Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

Ja też chyba dziś zrobię tuńczykowy makaron:D Siedzimy schorowani w domu i nie bardzo jest jak wyjść po zakupy, więc zastanawiałam co by tu skomponować z tego co mam na podorędziu (miały być placuszki z cukini i fety podane z kwaśną śmietaną i łososiem - ale cukinia czekała, czekała i sie nie doczekała:roll: - poszła do kosza;)). No i sprawdziłam, ze wszystko z twojego przepisu mam... tylko pomidorków brak - będę zastępować oliwkami;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale to pytałam ja Alicja :D.

Dzięki za proporcje. Ale jak to łososia przecież to z tuńczykiem? eeee

No to mam na akurat śmietanki, ale lecę do sklepu bo a nuż zabraknie?

 

Alicja, ja wczoraj zasnęłam w gosciach po kolacji (taka byłam padnięta), więc nawet mnie ta pomyłka tuńczyka z łososiem nie dziwi :lol:

Ale że pytała Monika byłam pewna :lol2:

 

Magda, ale oliwki dodaj już jak spróbujesz gotowgo sosu, na końcu po trochu. Nie wiem czy nie są za mocne, bo to jednak delikatny sosik

Czyli wszystko z moimi półeczkami OK :yes: supe!

Pan A zaszokował męża kiedy powiedział że w takiej wysokiej garderobie on by zrobił od góry spuszczane, "jeżdżące" drążki. Kiedyś*to proponował nam nasz inspektor, ale potem żaden wykonawca nie wiedział o co chodzi. Ten sam wymyślił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłaś z Bonduelle?

Ale jakiej Ty użyłaś śmietany? Słodkiej, rzadkiej? W kartoniku?

bonduelle.

Śmietana 12%, jaka była. Ale mi się zawsze waży, nie umiem jej dobrze zahartować. No nic, są tacy, którzy gotują, są tacy, którzy pieką.

 

 

Pantograf w szafie też chcę zamontować, wydaje mi się to fajnym pomysłem. Ale jeśli mnie wycenią za dużo, kupię sama urządzenie na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam zaplanowany pantograf:yes: To najlepsza opcja:)

 

Z oliwkami powinno być okej... ja robię do makaronów podobny sos, też z pieprzem cytrynowym i sokiem z cytryny ale z kaparami - i też jest pyszny:D A jednak oliwki są dużo łagodniejsze od kaparów, i dużo mniej wpływają na smk sosu, nawet nie wiem, czy nie są łagodniejsze niż suszone pomidory (przynajmniej dla mnie:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę robić z laminatu, szarego. A z czego innego? Gdzieś w Wawie teraz będzie robił taką*zieloną jaskrawą. Fajna, ale ja wolę coś bardziej neutralnego. Dlatego zrezygnowałam z wzorzystych i z "drewnianych).

W tej garderobie zabudowuję 3 ściany 2x352 i jedna 240, zabudowa do samej góry na 3,10 Wyszło 5500. W tym jest 6 szuflad 100cm na blumach, gdzie koszt jednej szuflady (materiału to 180pln) to bardzo podnosi cenę

No to chyba podobnie jak u mnie. Ja właśnie nie chcę szarej. Waham się między białą a "dębową". Masz tam jeszcze jakieś "bajery"? Nie chciałabym czegoś przeapić. Na razie zaplanowałam kilka szuflad, kilka koszy drucianych, schowek na pościel, wieszak na spodnie, drążki i półki. No i lustro - chyba dam je jako front w rzędzie półek... Bo nie wiem jak inaczej to zrobić. Nie chcę pantografu, jesteśmy wysocy, dajemy radę z dwoma rzędami drążków. Masz projekt swojej garderoby do pokazania?:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pantografy są fajne, ale warunek, aby kupić dobry jakościowo. Jak przeglądałam wątki o garderobach, to ktoś właśnie narzekał na kiepskie siłowniki. Dodatkowy minus to podobno zajmowanie przez te siłowniki trochę miejsca. Ale jak jest duża garderoba, to raczej nie ma znaczenia.

