Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa z Łomianek i okolic


Nulla

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

Przetestowałeś może p. Suskę? Właśnie szukam kogoś do wykonania instalacji gazowej.

 

 

Teraz szukam wykonawcy instalacji gazowej wew. Znalazłem w internecie telefon do instalatora z terenu Łomianek, nazywa się Suska. Czy macie z nim jakieś doświadczenia i jest to wykonawca terminowy i solidny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałeś może p. Suskę? Właśnie szukam kogoś do wykonania instalacji gazowej.

 

 

Teraz szukam wykonawcy instalacji gazowej wew. Znalazłem w internecie telefon do instalatora z terenu Łomianek, nazywa się Suska. Czy macie z nim jakieś doświadczenia i jest to wykonawca terminowy i solidny?

 

Pan Suska jest znanym "gazownikiem" :) w Łomiankach i okolicach, zgazyfikował między innymi Sadową. Robił przyłącza dla moich znajomych - nie mają zastrzeżeń.

Sam miałem go wziąć do przyłączenia, załatwia wszystko sam i nie jest drogi. Niestety z przyczyn niezależnych ode mnie gazu mieć nie będę, choć kasa już poszła :evil: , ale takie mamy posrane prawo.

 

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas pomogło namówienie sąsiadów do złożenia wniosków o warunki przyłączenia - po kilku odmowach na nasze indywidualne wnioski w końcu wydali warunki gdy złożyliśmy je razem z sąsiadami.

 

Ale gazociąg najwcześniej będize w 2011 roku, do tego będziemy skazani na gaz płynny :(

 

 

Pan Suska jest znanym "gazownikiem" :) w Łomiankach i okolicach, zgazyfikował między innymi Sadową. Robił przyłącza dla moich znajomych - nie mają zastrzeżeń.

Sam miałem go wziąć do przyłączenia, załatwia wszystko sam i nie jest drogi. Niestety z przyczyn niezależnych ode mnie gazu mieć nie będę, choć kasa już poszła :evil: , ale takie mamy posrane prawo.

 

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest problem bardziej złożony, mianowicie ja już mam umowę, wcześniej warunki przyłączenia, a jakże, obwarowane warunkami, jak notarialne użyczenie na rzecz gazowni kawałka ziemi. I o ten kawałek się rozchodzi. To jest dosłownie kawałek i tak planowanej w tym miejscu drogi gminnej ale cóż zrobić. Właścicielem tego skrawka ziemi jest człowiek chyba jakiś raczej kosmita. Rok czasu prosiłem przekonywałem, że to z korzyścią, że gazociąg, a może kiedyś i kanalizacja bądź woda jak obiecywał burmistrz. Do człowieka moje argumenty nie trafiały. Generalnie zastanawiał się pół roku, a drugie pół mnie unikał. Mógł skorzystać i nic by nie stracił zważywszy, że ma jeszcze naprawdę hektary ziemi. Więc dałem sobie spokój, będę miał piec na pellet, z zasobnikiem w pełni zautomatyzowany. Cóż najbardziej szkoda pieniędzy, tak zwanej opłaty przyłączeniowej o którą się w końcu upomniała gazownia. Suma sumarum gazu nie mam i kasy też. I tu jest mój problem, czy uda mi się te pieniądze odzyskać od gazowni skoro gazu nie mam, a opłata przyłączeniowa była :-?

 

Z pozdrowieniami Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przy okazji całkiem fajnie było na festynie łomiankowskim i na koncercie zespołu Kombi. Było zrobione zdjęcie wszystkim zebranym na boisku przed sceną ze strażackiego podnośnika, robili to kilkoma aparatami, niestety wyszło dość niewyraźnie. Można je obejrzeć na stronie http://www.osp.lomianki.art.pl/news.php

 

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym się na festyn, ale żona była słaba i dzieci chore.

 

Jak się uda, to niedługo zamieszkam w Łomiankach, więc pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

 

Przy okazji mam pytanie, czy wozicie dzieci do szkół i przedszkola do Warszawy, czy też na miejscu kształcicie. My będziemy trójkę wozić do Warszawy.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów posiada i ogrzewa dom kotłem na biomasę (pellet, zboża)? Chciałbym się dowiedzieć jak kształtują się koszty zużycia tej energi. Przymieżam się do zakupu kotła firmy Polimet http://www.granpal.pl/ o nazwie Granpal i mocy 20KW.

Pozdrawiam J

 

Hejka,

Jakiś rok temu orientowałem sie wybierając kocioł. Z tego co kojarzę, pellety są dla "ekologów" - ani to tanie (ekogroszek jest dużo tańszy), ani samoobsługowe (jak kotły gazowe). Moim zdaniem powinieneś wybrać własnie pomiędzy ekogroszkiem (taniej, ale sie trzeba troche narobić, czyścić kocioł, miec miejsce na składowanie zapasów ekogroszku), a gazem (nic nie robisz, tylko więcej płacisz ;). Zwróć uwagę na to, czy będziesz miał skąd kupować te pelety...

Do zobaczenia w Sadowej, bo ja już to mieszkam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać Sąsiada :D

Z tym gazem to kompletny klops, alternatywą zbliżoną kosztowo jest właśnie taki kocioł z pełną automatyką, który powiedzmy raz na tydzień w sezonie grzewczym jest zasilany pelletem, a poza sezonem raz na miesiąc. Pellet jest czysty, ładnie pachnie drewnem w pomieszczeniu gdzie stoi kocioł i przywożą go pod drzwi. W zasadzie klamka już zapadła, kwestia wyboru samego kotła. Pewnie, że bym wolał gaz, większa wygoda i w ogóle można nie pamiętać że ma się kocioł :D

Poza Granpalem, na który jestem prawie zdecydowany, znalazłem jeszcze takie cudo

http://www.feromex.pl/oferta.php?oferta=cennik

Kocioł Buderus G115 z palnikiem szwedzkiej produkcji, automatyką i zasobnikiem

Ciekawe jest to, że można mu założyć palnik gazowy - może kiedyś .

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy. Miałem już kafelkarza le w ostatniej chwili "coś mu wypadło". Macie kogoś sprawdzonego i godnego polecenia?

 

Mogę polecić z czystym sumieniem pana Stanisława, który robił już i u mnie (jeszcze w mieszkaniu) i u moich znajomych, praktycznie obskoczył większość z mojej familji :D Może być jedynie taki problem, że ma dużo zleceń i ciężko jest się z nim ustawić. Warto jednak sprubować bo zna fach i potrafi doradzić w trudnych kwestiach.

Podaję namiary:

Stanisław Osuch tel. 506748023

 

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...