Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja protestuję porę forumowania w tym wątku :(. Albo mnie nie ma w domu, albo padam na twarz a jak ja jestem to cisza w eterze ...

 

Monia jakieś budowlane fotki byś wreszcie wstawiła, bo będziesz winna kolejnych kilogramów forumowej braci jak nic. Powinnaś dostać jakiś specjalny tytuł forumowy typu "królowa kucharzenia" albo "kuchenny mistszzzzzzzzzczzzzzzzzzzz" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uproszczona wersja szarlotki: jabłuszka na pół, posypać cynamonem, cukrem i do piekarnika lub microfali na moment.

Zjadać na ciepło z lodami:-)

 

Dla tych co mają więcej czasu: dwie godziny wcześniej (jeszcze lepiej dłużej) posypać suszone żurawiny cukrem i zalać maderą lub czerwonym winkiem i potem (nie przecinać jabłka na pół tylko) wydrążyć środek (gniazdo nasienne) wsypać przesączone winem żurawiny, dodać cynamon i zapiec (można je też zawinąć jak sakiewkę kruchym ciastem).

Pyszne i zdrowe! Smacznego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie tydzień zajęło mi nadrobienie zaległości:bash: Co przeczytałam to zaraz kolejnych kilka stron.

 

Przepisy super ale niestety nie dla cukrzyków:cry: Jak sobie pomyślę o tych makaronach i sosach to nie moge wytrzymać. Ale cycki skopiowałam i już niedługo wypróbuję. Ja raczej z tych co albo tradycyjna kuchnia zraziki, flaczki itp) albo same sałateczki i warzywa na parze.

 

Monia a czemu ty teraz te gładzie robisz? Albo mi gdzieś uciekło albo niedoczytałam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uproszczona wersja szarlotki: jabłuszka na pół, posypać cynamonem, cukrem i do piekarnika lub microfali na moment.

Zjadać na ciepło z lodami:-)

 

Dla tych co mają więcej czasu: dwie godziny wcześniej (jeszcze lepiej dłużej) posypać suszone żurawiny cukrem i zalać maderą lub czerwonym winkiem i potem (nie przecinać jabłka na pół tylko) wydrążyć środek (gniazdo nasienne) wsypać przesączone winem żurawiny, dodać cynamon i zapiec (można je też zawinąć jak sakiewkę kruchym ciastem).

 

Pyszne i zdrowe! Smacznego!

 

A ja jadłam podobne ale w środku jabłka było coś innego, a na wierzchu migdały. Też miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia - jutro robię tagiatelle dla 10 osób! A co wykorzystam efekt skali. Tylko powiedz mi te ilości z przepisu są podane na 3 porcje? A i nie wiem jeszcze ile dajesz w swoich oryginalnych proporcjach tej słodkiej śmietanki - opakowanie 150 ml, 200ml, 500ml?

I jeszcze jedno pierwszy raz gotuję tagiatelle ile dać na 1 osobę - taką 1 "kulkę" dwie? Nie mam pojęcia, a zawsze wychodzi mi za dużo.

tagliatelle z tuńczykiem

Składniki:

2 puszki tuńczyka w oleju w kawałkach

kilka (6 –8 suszonych pomidorków w zalewie (tych dobrych, bez octu)

duuużo czosnku (ja daję powiedzmy 6 ząbków)

śmietana słodka (najlepsza kremówka, używam 18% łaciatej)

sok z ok połówki cytryny

pieprz cytrynowy

sól

natka pietruszki (ja ubóstwiam, wrzucam dużooo pod koniec gotowania)

 

Mam nadzieję, że przeczytasz - jak nie będzie improwizacja. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ tu smakowicie :cool:

to ja dorzucę od siebie szybki przepis na pyszne Polędwiczki wieprzowe z konfiturą z cebuli

2 polędwiczki wieprzowe

6 łyżek sosu sojowego(ciemnego lub jasnego,bez znaczenia)

6 łyżek oliwy

4 ząbki czosnku

1 gałązka świeżego rozmarynu

 

Polędwiczki umyć, osuszyć, wyciąć błony. Przygotować marynatę z w.w.

składników oprócz rozmarynu. Zasada co do marynowania wieprzowiny jest

taka-około 3 godzin, jeżeli akurat nie mam czasu to pół godzinki też dobrze...

Na patelni rozgrzać oliwę oraz igiełki rozmarynu, ułożyć polędwiczki, i smażyć obracając z każdej strony.

Konfitura z cebuli (banalnie prosta)

 

2 duże, czerwone cebule

3-4 łyżki dobrego miodu

1 łyżka octu balsamicznego

świeży tymianek

sól

pieprz

oliwa

 

Cebulę pokroić w plastry, zeszklić na kilku łyżkach oliwy. Gdy będzie

miękka dodać miód, ocet balsamiczny, świeży tymianek, pieprz i sól.

 

i jeszcze wizualizacja ;)

 

Zdj%2525C4%252599cie0192.jpg

 

Zdj%2525C4%252599cie0193.jpg

 

Zdj%2525C4%252599cie0195.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczór, albo dzień dobry, wróciłam z wizyty u przyjaciół.

Smacznie było :yes:

 

Poodpisuję jutro

 

Monia, tak, 3-4 porcje. Do tego z pudełka 500 ml śmietanki łaciatej 18% zużywam około 300-400. Jak zgęstnieje, dolewam.Musi mieć konsystencję sosu.

Dla 10 osób ja bym zrobiła z 5 puszek łososia i dwie śmietanki 500ml na pewno wystarczą :ye: Makaron, hmm, ok 700-900 gr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...