Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa z Łomianek i okolic


Nulla

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

[Moi kolejni glazurnicy powyjeżdżali z kraju (jeden zrobił kotłownię i pojechał do Niemiec; drugi zrobił taras i pojechał do Włoch... :-? ).]

 

Joasia.

 

To może ja Ci położe te kafelki, nikogo nikt nie poleca. Wprawdzie jeszcze nigdy tego nie robiłam ale tak chętnie pojechałabym sobie to jakiejs Hiszpanii :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a u mnie po wylaniu chudziaka zaczęło sie murowanie ...

niestety zaczęły się także problemy :evil:

Zawezwałem mego kiero i jutro ma obejrzeć, czy ściany wykonywane są zgodnie ze sztuką murarską.

Pierwsze dwa dni tylko zwracałem uwagę, że jest krzywo, ale że widzę, że majstry niewiele sobie z tego robią :evil: . Moim zdaniem jeśli cokolwiek budowali to były to stodoły czy obory i po prostu chyba nie umieją po prostu. Główny majster, z którym mam umowę, jest tak zapracowany, że nie bardzo ma czas kontrolować budowę mego domu, a co dopiero mówić o murowaniu, wobec czego w sobotę przywiozłem 3m poziomicę, porozciągałem sznurki, pomierzyłem i ... nie, nie, spokojnie , nie zacząłem murować, tylko zakupiłem spray i na każdej krzywej ścianie zaznaczyłem feler. Jutro się okaże czy jestem przewrażliwiony, czy może będą rozbierać swoją dotychczasową robotę, czy może majster wymieni mi murarzy, czy może ja wymienię majstra. Generalnie kicha :evil: .

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hedom - z tego co wiem to nie za bardzo masz się czym martwić jak np. murują z maksa. u mnie też tak było bo strona zewnątrzna ścian była jakaś taka nierówna a wewnętrz było prosto :wink: maks maksowi jest nierówny i budowlańcy równają tylko ścianę wewnątrz lub zewnątrz. taka to uroda.

chyba że budujesz z porothermu czy ytonga - takie klocki sią równe i może rzeczywiście murarze "koszą" ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hedom - z tego co wiem to nie za bardzo masz się czym martwić jak np. murują z maksa. u mnie też tak było bo strona zewnątrzna ścian była jakaś taka nierówna a wewnętrz było prosto :wink: maks maksowi jest nierówny i budowlańcy równają tylko ścianę wewnątrz lub zewnątrz.

 

Dzięki za rady, faktycznie buduję z maxa a dokładnie z U-220.

Problem polega(ł?) na tym, że moje majstry równali "do środka".

Był kiero - robierają cztery ściany dwie równają, jak to zrobią i poprawią ma przyjechać jeszcze raz i podejmiemy decyzję, czy murują dalej, czy wymieniam ekipę :evil: . Poprawiać ma inny murarz i sam majster generalny :lol: .

Kiero się zaangażował i zdrowo wnerwił, bo to ekipa polecona przez niego.

Dobrze, że to był efekt zaledwie 3 dni murowania, to zbyt dużo nie spieprzyli.

O kosztach całego zamieszania będę jeszcze rozmawiał z majstrem, moja pozycja przetargowa niewątpliwie wzmocniła się.

Ale to nie istotne - ważne żeby postawili proste ściany :-? .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...