Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

oby tylko Panowie z KiK u Ciebie żadnych przygód nie mieli bo jak mi montowali wkład to jeden w szpitalu na ostrym wylądował bo jakiejś kolki wątrobowej dostał:rolleyes:

 

Ahaaaa, kolki wątrobowej??? ;) To tak się to teraz nazywa! :p

Pan miły oznajmił, że muszą wypocząć, umyć się i takie tam ...

 

I jeden jedyny babol - Pan Michał przez telefon wczoraj na nasze niepewności odpowiedział, że strażaki jakie montują są li tylko łożyskowane (nie teledkopowe). A przyjechało co? Dobrze że akurat na budowie mieliśmy specjalistę od wszystkiego i w porę wykrył co jest grane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszonik, nasza szyba, kiedy się ją uniesie i puści powolutku sama opada. Podobno w Niemczech są takie przepisy, że nie można mieć możliwości zostawić otwartego paleniska (BHP) Mnie się to nie spodobało (bo co jak będę kominek czyścić? ktoś mi będzie tę szybę trzymał?) Pan powiedział, że mogą założyć odważniki i już nie będzie opadać. Tyle że od razu powstał zgrzyt, bo oczywiście mąż chce żeby było tak jak jest :mad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, bardzo elegancko i minimalistycznie.

Co do opadającej szyby to moja nie opada, może być uniesiona do góry i tak jest (z resztą miałam tak na niektórych zdjęciach), nie wiem dlaczego. Może w narożnych jest inaczej?

A do mycia nie ma w waszym wkładzie takiej opcji, że coś tam się przełącza na otwieranie szyby w drugą stronę i otwiera się normalnie tak jak okno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulko, dzięki, ja jestem naprawdę szczęśliwa że udało się ten nieszczęsny głośnik centralny wpasować pod kominek. Tak będzie najlepiej.

A z tą burzą to bym nie przesadzała. Do kominka nas zmobilizował Pan Michał, dzwonił codziennie i jak już zaakceptowałam projekt zapowiedzieli się na za kilka dni.

Za to nie mam jeszcze zamówionych podłóg, terakoty, płytek do łazienek. Płytki do garażu i kotłowni też*zamawiałam dzień przed rpbotą. Strasznie jestem niekonsekwentna :(

 

Myszonik, no taki skromny.

Z tą szybką, to może oni Ci tę przeciwwagę wstawili od siebie. Bo pan monter wczoraj powiedział, że wszystkie Sparthermy opadają. Trzeba wymusić to, żeby można było szybę zatrzymać.

A do mycia się kładzie (niezupełnie) i myje się od góry. Wielka jest ta szyba, i cały wkład z zewntąrz. Byłam tym bardzo zaskoczona. Bo sam kominek wcale nie jakiś gigantyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ka_em, ale varia ah wcale nie jest dużo mniejszy. Też jest bardzo ładny, panoramiczny. My się*chwilę nad nim zastanawialiśmy, ale jedna rzecz przesądziła - głębokość wkładu. Nie mogłam sobie pozwolić na to by kominek wyszedł jeszcze bardziej na salon. Mamy go w rogu, więc i tak każdy wkład już wystarczająco trzeba było na pokój wynieść. Varia bh jest naj...cieńszy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też przeważyły względy techniczne. Varia bh bardzo nam się podobał ale ze względu na to, że kominek mamy wpasowany w ścianę (mamy zrobiony otwór w ścianie tak,żeby kominek prawie licował się ze ścianą a nie był cały umieszczony w pokoju.Jego tylnia częśc wychodzi w kotłowni). Varia ah idealnie wchodzi nam na wysokość. Do tego wjście z czopucha (czy jak to tam się nazywa) umieszczone jest z tyłu a nie na górze. Decydując sie na bh musielinyśmy robić spore przeróbki murarskie. A skoro ah wchodzi bez problemów tzn, że jest nam pisany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam zrąbany humor :(

Na czas wylewek musieliśmy gdzieś podziać trochę naszych rzeczy - piec, zasobnik, trochę armatury. Nasz znajomy zabrał je samochodem do swojego garażu podziemnego, ale w drodze dostał jakiegoś zaćmienia i swoim terenowym auten przejeżdżał przez wszystkie speedbumpy z normalną prędkością. No i co?

I mamy pogiętą obudowę pieca i zasobnik w kilku miejscach. Chyba się zastrzelę. Jesteśmy podejrzewam jedyni, którzy mają zamontowaną nówkę sztukę vaillanta wyglądającą jakby była po największych przejściach :( buuuuu

 

Całe szczęście, że mąż wziął wtedy do swojego samochodu nasze v&b po pewnie dojechałyby w kawałkach :eek:

 

Takim oto wspaniałym zdjęciem uraczył mnie mąż

 

zdjęcie 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monsabia nie przejmuj sie bo przeciez to tylko rzeczy z kotlowni, jesli w srodku nic sie nie stalo to na obudowe ani nie spojrzysz :)

 

No w środku to jeszcze nie wiemy czy wszystko OK :(

Niby tylko kotłownia, ale to jest też*pralnia, za "winklem" spiżarnia, będę tam codziennie i będę sobie myślała że mogłam mieć*ładny gładki piec.

Szkoda mi :(

Idę zjeść coś słodkiego (a nie jadam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...