Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moni - a nie macie jakiegoś sąsiada w okolicy z przyłączem?

Mi tynkarze zabili ćwieka ostatnio, bo powiedzieli że potrzebują siłę do agregatu, a u nas nie ma, ani żaden sąsiad w okolicy nie ma :(

Ot takie uroki budowania się na działce, na której są dostępne wszystkie media potrzebne do 'budowy', a robi się tylko docelowe przyłącza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze mieć wszelkie dostępne rodzaje prądu obok budowy...

Nic nie poradzę, bo na prądzie się nie znam, ale nie pocieszę, bo słyszałam, że ludzie z uwagi na brak siły w ogóle musieli z tynków maszynowych zrezygnować.... chyba te ich maszyny na zwykły prąd nie chodzą żadną mocą...

Nie wiem czy nie tak samo jest z agregatem do posadzek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa się rypła :bash:

Dziś panowie tynkarze wkroczyli ze sprzętem na budowę, zagruntowali pięknie ściany, chcieli sprawdzić maszynę i d....

Mamy za małą moc w rbtce i ją wywala :bash::bash::bash:

 

Jakieś pomysły, rady?

zobacz jaką masz przydzieloną moc w warunkach przyłączeniowych i dzwoń do STOEN'u aby je zwiększyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie wiem za bardzo o co chodzi z tym prądem, ja mam budowlany i tynkarze poprosili o coś tam i elektryk im to zrobił

ja też miałam budowlany na erbetce i nie było żadnych problemów z prądem dla tynkarzy i wylewkarzy.

 

Monika, a może spytaj się elektryka, który robił ci przyłącze budowlane co się dzieje i jak rozwiązać ten problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisała Lidka. Musisz mieć większą moc. Ja w umowie z tynkarzami miałam to zaznaczone i musiałam zmienić aneksem umowę z ZE i zwiększyć z 17A na 25A (jak dobrze pamiętam). Aneks do umowy od ręki. We własnym zakresie wymieniliśmy bezpiecznik i zgłosiliśmy to do ZE i oni przyjechali i założyli nową plombę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny .... i chłopaku ;)

 

Dzięki za rady

Wczoraj byłam już tak zrypana (dosłownie, bo inaczej się tego nazwać nie da), że nawet nie miałam siły opisywać co i jak.

 

Markoto, wiedźmo (w dobrym tego słowa znaczeniu) - masz rację.

Takoż było - moc OK, tylko zabezpieczenie za małe. Dobrze, że akurat był nasz wspaniały elektryk, miał dokonać ostatnich poprawek przed samymi tynkami. Zadzialał i maszyna śmiga

Swoją drogą, nie rozumiem. Bierzesz budowlaną taryfę, płacisz jak za zboże i jeszcze Cie ograniczają. Że niby jak masz zrobić tynki, jak nie możesz ???

 

BetaGreta, nie mieliśmy na to czasu, żeby o coś tam do naszego wspaniałomyślnego powolnego RWE występować.

Zabezpieczenie zwiększone, mocy nie przekraczamy, także jest OK

Najważniejsze że się posuwa :p

 

resize$600-600-1,text$konbia.jpgresize$600-600-1,text$konbia-2.jpgresize$600-600-1,text$konbia-1.jpg

 

A dziś mam dobry humor, to sobie piwko otworzyłam :wiggle:

Dlaczego dobry?

Ano dlatego, że glazurnik nie z powołania wyrywający się na dzisiejsze spotkanie w ostateczności nie dojechał. Mimo że dzwonił z drogi, by upewnić się czy będę ... potem już nie odbierał tel :eek:

Dlaczego mnie to cieszy?

Ano dlatego,*że drugi glazurnik, polecony (swoj drogą, Lidzia, pozdro i dzięki za namiar!), który zbył mnie odległym dostępnym terminem, zadzwonił dziś, że klient nie dostał kredytu na dalsze prace :rolleyes: Mówiłam kiedyś że nie lubię polskich banków ? :cool:

No to zdrowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko momencik i koniec i będzie fajnie :)

 

Dzisiaj ciężko jest mi w to uwierzyć

Ten kto tego nie przeżył nie wie o co chodzi. Wcześniej nie byłam świadoma, że to aż tak!

 

Mam wrażenie, że ktoś mi psuje dom

Chyba powinnam się tam przestać pojawiać. Podobno za 10 dni ma być koniec. Może jakiś urlopik od budowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...