Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką książkę aktualnie czytacie ?


mu77

Recommended Posts

Jak pojawiła się Lokko to polecam też jej - "Świat u stóp" (to jej debiut - świetna książka!) oraz "Pamiętne lato" (link do recenzji http://mojeprzemiany.blox.pl/2012/12/Pamietne-lato-Lesley-Lokko.html).

 

A z ostatnio przeze mnie czytanych to polecę jeszcze "Przepiórki w płatkach róży" (choć może to tylko ja jej jeszcze nie czytałam) i "Staroświecką historię" Magdy Szabo (to biografia matki autorki, wspaniała opowieść o debreczyńskich rodzinach u schyłku dziewiętnastego wieku, o świecie, którego już nie ma, absolutnie urzekająca, choć pierwsze kilkadziesiąt stron to prawdziwe wyzwanie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą przeczytałam "I więcej nic nie pamiętam'. Autorką jest Adina Blady-Szwajger. Ktoś chyba tu na forum ją polecał.

Książka niezwykła, poruszająca... straszna. Dość powiedzieć, ze pochłonęłam ją w ok. 2 godz.

"Historia" Żydów w czasie II wojny światowej widzianej oczyma lekarki Żydówki.

jeszcze nie ochłonęłam po przeczytaniu.... Na razie brakuje mi słów. Mam zaciśnięte gardło, pewnie długo w noc będę wracać myslami do tej książki.

NIESAMOWITA!!!

Polecam!

Edytowane przez olinek okrąglinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olinku nie wiedziałam, że Ty tez "czytająca" ja uwielbiam kryminały i coś z napięciem , ostatnio zaczytuję się w Deaverze, choć nie raz nie mogę spać. (ja z tych bojących). Podziwiam dziewczyny za hart ducha przy czytaniu "ciężkich" książek. Mnie za bardzo serducho boli, przytłaczają mnie. Czytałam niedawno Cień Wiatru (autora nie pamiętam w tej chwili) i choć mnie wciągnęła, to przygnębiająca atmosfera książki długo mi w sercu siedziała. Ale polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam niedawno Cień Wiatru (autora nie pamiętam w tej chwili) i choć mnie wciągnęła, to przygnębiająca atmosfera książki długo mi w sercu siedziała. Ale polecam.

 

Cień wiatru to powieść Carlosa Ruiza Zafóna, oczywiście to niezła powieść, choć nie rozłożyła mnie na łopatki. W podobnym tonie Zafon napisał Grę anioła, bardzo podobny klimat. Więc jeśli cień Ci się podobał to i gra powinna Ci spasić. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Zafona to polecam jego wcześniejsze książki niby dla młodzieży (wcześniejsze nie oznacza wcześniej wydanych, tylko wcześniej napisanych, wydane były dopiero niedawno) - "Książę mgły", "Pałac Północy", "Światła września" i "Marina" - ja uwielbiam klimat jego książek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, "Przełamać noc" jest znakomitą książką! (Podaję link do mojej recenzji: http://mojeprzemiany.blox.pl/2011/10/Przelamac-noc-Liz-Murray.html),

 

a przy okazji polecam również książkę opartą na faktach z tego samego wydawnictwa "Nella. Piękno nieoczekiwanego" - to relacja matki z pierwszego roku z córeczką, która niespodziewanie dla całej rodziny urodziła się z Zespołem Downa (moja recenzja - http://mojeprzemiany.blox.pl/2012/08/Nella-Piekno-nieoczekiwanego-Kelle-Hampton.html)

Dzięki za polecenie, wkrótce skorzystam.

Obecnie czytam "Śladami Pol Pota" Moniki Warneńskiej. Kambodża, życiorys Pol Pota, mnóstwo trudnych do zapamiętania nazwisk uff...jestem dopiero na 140 stronie, większa połowa przede mną. Niestety na początku książki miałam już kryzys i chciałam książkę odłożyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

To kącik dla mnie-jestem maniaczką ksiażkową-uwielbiam czytać.

Jedną z lepszych książek jakie przeczytałam to Chłopiec z latawcem-autor-Khaled Hosseini-polecam!!!!!!!!!!

http://j.wpimg.pl/r,id,d14yMTQ7dV5odHRwOi8vZ2V0LTIud3BhcGkud3AucGwvJTNGYSUzRDY1NDk1NjkzJTI2ZiUzRDAwLzAxLzczLzAwMDE3MzU0X29yaWdpbmFsXzhERTFCNzU1MTE4ODQzMTIuanBnO3FeMC45O3ReanBnO3Nea3NpYXpraTtmdF4x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą przeczytałam "I więcej nic nie pamiętam'. Autorką jest Adina Blady-Szwajger. Ktoś chyba tu na forum ją polecał.

Książka niezwykła, poruszająca... straszna. Dość powiedzieć, ze pochłonęłam ją w ok. 2 godz.

"Historia" Żydów w czasie II wojny światowej widzianej oczyma lekarki Żydówki.

jeszcze nie ochłonęłam po przeczytaniu.... Na razie brakuje mi słów. Mam zaciśnięte gardło, pewnie długo w noc będę wracać myslami do tej książki.

NIESAMOWITA!!!

Polecam!

Wpisuję tę ksiażkę na moją listę-lubię tematykę II wojny swiatowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie czytam Nieznośną lekkośc bytu-Milana Kundery-ciekawa pozycja:)

 

jeśli film "Nieznośna lekkość bytu" jest tak dobry, to książka na podstawie której ten film powstał, musi być bardzo dobra.

Chociaż książki są moją pasją niestety nie czytam tych, na podstawie których powstał film, który zobaczyłam przed przeczytaniem książki. W moim przypadku zawsze się to kończyło rozczarowaniem. Odwrotnie - ok, ale nigdy książka po filmie.Więc Ci zazdroszczę, a po przeczytaniu książki polecam film, naprawdę przypadł mi do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie polecam:

Cialdini Robert Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka

 

potwierdzam książkę tę czytałam, jako lekturę obowiązkową na studiach u prof. Nęckiego

więc nie tylko jest fajna, ale i baaardzo mądra :wiggle:

ale koniecznie trzeba dodać, że jest to pozycja naukowa, bo nie każdy taką lubi

Edytowane przez mariola3108
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...