Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa z Łomianek i okolic


Nulla

Recommended Posts

Czy może ktoś z grupy podpowiedzieć jak oszczędniej ustawić piec gazowy.

Czy ustawić na wysoką temperaturę pieca i wtedy szybko nagrzewają sie pomieszczenia - czy moze niską temperatyrę i pomieszczenia nagrzewają się wolniej. Nie wiem czy to ma znaczenie ale mam piec VITOPEN 100. :roll:

 

ps.

Zima tuż tuż. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

czy ktoś jeszcze (poza mną) z Łomianek i okolic buduje się? czy już tylko wykończeniówka?

tak sie zastanawiam, bo jakoś mało osób się chwali swoimi postępami.

 

Z mojej strony to o tyle zrozumiałe, że po 4 miesiącach, kiedy doczekałem się zalania stropu :-? , miałem tydzień przerwy - do tego juz się przyzwyczaiłem, - skład ekipy zmienił się w 50 %, ( to też mnie już nie rusza), w końcu ciągną ściany poddasza/piętra.

Zamówiłem więźbę za 720 netto :o , jedyny skład który nie kazał czekać mi trzy tygodnie. Czekam żeby przykryć ten mój dom i zacząć dalsze prace już na spokojnie, bo te 4 miesiące to był dla mnie hardcore :evil:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

To jest mój pierwszy post na tym forum ale mam nadzieję, że już niedługą będę tu stałą bywalczynią. Przeczytałam wszystkie Wasze wypowiedzi i widzę, że wielu ciekawych rzeczy można się tu dowiedzeć a dla mnie - zupełnie zielonej w dziedzinie budowania jest to na wagę złota :)

O budowie domu w Dziekanowie Nowym myśleliśmy już od kilku lat (działeczka jest już od pokoleń), ale dopiero teraz dojrzeliśmy do tej decyzji. Małe mieszkanko w W-wie jest już dla nas za ciasne (2+2).

:cry:

Jesteśmy na etapie hmmm... jak to powiedzieć... zamiany działek. Sprawa wygląda tak, że działka nasza i sąsiada to długie ale bardzo wąskie paski ziemi, więc po ich połączeniu podzielimy działki w poprzek.

Zamierzamy też "wyprostować" drogę bo przecina ona te działki pod b.dużym kontem. W Urzędzie powiedzieli, ze nie powinno być z tym problemu :roll: , tym bardziej, że fizycznie tej drogi tam nie ma (jest w planach, ale nikt jej nie używał).

Jeśli nam się nie odwidzi, to planujemy ruszyć z budową koło lata 2007.

A tym czasem z przyjemnością będę śledzić tutejsze forum i dopingować Wam w budowaniu/wykańczaniu Waszych domków.

 

PS. Robert, my poważnie zastanawiamy sie nad domem w Orchideach. Przeczytałam jednym tchem cały wątek "Orchidea 2" :D Tam pewnie też niebawem się ujawnię.

 

Pozdrawiam

Moonaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Łomiankowiczów,

Jestem zainteresowana zakupem domu bliŸniaka w stanie surowym na ok. 400 metrowej działce w odległoœci pieszego spaceru do centrum Łomianek, w otoczeniu nowych domów.

Czy możecie polecić jakšœ fajnš ofertę albo dać namiar na solidnego developera?

Najlepiej na priv: [email protected]

 

W prawdzie nie jest to bliźniak i działka mniejsza ale znalazłem ostatnio coś takiego: http://www.ekodevelopmentpolska.pl/?pokaz=inwestycjer

i http://www.slawbud.pl/30.html

 

Ponawiam prośbę o ekipę budowlaną ze znajomością technologii Ytong.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Kochani Łomiankowicze,

Mam prośbę. Może ktoś zna pielęgniarkę z Łomianek która mogła by prywatnie przychodzić i robić jednorazowe cewnikowania.

Sprawa jest bardzo pilna.

Kontakt na priva lub maila.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Robercie. Problem jest w tym, że albo stały cewnik i komplikacje, albo zakładany nowy co kilka godzin. Dzięki jeszcze raz za informację. Będę szukał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowa informacja, problem dotyczy młodej osoby.

Naprawdę pilne i każda informacja jest cenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do oddania schody tymczasowe, chce ktoś? Bardzo przydatne dla kobiet( po drabinie nie weszłabym na górę w ogóle), a tak w zaawansowanej ciązy zdarzało mi się wejść.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki za te schodki - żona jest przeszczęśliwa, babcie jeszcze się nie odważyły ale dzieciaki już śmigają na górę.

 

 

 

A tak poza tym to dalej się morduję :evil: . Ekipa nic sobie nie robi z już tygodniowego przekroczenia terminu. Jutro chyba majstrowi będę musiał przypomnieć że to 0,5% niezakończonego etapu dziennie - do zakończenia jeszcze 2 etapy - ściany poddasza + wewnętrzne i więźba z odeskowaniem i opapowaniem. :evil:

Najgorsze, że przez to nie mogę uruchomić kolejnej transzy kredytu, a kasa by się przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...