Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Panele na skosy poddasza


photos

Recommended Posts

Witam. mam niemały problem. Otóż ocieplam właśnie poddasze, już jedna warstwa wełny tj 15 cm poszła i miałem montować stelaż i kolejne 15 cm. Stelaż jak wiadomo celem przymocowania płyty gipsowej. Aż tu moja małżonka wyskakuje, że ona jednak wolałaby albo jakieś ładne panele imitujące drewno, albo coś w tym stylu. No panele wiadomo, że montuje się specjalnymi blaszkami i gwoździkami najlepiej na drewniane łaty ale tak się zastanawiam jak ja to teraz zrobię?? Stelaż musi być o 15 cm odsunięty od krokwi bo ma być docelowo 30 cm ocieplenia. Pomyślałem że można by łaty montować na tych samych uchwytach co montuje się profile stalowe, w końcu late można chwycić nimi w identyczny sposób. Ale pojawia się problem późniejszego montażu panela. Bo o ile w profil wkręcam wkręt i wszystko jest ok tak tu będę musiał wbijać gwoździk i na pewno łata będzie sprężynować uniemożliwiając tym samym jego wbicie. Nie mam za bardzo pomysłu jak to wykonać. Może coś mi podsuniecie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Ja przyklejałem panele na SuperPatexFix- ale przyklejałem do pionowej ściany a nie do skośnej, musiałbyś wymyśleć jakiś patent podtrzymująco-dociskający do czasu związania kleju

 

ewentualnie pod łatę na wysokości gwoździka wsuń młotek aby zniwelować sprężynowanie

Edytowane przez vip42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...