Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rasa psa


duduś

Recommended Posts

Józiu S.

mimo,że niedługo w moje skromne progi zawita wyczekiwany pies,to podpisuję się pod Twoim słowami.

Myślę tylko,że można się zaprzyjaźnić ze zwierzęciem.

 

ps.Też nie jestem sadystką.;)

 

zdzichu,

myślę,że nie ma nic dziwnego w rozpaczy nad śmiercią psa.

Każdy wrażliwy człowiek źle odbiera cierpienia drugiej istoty.Przyzwyczajamy się do zwierząt i można się z nimi zaprzyjaźnić.

 

Inaczej odczytałam intencje Józi S.

Zupełnie inaczej.Myślę,ze to co chciała przekazać nie stoi w konflikcie z Twoimi uczuciami.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 330
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak prawdę mówiąc to moje zapytanie bylo o rąsę HUSKI lub owczarka niemieckiego i kogos kto na podstawie swoich doświadczeń mógłbyu mi dać wyczerpującą odpowiedż - no ale cóż.......

 

 

Duduś - husky ma w nosie pilnowanie , tu o wiele lepiej sprawdzi się owczarek. Ale zarówno jeden jak i drugi pies wymaga bardzo dużo pracy i poświęcenia czasu. Pies to nie mebel i nie da się go odstawic jak się nie ma ochoty na nic.

A w ogóle pies to nie pistolet - ogólnie wszystko większe od jamnika raczej powstrzymuje ludzi przed głupimi pomysłami ale jeśli trafimy na kogoś, kogo jednak sam widok psa nie powstrzyma to znaczy że mamy psa w niebezpieczeństwie - dobry strzał z kopa czy innego "baseballa" załatwia nam ukochane zwierzę. Wystarczy że pies zaalarmuje szczekaniem - a to potrafi większośc.

O owczarkach moge pwoiedziec jedno - trzeba bardzo starannie szukać - to jest naprawdę nieźle spaprama rasa i szkoda by było meczenia psa i portfela ...a leczenie tanie nie jest :x

 

Zyczę trafnego wyboru i ptrzede wszystkim - przemyślanego

pozdrawiam

mwanamke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam boksia i za rok może wcześciej będzie drugi a raczej druga

 

A ja mam rodowodową bokserkę i jest to najwspanialsze stworzenie na świecie. A w ikonce obok nicku mam dobermany bo bokserów nie znalazłem, a też mi się podobają.

Pozdrawiam miłośników psów wszelakich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Andi, owczarek niemiecki skończyła rok. Jest to pies pasterski i z pewnością nadaje się do pilnowania domu. Jeśli wychodzimy na spacer z żoną i córką to pilnuje nas, tak jak byśmy byli stadem do pilnowania.

Musisz jednak wiedzieć, że rasa ta jak i wiele innych dużych raz cierpi często na chorobę zwaną DYSPLAZJĄ (choroba stawów biodrowych). Dlatego pies musi pochodzić z pewnej hodowli. Przed kupnem należy sprawdzić prześwietlenia stawów rodziców a ponadto psa obserwować i jeśli zacznie kuleć to natychmiast udać się do weterynarza. Obecnie jeśli pies ma mniej niż 24 miesiące jest prosta, pewna metoda leczenia, niestety operacyjna. Mieszanice zwykle na tą chorobę nie cierpią.

 

Jak się przeprowadzę do nowego domu Andi przybędzie towarzyszka. Chyba też owczarek niemiecki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owczarki-to jest strzał w dziesiątkę.Są wierne, szybko się uczą a co najważniejsze zrobią wszystko aby chronić swojego pana.Nie twierdzę,że inne rasy są mniej zdolne(poprzednio mieliśmy nowofunlanda),ale uważam,że nie bez powodu owczarków jest najwięcej w policji i ratownictwie.W tej chwili mam pon-a, który będzie robił za "budzik", a po przeprowadzce dołączy do niego owczarek niemiecki-nasz ochroniarz. Oczywiście to są suczki. :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna dziewczyna ...tylko dlaczego w kolcatce ? Taka delikatna szyja.... :wink:

pozdrawiam

Mwanamke

W kolczatce dlatego, że to było podczas wyjazdu na działkę ze znajomymi, a Roksi jest tak przyjacielska, że tak na wszelki wypadek, ale okazało się to zupełnie niepotrzebne.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzyłabym weterynarzom. Naturalne jadło jest najlepsze dla każdego stwora. (Kiedys uwierzyłam lekarzom i literaturze i karmiłam swoje dzieci mlekiem ... krowy!)

 

Według mnie do pilnowania i dla rodziny najlepszy jest rotweiler.

Mam dwie suki : rotweilerkę i dobermankę. Żyją w pełnej symbiozie.

Rotweilerka jest zrównoważona, inteligentna, nie szczeka na byle co.

Pilnuje rodziny leżąc w nogach.

Dobermanka za swój obowiązek uważa nieustanne patrolowanie terenu.

Lata wokół ogrodzenia nieustannie (zachowuje się trochę jak perkoz). Na wszelki wypadek obszczeka krzaki, bo ją napadły.

 

Pozdrawiam

Grazyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...