Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa z Łomianek i okolic


Nulla

Recommended Posts

Spieszę dowieść, że po niemal 7 miesiącach :o od zdjęcia humusu mogę powiedzieć, że mój dom znajduje się w stanie surowym półotwartym, z odeskowanym i opapowanym dachem.

 

.......a i w "międzyczasie" pojawiły mi się siwe włosy - SERIO!!!

 

o tych 7 miesiącach myślę jak o jakimś koszmarnym śnie :evil: ,

jednym wielkim pasmem problemów, z ekipami, z jakością wykonania,

z materiałem...

 

Inaczej to sobie wyobrażałem :-? .

 

... a przecież to dopiero początek...

 

...nie wiem ile czasu by to się budowało, gdybym nie miał możliwości dwa razy dziennie osobiście doglądać budowy...

 

...czasem zastanawiam się, że gdybym nie czytywał tego forum to może mniej bym się stresował... bo jak człowiek czyta, że innym idzie wszystko jak po maśle, a jemu jak po grudzie to można się zdołować...

 

...pozostaje dziękować opatrzności za sprzyjającą aurę...

 

...no i innym forumowiczon za możliwość zapoznania się z ich doświadczeniami...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hedom napisał...czasem zastanawiam się, że gdybym nie czytywał tego forum to może mniej bym się stresował... bo jak człowiek czyta, że innym idzie wszystko jak po maśle, a jemu jak po grudzie to można się zdołować...

 

 

Osobiście nie znam nikogo komu budowa poszła jak po maśle, ładnie to wszystko wygląda z boku. Nie stresuj się za bardzo już masz bliżej niż dalej, nie chcę Cię jednak zdołować jeszcze bardziej, ale najgorsze dopiero przed Tobą. Wykończeniówka to dopiero wykańcza :lol: :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to już znasz tego kogoś, komu budowa idzie jak po maśle 8)

 

Taką wersję przyjąłem i takiej będę się trzymał !

 

ps. w wykończeniowe problemy też nie wierzę :D

 

 

To zależy w jakim tempie budujesz, im szybciej tym więcej problemów. Nam pobudowanie i wykończenie domu zajęło 5 miesięcy, więc mam już to za sobą.

Gratuluję ci Robercie braku problemów, obyś mógł powiedzieć to samo po przeprowadzce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wreszcie mogę oficjalnie przyłączyć się do tej grupy.

 

Od kilku dni jesteśmy właścicielami działki w Dziekanowie. Przeglądając pobieżnie wątek (dłuuugi jest!) nie widziałam nikogo z Dziekanowa, ale w tej okolicy wszystkie mieściny i wioski zlewają się ze sobą, więc będziemy najwyżej trochę bardziej odległymi sąsiadami :D

 

Budowę zamierzamy rozpocząć na wiosnę 2008 r., projekt jeszcze nie wybrany, ale wiemy, że będzie to dom z bali lub szkieletowy.

 

Pozdrawiam Grupę i wracam do lektury :wink:

 

Pokonewka

 

Witam Wszystkich,

 

Równizeż jestem z Dziekanowa Polskiego i budowe planuje zacząc na wiosne 2007, pod warunkiem że znajde ekipe.:(

Więc, jeżeli ktoś ma namiary na solidne ekipy i mógłby je polecić to będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje

 

Pozd

Stronka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZEŚĆ WSZYSTKIM!!!

 

W listopadzie ub.r. objęliśmy "w posiadanie" piękną działeczkę w Dziekanowie Polskim. Chcielibyśmy się więc z Wami wszystkimi serdecznie przywitać i - jakżeby inaczej - nieco skorzystać z Waszego doświadczenia.

 

Na działce stoi domek, mniej lub bardziej letniskowy. Myślimy oczywiście o budowie czegoś większego (pewnie 2008), więc i tak pójdzie on do rozbiórki... Tymczasem jednak chcielibyśmy go nieco ucywilizować i wyposażyć w szambo.

 

Na razie wiem tyle:

1. WZ mówią o szambie, więc szambo być musi przez bliżej nieokreśloną przyszłość. To fakt.

2. Chciałbym już mieć szambo "docelowe", więc takie budowane pod dom. Czyli w grę wchodzi 10m3.

3. Mniejsze znaczenie ma, czy to plastik, czy beton. Ważne, żeby było w miarę niekłopotliwe i szybkie w instalacji. No i oczywiście cena gra rolę.

