Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

Hej, za namową paru osób startuję z komentarzami

W skrócie:

Zbudowaliśmy dom (projekt - Dom Przy Parkowej), jesteśmy na końcowym etapie instalacji wewnętrzych, przed nami ten najtrudniejszy czas ...

i jak ten burek proszący o kiełbasę z pańskiego stołu przyszłam tu z nadzieją na pomoc tych bardziej doświadczonych :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mój mąż zajmuje się sprawami technicznymi (właśnie panowie wykonują*nam przyłącze wodne) i siedzi całymi dniami na budowie (swoją drogą, kiedy o nowopowstającym domu przestaje się mówić "na budowie"?), a żona, czyli ja spędzam dnie i noce przed ekranem i szukam ... szukam ... szukam

Dobrze że czasami trzeba się od tego oderwać, zrobić dziecku jajecznicę czy oporządzić ... nocnik :p

Obecnie próbuję ogarnąć temat podłóg

I tak, jak na początku budowy wiedziałam że na podłodze w holu i jadalni będzie jasny polerowany gres, w kuchni coś bardziej praktycznego bliżej niesprecyzowanego, w salonie ciemna podłoga, tak teraz .... nie wiem nic!!!:cry:

 

Byliśmy ostatnio w TTW OPEX, spodobała mi się*podłoga (oczywiście jak to zwykle bywa - najdroższa), lita deska, dąb, szeroka, długa.

Niestety Pani uświadomiła mi, że nie podają firmy (dopiero po złożeniu zamówienia) :eek:

Podłogi pooglądać w necie nie mogę (cen chociażby porównać) ... buuu

Znalazłam zatem (po wielogodzinnych zmaganiach) coś podobnego. Firma chene, muszę pojechać na Bartycką

 

oooo, i właśne się okazało że nie umiem wstawiać zdjęć :bash:

 

już się naumiałam :)

 

ultra13.jpg opal11.jpg

ultra13.jpg

opal11.jpg

Edytowane przez monsanbia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamo chrzestna, dzięki ;)

Dałam radę (zapomniałam, że przecież można skorzystać z opcji "zaawansowana edycja")

 

Może komuś zdarzyło się być w Vip Parkiecie i widzieć te dechy, i wie co to za cuś.

Dwie z nich były pokryte jakby drobinkami brokatu (jakby ktoś roztarł na nich cień do powiek z połyskiem), tak bardzo subtelnie. No piękne to było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj lidszu

Ja Twój dziennik sobie ostatnio przeleciałam :cool:

Jeszcze wczoraj pokazywałam mężowi ładne zbrojenia u was w narożnikach fundamentów (to nasza trauma, bo walczyliśmy ze swoim wykonawcą i musiał dozbrajać)

 

Byliśmy w tym przy Blue City

Babka powiedziała że nie może zdradzić co to za firma, dopiero jak byśmy złożyli zamówienie i zostawili zadatek:jawdrop:

Zapytałam jak mam się dowiedzieć czegokolwiek o samej firmie, w dzisiejszych czasach się w ciemno chyba materiałów nie kupuje? (przynajmniej tak mnie się wydaje) ...

Po chwili rozmowy wypisała nam parametry techniczne i powiedziała że zapisała firmę.

Na kartce mam spisane: Silesia select home i select chateau. Nawet ja, od lat zaprzyjaźniona z googlami nie mogłam nic znaleźć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuz@nko, a wiesz że to za Twoją sprawą?

PS. Przyszły mi dziś próbki kamieni :wiggle: Oczywiście nic mi się nie podoba :bash: (ale to typowo ... moje) Natomiast firma działa od samego początku na high levelu. Lubię to

 

Markoto Też tak pomyślałam, ale wydawało mi się, że jak przetrzepię google to w końcu gdzieś na to trafię, a potem na samą firmę.Nie bawiłabym się w to, gdybym nie miała ochoty sprawdzić co to w ogóle jest, i czy jest warte swojej ceny (390 pln/m z usługą). Wiem tylko, że to polski producent, to powiedziała

 

Natomiast na budowie jest jeden zgrzyt. Cały dzień mąż chodził struty, bo nalał sobie do odpływów wodę (coś go tknęło żeby sobie sprawdzić przed wylewkami) i ani kropla nie wyleciała do szamba :(

