Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa z Łomianek i okolic


Nulla

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam po sąsiedzku jestem z grupy kampinoskiej.

 

Chciałbym zasięgnąć opinii na temat bloczków fundamentowych.

Czy ktoś z Was brał bloczki z Betoniarni Lech Trzos w Łomiankach Dolnych? Jeśli tak to prosiłbym o opinię na temat ich jakości.

 

 

super, polecam

co prawda ja brałam u nich beton gruchy ale solidny był bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
Witam sąsiadów.

My budujemy domek w Kiełpinie. Stan surowy jest ;) teraz sie dopiero zacznie ;)

 

Odsprzedam stemple budowlane. Po jednej budowie, 2,80 wysokości, około 50 szt po 5,5 szt.

 

Hejka, a ja sobie mieszkam w Sadowej :) Służę pomocą i doradztwem (w miarę możliwości) w sprawach wykończeniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliście w okolicach Łomianek:

 

- piasek

- suporex

- cement

- stal

- bloczki B15 (na podpiwniczenie)

- beton z gruchy B20

- deski (do celów budowlanych)

 

Główne kryterium - CENA, transport.

 

Czy macie rozeznacie w cenach w naszych okolicach - Łomianki, Izabelin, Czosnów, Nowy Dwór itd...

 

pozdr

sg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliście w okolicach Łomianek:

 

- piasek

- suporex

- cement

- stal

- bloczki B15 (na podpiwniczenie)

- beton z gruchy B20

- deski (do celów budowlanych)

 

Główne kryterium - CENA, transport.

 

Czy macie rozeznacie w cenach w naszych okolicach - Łomianki, Izabelin, Czosnów, Nowy Dwór itd...

 

pozdr

sg

 

Piasek i żwir od p. Rockiego z Czosnowa.

Cement, stal, suporex i bloczki betonowe z 2M Malinowski z Czosnowa, ale w Lomiankach na Wislanej 1 tez jest bardzo dobrze zaopatrzony skład.

Beton z betoniarni w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Thommee 17.

Betoniarnia Lech Trzos w Łomiankach Dolnych też jest ok, chociaż tutaj opiera się na doświadczeniach sąsiada a nie swoim :)

Deski bralismy w dwóch miejscach: albo w składzie drewna w Czosnowie przy Lercha 4 albo w składzie przy ul. Kolejowej przy skrzyżowaniu na Sadową (niedaleko Lindab).

Wszędzie transport w cenie. A same ceny? Zmieniają się. W czerwcu za B20 płaciliśmy wiecej niż w październiku. Ceny stali też się na przestrzeni tych kilku miesiecy zmieniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...

Cześć wszystkim, mam pytanie do szanownych forumowiczach grupy Łomianki i okolice. Czy ktoś z Was posiada u siebie w kotłowni piec na pellety lub eko groszek działający i jest w stanie podzielić się informacjami odnośnie eksploatacji.

Niestety na dzień dzisiejszy gazu mieć nie będę i muszę szukać alternatywnych rozwiązań.

Wiem, że ten temat był wielokrotnie poruszany na łamach fofum, ale co innego zobaczyć na własne gały i pogadać.

 

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ubolewam nad tym, że tak mało osób tu zagląda :(

 

W sprawie eko groszku za bardzo nie pomogę, bo my dopiero na etapie sso. Walczymy jeszcze o przyłącze gazu (droga prywatna, brak gazociągu), ale bardziej prawdopodobne, że ostatecznie zmuszeni zostaniemy do zastosowania paliwa stałego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Janusz75, nasza walka o gaz miała dwa etapy. Za pierwszym, który trwał przeszło rok czasu stwierdzono, że nie ma wystarczająco odpowiednich warunków i nie dostaliśmy zgody. Drugi etap, wystąpiliśmy ponownie o przyłącze do sieci, który też trawał odpowiednio długo to etap w którym dostaliśmy w końcu zgodę. I tu zaczynają się schody. Po pierwsze bardzo duży wkład w budowę gazociągu, po drugie gazociąg musiał by przechodzić przez czyjeś prywatne ziemie. Umowa została podpisana. Niestety nie zdawaliśmy sobie sprawy jak trudno będzie uzyskać zgodę właścicieli działek aby kawałek gazociągu przechodził przez ich ziemie. Generalnie sytuacja była bardzo prosta bo częściowo gazociąg już był w starej drodze i wystarczyło go zmodernizować, a drugi kawalek miał przechodzić niby przez działkę, która i tak miała się stać docelowo drogą gminną. Trochę zawiłe lecz niestety tak było. Życzliwość ludzka nie zna granic :lol: dogadać się nie dogadałem, ciągle mnie zwodzili i zwodzili, gazownia też nic nie pomogła. Najchętniej jak byśmy wszystko za nich załatwili, zapłacili za budowę gazociągu, a oni będą tylko pobierać kasę za gaz. W końcu nerwy puściły bo ile można ludzi prosić, pisać pisma do gazowni, jeździć bo dodzwonić się nie można, a pracują w tak przyjaznych godzinach, że szlag człowieka może trafić. Gazowemu wyzyskowi stanowczo dośc!!!. Pojechałem na Kruczkowskiego i rozwiązałem umowę. I znów wrócił pomysł pierwotny o kotle na paliwa stałe. Pierwotny bo pierwszym zamiarem miał być kocioł Kostrzewy na pellety i kominek z płaszczem wodnym. Wtedy to był świeży temat, ceny pellet szły do góry i w sumie nie byłem pewny. Teraz już wiem, że gazu mieć nie będę bo drogo za podłączenie i ceny ciągle idą do góry, a co będzie dalej tego nikt tak naprawdę nie wie. Jak mówiłem wcześniej będziemy mieli taki kocioł w którym bedzie można palić pelletami, zbożami, eko groszkiem z dużym zasobnikiem żeby było wygodnie. Jestem bardzo ciekaw, czy ktoś w Łomiankach lub okolicach ma taki piec :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...