4. Wiem, że trzeba zrobić jakiś projekt. Najlepiej, żeby zrobiła to firma instalująca.

 

A nie wiem:

1. Jak wielkość 10m3 ma się do pojemności wozów np. Bysia? Oni mają dosyć duże beczki.

2. NAJWAŻNIEJSZE: Macie może jakieś namiary na takich, którzy zaprojektują, wykonają i to dobrze takie szambo?

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem:

1. Jak wielkość 10m3 ma się do pojemności wozów np. Bysia? Oni mają dosyć duże beczki.

nie wiem jakie wozy ma Byś ale wiem, że. po łomiankach jeżdżą 4, 5,5, 6, 9 i 12 metrowe. coś tam dopasujesz, zresztą nigdy nie jest tak, że wybiorą ci szambo do końca a tym sam zapełnisz je pod sam korek:)

 

2. NAJWAŻNIEJSZE: Macie może jakieś namiary na takich, którzy zaprojektują, wykonają i to dobrze takie szambo? !

spróbuj się dowiedzieć u architekta, który robi ci projekt, czy nie ma planów na szambo 6 czy 10 metrowe. powinno to kosztować jakieś 200 zł. potem kupujesz u producenta gotowy wyrób i wstawiasz.

najważniesze jest to, żeby dostać od producenta atest higieniczny szamba - potrzebne do zgłoszenia zakończenia robót. z tego co wiem to w urzędzie sprawdzają, czy masz szambo o takiej pojemności jak projekt.

 

pzdr:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam okna ms. Co do samych okien to niewiele mogę o nich powiedzieć bo mam je od kilku miesięcy wiec za wcześnie na ocenę. Natomiast mam pewne zastrzeżenia do firmy. Po pierwsze podają zawsze ceny netto, chociaż zgodnie z ustawą o vat powinni brutto. Jak przychodzi do płacenia to klient jest zdziwiony :o . Po drugie szprosy, które zostały zamontowane rózniły się nieco od tych, które pokazano mi przy zamówieniu, niestety nie zostało to dokładnie opisane w zamówieniu i musiałam pogodzić się z takimi jakie były. Po trzecie nie do końca są terminowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
ja przywoziłem z okolic pruszkowa. pamiętam, że u woźniaka mają namiary na gościa, który wozi ale po parę ton. ja potrzebowałem jakieś 500 kilo i musiałem sam szukać.

dzięki lagerfeld. Mam namiary na gościa z okolic Piaseczna - (jeszcze nie wiem ile zawoła za transport?). Ktoś odezwał sięże w Babicach można kupić na ul. Kutrzeby? - czekam jeszcze na namiary.

 

W takim razie może ktoś mi podpowie skąd braliście piasek na tradycyjny tynk cem.-wap. . Ten który kupowałem do murowania jest kiepskawy. Proszę o pomoc PLS, bo w piątek chcą wchodzić tynkarze.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja brałem piasek wiślany przy wisłostradzie - ale jaki konktretnie rodzaj to nie pamiętam. może niech się tynkarz zdeklaruje - btw. nie za wilgotno teraz na tynki :wink: oczywiście do ostatniej warstwy poszedł kwarc (tylko w pomieszczeniach gospodarczych bo w części mieszkalnej mam zakończenie gipsem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piach b. dobrej jakości - tylko trzeba zaznaczyć przy zamawianiu, że to ma być ten lepszy piach do tynków :

Wojciech, Radzki, ul. Kutrzeby,tel. 0-601803911.

No i się można potargować :D .

 

Dzięki za namiary. Trafiłem dzisiaj na "wyczucie". Właściciel w porządku ale po doliczeniu kosztów transportu do Łomianek przestaje mi się to kalkulować.

Podobnie z kwarcem.

Dla informacji: tona = 140 zł - w formie sypkiej, woreczki po 25 kg= 6 zł.

Z okolic Piaseczna mam worki 50 kg=7,50 zł - będę woził kombiakiem :).

 

PS. ponioć pogoda na tynki idealna ;) - tym bardziej, że rozkładają mi instalacje a wszystkie otwory zabezpieczone mam folią.

 

Ja się cieszę, że to wszystko wogóle idzie do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...