Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

Ufff jestem w miarę normalna :-). Ja jednak zużywam szybciej niż Ty bo gotuję ilościowo nie dla 3 osób a dla 7 :D.

Ale niewiele więcej. A powiedz mi używasz tylko oliwy z oliwek? Bo mój małż czytał ostatnio jakieś badania naukowe porównujące oliwę i oleje i okazuje się, że dobre oleje rzepakowe są tak samo zdrowe jak oliwa z oliwek. Jak mi powiedział to się zdziwiłam. Bo kampania oliwy była taka, że jest zdrowa a oleje nie.

 

Do smażenia używam oleju ryżowego (o najwyższym punkcie dymienia - tłuszcz się*nie spala i nie wytwarzają*się*toksyczne i rakotwórcze substancje), jajka (sadzone, jajecznicę) smaże na maśle klarowanym, na zimno i do pieczenia używam oliwy z oliwek

 

Gotowanie dla 7 osób .... chyba by mnie to w tym wymiarze już nie rajcowało :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no to ja dziewczyny!!! chwilowo będe guest, bo informatycy z forum skasowali moj profil:offtopic: nie wiem , czy odzyskam cokolwiek co miałam na tym p[rpofilu. powód. maile od muratora wracały . ja wiem ,że oni mieli jakies problemy. ja od tygodnia nie dostawałam powiadomień o moich subskrybcjach, pisałam o tym u Oli HAzeleyes. ale nioc sobie z tego nie robiłam.wchodziłam na profil , potem ustawienia i potem na wasze posty i tak leciało . a dziś koło 14 chce poczytać co u Moni. i nic...logowałam się przez prawie godzinę i nadal nicv. pisali ,że nikt o takim mailu u nich się nie logował:bash: w końcu zadzwoniłam do ich moderatora.... w międzyczasie znow od nowa zalogowałam się na moj stary nick:eek: i moje stare hasło,

dodzwoniłam się . A pan na to,że maile nie dochodziły do mnie, ale do mnie dochodzą maile od innych odbiorców. oni mieli jakiś bład i skasowali moj profil!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wywnioskowałaś to po dwóch przepisach na sosy? ;)

 

Nie nie, jednak większość moich potraw to raczej te niskokaloryczne (niestety), a wiadomo że podaje się dalej te ... przepyszne :yes:

 

sie pani nie obraża:lol2: tak mi się powiedziało;) bo po prostu zgadzam się ze wszystkim co napisałas... i teraz, jak już wiem, że ty tak samo - sprzedajesz te "pyszne" przepisy, bo są naj, a te zdrowe po protu robisz, ale wiesz, że nie ma czym sie chwalić, to mam jasność kwestii:D

Ja też staram się używać pełnoziarnistych produktów, i nie tylko ze względu na to, ze są zdrowsze, ale mi zwyczajnie bardziej smakują:o

Za to w mojej kuchni grzech to sól:oops: My lubimy słone:rolleyes:

 

A to Wy dziewczyny chcecie nawiedzić monię na budowie? To wtedy raczej bez dzieci:no: Z maluchami to myślałam, zeby się spotkać w domu (np. u mnie:oops:) albo gdzieś na neutralnym, atrakcyjnym dla nich terenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff ale napisałam. co ja mam zrobić . na razie jestem przeżroczysta. do poniedziałku przetrzymam . chyba ,że jutro pracują .mieli dziś odpowiedziec na mó telefon. straciłam moj dziennik i moje fajne komentarze.

monia czytałam . wróciłam niedawno.

 

są Twoje komentarze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do smażenia używam oleju ryżowego (o najwyższym punkcie dymienia - tłuszcz się*nie spala i nie wytwarzają*się*toksyczne i rakotwórcze substancje), jajka (sadzone, jajecznicę) smaże na maśle klarowanym, na zimno i do pieczenia używam oliwy z oliwek

 

Ale jak to sprawdzasz ten punkt dymienia?

 

Gotowanie dla 7 osób .... chyba by mnie to w tym wymiarze już nie rajcowało :rolleyes:

No mnie chwilami - jak po raz kolejny jest ta sama zupa - bo ten nie może tego, tamten tamtego, a ta nie lubi tego - też już przestaje bawić. Ze względu na Dziadka i Ciocię gotuję "tradycyjnie" jeśli tak to można nazwać, czyli kotlety, ziemniaki, gulasze. Bo oni podchodzą z duuużą dozą nieufności do dań których nie znają. Ale jak mam dosyć to wprowadzam trochę "ekstrawagancji" do jadłospisu. Tylko jak dla nich to zawsze dokładnie z przepisem. Dla naszej "piątki" częściej zdarzało się mi wymyślać własne dania :-). Ale takim mistrzem jak Ty nie jestem.

 

Mikadia zapraszam do siebie do wpisu #171 (Przepisy od Monsanbii i koleżanek). Tam staram się od wczoraj uzupełniać prawie wszystkie przepisy pojawiające się u Moni :D. Ziemniaczki w różnej wersji znam więc nie spisywałam. Pilnowanie wpisów u Moni to wyższa szkoła jazdy, ale zaraz będę miała kolejną książkę kucharską zupełnie gratis ;). Moje książki już "wyjedzone", w sensie czas na coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...