Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa z Łomianek i okolic


Nulla

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Nie ma za co, cieszę się, że jestes zadowolony.

Kurcze ja nadal nie mam fachowca do podbitki :(

 

Ja niestety nie polece CI fachowca od NICZEGO bo jak narazie to natykam się na fachowów DO NICZEGO :evil: :evil: :evil:

 

w zeszłą środę zaczęli ustawiać więźbę,

a mieli po w poniedziałek po Wszystkich Świętych :lol: :lol: :lol:

 

nie wiem czy śmiać się czy płakać - cieszę się tylko że pogoda jak na grudzień jest SUPER

 

A swojemu majstrowi musiałem pokazać i przypomnieć zapis w umowie dotyczący kary umownej. Nie wiem czy on ją wogóle czytał, bo dopiero po tym wziął się ostro do roboty, a i tak jest już 2.000 w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić, wczoraj skończyli podpitkę, a więc zakończyliśmy budowę domu, uff jak miło.

Kurcze z tą podbitką to mnie zwodziło 4 fachowców 3 miesiące, cieszę się, że juz po wszystkim i na Święta nie zostanę z niedokończonym domem.

 

Krzad bardzo Ci dziękuję za namiar na super firmę, przyjechali, 2 dni podbitka zrobiona,nawet posprzątali po sobie. Jeszcze raz wielkie dzięki, jakby co to służę namiarami na dobrych glazurników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysuwam propozycję aby w naszej grupie utworzyć czarną listę eks fachowców. Listę tą chciałbym utworzyc po to aby inni nie natkneli się na problemy związane z nimi.

Na pierwszy front pan Klimek 694-581-434 który zajmuje się ,między innymi murowaniem klinkieru.

Położenie ok 2000 tyś cegieł z nieznaym powodem dwutygodniowej przerwy zajeło(brak jakiegokolwiek kontaktu) 2 miesiące . Na sąsiediej z ulic ok. 1500 położyli w ........dwa dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co dodam pana Gołębiowskiego, który zbudował w Łomiankach i okolicy co najmniej 4 domy, które mi pokazywał, i z których właścicielami rozmawiałem - niestety w tym roku się "zepsuł" :evil: ,

u mnie spieprzył wszystko co mógł do takiego stanu do jakiego dałem mu szansę - początek ścian parteru.

Lepiej UNIKAĆ tego pana - "fachowca od wszystkiego" muruje, tynkuje, ocieplenia, elewacje itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wreszcie mogę oficjalnie przyłączyć się do tej grupy.

 

Od kilku dni jesteśmy właścicielami działki w Dziekanowie. Przeglądając pobieżnie wątek (dłuuugi jest!) nie widziałam nikogo z Dziekanowa, ale w tej okolicy wszystkie mieściny i wioski zlewają się ze sobą, więc będziemy najwyżej trochę bardziej odległymi sąsiadami :D

 

Budowę zamierzamy rozpocząć na wiosnę 2008 r., projekt jeszcze nie wybrany, ale wiemy, że będzie to dom z bali lub szkieletowy.

 

Pozdrawiam Grupę i wracam do lektury :wink:

 

Pokonewka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj pokonewka,

my mamy działeczkę w Dziekanowie Nowym. Jeśli dobrze pójdzie to może zaczniemy budowę pod koniec lata 2007. Narazie załatwiamy sprawy geodezyjne, które niestety trochę sie przeciągają.

Trochę jestem przerażona, bo z tego co widzę po postach to już teraz trudno jest znaleźć jakąkolwiek ekipę na sezon 2007, a my jeszcze właściwie nie wiemy jak to będzie z tą naszą budową (tzn. kiedy będziemy mogli zacząć), więc nie możemy umawiać wykonawców :cry: :evil: :cry:

 

Ale nic to, może coś wykombinujemy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam kilka pytań jako, że właśnie zabieram się za formalności związane z pozwoleniem na budowę w Dąbrowie.

 

1. Czy możecie polecić jakiegoś geodetę?

 

2. Ile płaciliście za mapę do celów projektowych?

 

3. Ile egzemplarzy tej mapy jest potrzebnych do załatwienia wszystkich formalności (pozwolenie na budowę + gaz, prąd, szambo itp.)?

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam kilka pytań jako, że właśnie zabieram się za formalności związane z pozwoleniem na budowę w Dąbrowie.

 

1. Czy możecie polecić jakiegoś geodetę?

 

telefon przesłałem na priva

 

2. Ile płaciliście za mapę do celów projektowych?

 

900 zł - 4 szt. ale czekałem chyba ze 2 miesiące więc tego geodety nie polecę

 

3. Ile egzemplarzy tej mapy jest potrzebnych do załatwienia wszystkich formalności (pozwolenie na budowę + gaz, prąd, szambo itp.)?

 

z tego co pamiętam to te 4 wystarczyły mi do wszystkiego co niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę, z tym, że później jeszcze raz płaciłem geodecie 650 zł, już po wykonaniu planu zagospodarowania działki przez architekta (tzw. "wrysowanie" budynku na działce), za 3 mapki dla celów projektowych do zaprojektowania przyłączy. Do dzisiaj nikt mi nic nie zaprojektował (morduję się od czerwca żeby zadaszyć stan surowy :evil: ) tak więc wydaje mi się, że dołożyłem 650 zł do interesu.

 

pozdrawiam i życzę wytrwałości[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...