrawiam,

Brenda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawa czy w Łomiankach przy ul. Warszawskiej istnieje jakakolwiek szansa aby odkupić od kogoś działkę pod budowę pawilonu.

 

Myślę, że masz szansę, choć pewnie też musisz liczyć się ze sporym wydatkiem.

Warto też poszukać samemu - ja swoją działkę znalazłem jeżdżąc od płota do płota, na zasadzie - "podobno gdzieś na tej ulicy jest działka do sprzedania" :D .

Wcześniej działki szukały mi różne agencje - warto też tam spróbować ale ich prowizja to ok.2,5 - 3 %.

 

 

PS. z moim pozwoleniem NIC się nie ruszyło :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...