Mam nadzieję że to nic wielkiego, a może 5l to za mało na sprawdzian ? :confused:

 

Ile się dziś nasłuchałam co to będzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej 5l to za malo jak sa zle spadki to moglo zostac w rurach

 

moze na ich stronce cos znajdziesz?

http://www.vipparkiet.pl/sklep/?deski-lite-wykonczone,62,2

 

na ich stronce sa firmy

witex

finish parkiet

jawor parkiet

balterio

quick step

baltic wood

mozna poszperac :)

Edytowane przez markoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Byliśmy w tym przy Blue City

Babka powiedziała że nie może zdradzić co to za firma, dopiero jak byśmy złożyli zamówienie i zostawili zadatek:jawdrop:

Zapytałam jak mam się dowiedzieć czegokolwiek o samej firmie, w dzisiejszych czasach się w ciemno chyba materiałów nie kupuje? (przynajmniej tak mnie się wydaje) ...

Po chwili rozmowy wypisała nam parametry techniczne i powiedziała że zapisała firmę.

Na kartce mam spisane: Silesia select home i select chateau. Nawet ja, od lat zaprzyjaźniona z googlami nie mogłam nic znaleźć :(

To jestem w wielkim szoku, że nie chciała ci podać nazwy firmy :jawdrop: W końcu mało to drewno nie kosztuje i warto poznać na jego temat jakieś opinie. Ja tam zamawiałam moje drewno i nie było żadnego problemu z nazwą firmy. A z którą panią rozmawiałaś: blondynką, czy brunetką z krótkimi włosami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeej no :eek:

Ja już uknułam teorię nawet, że chodzi o to, że ściągają coś ładnego, nie mówią co to, żeby ludzie nie kupowali u konkurencji (albo niedajboże w internecie) :-x

Jestem tak samo jak Ty zdziwiona tym co piszesz

A pani to była taka niska (względne pojęcie ... sama jestem wysoka) krótko obstrzyżona brunetka, fajnie ubrana :D

 

Właśnie lidszu!

Ty mi odpowiesz na pytanie którym dręczyłam Efi u niej w kom

Brałaś tam podłogę razem z usługą i materiałami?

Czy masz swojego parkieciarza?

A co wybrałaś?

 

Wczoraj obejrzałam sobie Twoje łazienki (które notabene nie chciały się*wcześniej otworzyć)

Ta z mozaiką w prysznicu, na wannie i z lacobelem wygląda czadowo! Sama nie wymyśliłabym takiego połączenia (kolorystycznego), a wyszło super!

Aż się zastanawiam czy nie ukraść Ci pomysłu na ten lacobel. Tyle że fioletowy

 

W ogóle muszę*znaleźć ładną fioletową mozaikę do swojej łazienki

Tu wizualka

delie pop 1.jpg

sufit to nie jest to co ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt wygląda bardzo fajnie :D

A wiesz już jakie płytki będziesz kładła ?

 

znalazłam bardzo fajną fioletową mozaikę - Mozaika DUNIN DD4 180

 

http://tuznajdziesz.pl/s/pb/files/thumbnails/d2/ff/b4/d2ffb4988df9667e_0x0_romiar-niestandardowy.jpg

 

jeszcze taką znalazłam - Dunin QMX VIOLET 20-4

 

http://www.galerialazienek.pl/foto/4396.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie lidszu!

Ty mi odpowiesz na pytanie którym dręczyłam Efi u niej w kom

Brałaś tam podłogę razem z usługą i materiałami?

Czy masz swojego parkieciarza?

A co wybrałaś?

Zamówiłam u nich materiał z usługą. Materiał już mam u siebie, a układanie zacznie się we czwartek, bądź piątek.

 

A zamówiłam u nich deskę dwuwartwową (na ogrzewanie podłogowe)

dąb czarny z Finishparkietu

http://www.vipparkiet.pl/sklep/files/240/finishparkiet-dab-czarny-14-70-490.jpg

 

i dąb elegance z tej samej firmy

http://vipparkiet.pl/sklep/files/240/finishparkiet-dab-14-70-490%5B2%5D.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...