Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ta zupe paprykowa to Gesler robila zdaje sie wczoraj :)

 

Ale taką z pieczonymi pomidorami, czosnkiem i cebulą czerwoną?

 

Nie obejrzałam wczoraj bośmy na budowie dywagowali z Łukaszem nt gładzi.

Skończy się na tym, że będę musiała pogodzić się z kilkoma tysiączkami wywalonymi w błoto i robić*to jeszcze raz :(

Prawie się*wczoraj popłakałam :roll:

 

Nienawidzę nadprogramowych kosztów które idą*w ten niewidoczny (z pozoru na razie) etap :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość monika996
Ale taką z pieczonymi pomidorami, czosnkiem i cebulą czerwoną?

 

Nie obejrzałam wczoraj bośmy na budowie dywagowali z Łukaszem nt gładzi.

Skończy się na tym, że będę musiała pogodzić się z kilkoma tysiączkami wywalonymi w błoto i robić*to jeszcze raz :(

Prawie się*wczoraj popłakałam :roll:

 

Nienawidzę nadprogramowych kosztów które idą*w ten niewidoczny (z pozoru na razie) etap :sick:

monia czasami tak bywa. kto lubi? ja też nie!! zdecydowanie. a najgorzej jak coś zepsuje , albo zniszczę. a z moją szybkością , to się zdarza. W niedzielę pędziłam ze śniadaniem do męża na górę, bo nie mogł chodzić po zdjęciu gipsu. i tak nieszczęśliwie zawadziłam pantoflem o ścianę ,a obie ręce zajęte. w jednej jajecznica , w drugiej kubek z herbatę malinkową. i trach herbata wylądowała na czystej ścianie. spłynęła do parteru :offtopic: całe szczęscie, że ocaliłam jajecznicę:) ale miałam szorowania ściany . ale ściana była zatarta tynkiem zewnętrznym silikonowym i do wymycia pestka:) tylko godzinę mi to zajęlo. a już msiałam czarne myśli- malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość monika996

Zupka była. ale Gessler nie dała dokładnego przepisu. muszę twoj odszukać str 61.

był też tatar ze sledzia i gulasz po węgiersku. ja robię podobnie. nie marynuje tylko mięsa . ona dodała jeszcze kminku mielonego, a ja daję czosnek. no i czerwone wino. ja jak mam:)ale zawsze na podduszoną cebulkę na tłuszczu wrzucam dużo słodkiej papryki w proszku, żeby skarmelizowała, potem mięsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłam zrobiłam i smakowało baaaaaardzo :D:D

 

cieszę się niezmiernie :yes:

 

z ciekawości - dodałaś natkę? Pytam, może znajdę drugą bratnią duszę :rolleyes:

 

 

Miałam jeszcze napisać o cyckach ;) kurzyrz

 

Piersi kurczaka nadziewane serkiem kozim i pomidorkami suszonymi

 

4 pojedyncze piersi

2-3 pomidorki suszone z oleju na jedną pierś (ktoś pytał, chyba Pasie o to jakie. Ja kupuję Ole albo La Rossa, dlatego że nie mają dodatku octu. Lubię pomidory w oliwie i ziołach only)

Kawałek sera koziego (twardego)

Kulka mozzarelli

Warzywa różne - szalotka, marchew pokrojona w talarki, seler, koper włoski, por, kilka pieczarek, cukinia. Do wyboru (u mnie podstawą*jest por, marchew, seler)

Sól czosnkowo-cebulowa (kupuję w eko sklepie)

Pieprz (namawiam wszystkich którzy nie korzystają, używajcie pieprzy tylko z młynka - inny wymiar smaku)

Papryka w proszku

Jakieś ziółka (prowansalskie, cząber, tymianek, co kto lubi, z umiarem)

Oliwa z oliwek

 

Każdą pierś kroję pośrodku tak, by powstała kieszonka, oprószam do środka solą, pieprzem, papryką (soli nie za dużó, bo ser jest słony), nadziewam pokrojonymi w paseczki pomidorkami i startym i wymieszanym serem, zapinam wykałaczkami, znów przyprawiam z zewnątrz. Układam na niedbale pokrojonych i doprawionych (posypanych przyprawami) warzywach, polewam 3-4 łyżkami oliwy i piekę ok 40 minut w 180st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzuta czaderska... a znasz jej wymiary, bo ja sierota na stronie nie umiem znaleźć....

 

Kurczę, nie pamiętam, ale miała chyba 200x220. Jest piękna i już ją*brałam ostatnio, ale trochę*droga i chciałam obmyślić jakiś sposób na rabat (newsletter na kolejny adres e-mail ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia Ty powinnas zalozyc osobny watek z przepisami i poradami kulinarnymi...byloby potem latwiej wszystko odnalezc...musze sprobowac Twoich specjalow. ..

 

koniecznie! bo ja teraz nie mam czasu kopiować i testować, a potem nie będę mogła trafić! Monia, nie bądź taka - zrób z tym porządek (a odpuścimy Ci na jakiś czas liczenie gniazdek i inne budowlane pierdoły :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzuta fajna, ale jeśli te wymiary to dla mnie za mała, jest idealnie szara? widziałaś ją na żywo, czy tylko na zdjęciu?

A przepisy super, lubię taką kuchnię. A może teraz jakieś fajne sałatki, bo z tego działu nie znam fajnych przepisów i ciągle robię brokułową, a sałatki gyros - tak średnio:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moni, moze jakis blog kulinarny...juz masz grono fanów na starcie:)

 

Dzięki Hazel :)

Na blog jestem chyba za słaba. Albo jeszcze nie dorosłam

 

Narzuta fajna, ale jeśli te wymiary to dla mnie za mała, jest idealnie szara? widziałaś ją na żywo, czy tylko na zdjęciu?

A przepisy super, lubię taką kuchnię. A może teraz jakieś fajne sałatki, bo z tego działu nie znam fajnych przepisów i ciągle robię brokułową, a sałatki gyros - tak średnio:)

 

Nie pamiętam dokładnie tych wymiarów, więc możliwe że się machnęłam.

Ten kolor który jest na stronie wpada w fiolet. Beżowa jest taka zimno beżowa , w zasadzie jasno szara

 

Jeśli chodzi o sałatki, to ja najczęściej robię sałaty - rucola, roszponka, szpinak i dodatki. Jedna z moich ulubionych to sałata Lyońska (z bekonem, domowymi czosnkowymi grzankami i jajkiem w koszulce, do tego sos z musztardy dijon), Cezar z grillowanym kurczakiem i sosem cesarskim, Caprese na rukoli (z pomidorkami koktajlowymi, czerwoną cebulką i pieczoną słodziutką papryką - pyszka!), albo na rukoli z łososiem wędzonym, serkiem kozim twarogowym, pomidorkami suszonymi (jak się*zdążyłyście zorientować - uwielbiam :lol:) Mam nawet jej zdjęcie gdzieś na kompie, poszukam. Albo salata z kurczakiem, awokado, mozzarellą i granatem.

Mam też hiciorskie przystawki finger foodsy - cykoria z philadelfią i łososiem wędzonym, łódeczki z selera naciowego nadziewane masą z sera pleśniowego niebieskiego i orzechów włoskich, coś mega szybkiego - szparagi (teraz z zalewy) polane roztopionym w rondelku lazurem ze śmietanką słodką, do tego jakaś dobra suszona szyneczka, albo bez i myk do piekarnika na 5 minut

 

Zapomniałam o świetnej sałatce z surimi, makaronu sojowego, ogórka, selera naciowego, koperku, do tego majonez, cytryna, pieprz, sól

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...