Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domofon czy Wideofon


czp01

Recommended Posts

Witam

 

Stanąłem przed problemem montażu domofonu albo wideofonu no i tu nic na ten temat nie wiem:

- po pierwsze czy w ogóle warto instalować wideofon - czy to ma sens ?

- po drugie jeżeli już zdecyduje czy domofon czy wideofon to jaki wybrać - marka firma itp. ?

 

Z założeń domofon ( wideofon) będzie zamontowany w słupku ogrodzenia a w domu musi mieć panele odbierające i sterujące zamkiem magnetycznym (czy innym) w trzech miejscach a mianowicie na poddaszu na parterze i w przyziemiu w saloniku ogrodowym.

 

Ma ktoś jakieś sugestie - każda rada będzie cenna. ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też stałem przed takim wyborem - ostatecznie wybrałem domofon. Furtkę widzę przez okienko w drzwiach, więc wideo to w moim przypadku zbędny bajer. Bierz pod uwagę znane firmy: Urmet, Laskomex, Commax. jak będziesz szukał to sprawdź czy dana stacja bramowa może współpracować z 3 unifonami. W większości domofonów jakie "sprawdzałem" przycisk otwarcia furtki to tylko zestyk bez zasilania. I tak musisz doprowadzić do niego zasilanie z zasilacza zaczepu (kupionego i zamontowanego osobno).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Videodomofon pokaże Ci tylko to, co przed furtką, do tego nie wszystko i nie dokładnie.

Wpuszczasz pacjenta a on w 3 godziny do drzwi nie dociera...

Co robi? (tego wideodomofon nie pokaże....

Kamerka na murze z panoramką furtki o drogi do drzwi wejściowych - tak.

Domofon czy centralka telefoniczna z funkcją domofonu + taka kamerka problem rozwiązuje.

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo kamerka ( ale to później ) - dzięki za nakierowanie na domofony w sumie racja - z okna garderoby widzę furtkę bo i to całkiem blisko.

 

Drążę temat dalej a zostało mi parę dni do zalania słupków to domofon musi już być a przynajmniej jego wymiary aby wyciąć w słupku bramki i zostawić odpowiednie gniazdo.

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to też racja - można wyciąć później.

 

Czyli wynika z tego, że jedną rurkę ( oczywiście z pilotem) puszczę w słupku na dół przez fundament i tam gdzieś sobie wyjdzie na bok - a drugą rurkę ( z pilotem albo już z przewodem ) wpuszczę też od miejsca gdzie będzie zamontowany domofon do elektrozaczepu . No i więcej rurek w tym słupku nie przewiduję.

 

Szukam domofonu, który będzie miał Unifon głośnomówiący bez słuchawki (chce zamontować w domu jednocześnie 3 takie Unifomy) w wersji dla domu jednorodzinnego - to domofon musi mieć możliwość podpięcia 3 Unifomów. Domofon musi mieć też dodatkowy przycisk funkcyjny abym mógł nim otwierać zarówno furtke jak i bramę.

 

Na razie zastanawiam się nad takim domofonem firmt Urmet http://www.miwiurmet.com.pl/domofony_katalog_produktow-dla_jednego_uzytkownika-zestaw_1129_61__2_przewody____,-,gr,34_313_1076,pr,16526.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również stoję przed tym dylematem i na 90% jestem zdecydowany na domofon, szukam jednak takiego jak Ty - bez słuchawki. Do tej pory widziałem tylko jeden, niezbyt estetyczny. Ten, który proponujesz jest całkiem całkiem...

Jeśli ktoś bierze pod uwagę videodomofon, powinien uwzględnić dość wysoko wyprowadzone przewody przy furtce, bo w przeciwnym wypadku na ekranie będzie oglądał brzuchy gości... Jest coś takiego jak zakres regulacji kąta kamery, ale kamerka skierowana od dołu daje nieciekawy obraz. To właśnie mój problem i dlatego nastawiam się na domofon.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas zwycięzył wideofon. ma główna zaletę-można skontrolować, kto nas nawiedza bez obierania domofonu i żenującego rzucania się do firan.-Nie wszystkich gości chcemy przyjmować:) - każdy chce czasem poudawać, że go nie ma w domu. Do zmierzchu postac gościa jest dość wyraźna i można ocenić, kto zacz.

Ważną cecha dla nas był brak słuchawki-małe dzieci w domu, często rozmawiające przez domofon. Nasz wideodomofon ma przycisk obok ekranu i ściana jest bezpieczna. ładnie sie wpasowuje w bardzo nowoczesne wnetrze (niestety producenci domofonów nie przywiazuja wagi do designu).

Miało byc jednak funkcjonalnie a nie drogo i zdecydowaliśmy się na ten: http://allegro.pl/wideodomofon-kolorowy-elro-vd55-nowy-tanio-i1539427339.html

 

W castoramie bodajże był w tym czasie za prawie 800:)

 

jest ok. Nie licz jednak na jakość obrazu jak na reklamie - HD:) to nie jest. Ale paszcza człowieka jest bardzo dobrze widzialna (w nocy niestety nie) i uwaga -mamy niską furtkę i trzeba było kombinować z umieszczenie guziaka z mikrokamerą nieco pod kątem, aby wspomniana paszczę było widac a nie dumny brzuch gościa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
No i szukamy dalej - dzięki Wosto za linka.

 

Są jakieś bezawaryjne domofony ????

 

W tych czasach nie ma nic bezawaryjnego :) jest wiele producentów, comnax, geneawy, abax, leelen, urmet. Psują się najtańsze i najdroższe, chociaż wiele firm nawet chińskie podnoszą standardy produkcji i produkt są testowane na różne sposoby, jeżeli usterka wystąpi to przeważnie jakaś wada fabryczna. Podczas montaży wszystko się może zdarzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • 2 months później...

Coraz więcej klientów jednak decyduje się na ten bajer - przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo, w ostatnim czasie montuje więcej wideodomofonów niż domofonów polecam producenta leelen, dobre wykonanie i przystępna cena. Strona producenta: http://www.leelen.pl

 

Pozdrawiam Elstope

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze kwestia oświetlenia przed tą furtka. Bo co z tego że mamy ja w zasięgu wzroku gdy wieczorem nic za nią nie widać. Jeśli już montować wideodomofon to od razu warto pociągnąć koncentryk od centrali do TV i zakupić taki model który poda sygnał na niego sygnał. Mamy wtedy reality show spod naszego ogrodzenia : ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...