Monsanbia, ta cena to obudowa + plus wyposażenie, tak? Twoja wycena wydaje się być bardzo dobra. U mnie orientacyjnie za 6,64mb zabudowy wys. PAX-a 2,36 wyszło ok. 3,5 tys. Ja na razie zrobiłam sobie wstępny projekt w ikeowskim plannerze PAX i zastanawiam się czy iść w ten PAX czy szukać stolarza i robić to pod zamówienie. W ikei plus, że wszystko od ręki. Stolarz jednak zrobi wszystko pod wymiar na pełną wysokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula, jaki schowek na pościel?

Ja się zastanawiam nad drążkiem na spodnie, jeśli zrobię normalny, to spodnie wiszą na oddzielnych wieszakach, można je wziąć razem z wieszakiem (i odwiesić całość).

 

Spirea, ja się podobnie zastanawiam. Czekam na wycenę od jednego stolarza.

Pantograf w szafie w wiatrołapie. Chyba, albo półki na 100 par butów, nie wiem, co bardziej przydatne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba podobnie jak u mnie. Ja właśnie nie chcę szarej. Waham się między białą a "dębową". Masz tam jeszcze jakieś "bajery"? Nie chciałabym czegoś przeapić. Na razie zaplanowałam kilka szuflad, kilka koszy drucianych, schowek na pościel, wieszak na spodnie, drążki i półki. No i lustro - chyba dam je jako front w rzędzie półek... Bo nie wiem jak inaczej to zrobić. Nie chcę pantografu, jesteśmy wysocy, dajemy radę z dwoma rzędami drążków. Masz projekt swojej garderoby do pokazania?:cool:

Ania ja mam jedną biała- jest śliczna i jedną orzech- widać kurz. myślę ,że na dębie nic a nic nie będzie widać. no i u mnie wyszły nie drogo, ale ja mam tylko drązki i polki i skrzynię na pościel. półki na buty druciane ( chyba Ikea). reszta butów ląduje wpudełkach lub w szafie na dole, albo klapki i adidasy w garażu:)

Monia ja nie pytałam o łosia?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czekasz od tego z Oleśnicy, czy masz kogoś innego?

Czekam na wycenę z Bevel. Zresztą to koło Ciebie. Robili mi meble do łazienki i garderobę w poprzednim mieszaniu, myślałam, że oni się głównie łazienkowymi zajmują. Ale nie, ponoć wszystko. Byłam z nich bardzo zadowolona poprzednim razem (zabudowa garderoby do sufitu w L, 2x1m, 2 szuflady, sporo półek - 1800, szafka do łazienki pod umywalkę metr szerokości, 3 szuflady z samodomykaczami + drzwi z półką, całość mdf lakierowany - 1000). Mam jeszcze wycenę z Meblobudu (też robili mi kuchnię, ale z cenami poszaleli) i jeszcze jednego stolarza z Twardogóry, ale poziom cenowy podobny. Być może to zaproszenie do negocjacji. Na razie i tak nic nie zamówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadam się przywitać - bardzo inspirujący wątek - i wnętrzarsko i kulinarnie :-).

Muszę cofnąć sie kilkadziesiąt stron i nadrobic zaległości, bo przyznam, że dawno tu nie zaglądałam, a że nie chcę tylko podglądać to postanowiłam skrobnąć choć trzy słowa.

Ps. Ja ja chciałabym już planować garderobę a ciągle przeglądać dzisiątki jak nie setki szarych i białych płytek - co kończy się zupełnym mętlikiem w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmietana 12%

 

Dalej nie wiem jaką dałaś śmietanę. Czy słodką*płynną*(jak mleko) z kartonika, czy kwaśną gęstą z kubeczka. Bo jeśli dałaś*kwaśną, to w ogóle nie o to chodzi, a jeśli płynną słodką*śmietankę, to niemożliwe by się zważyła. Takiej śmietany się nie hartuje przecież. Poza tym do tego przepisu albo kremówka (30-36%) albo absolutne minimum 18%. Pisałam o tym :yes:

Przypomina mi to historię z moją teściową - "robię tak samo ale nie wychodzi". A potem okazuje się, że zamiast wołowiny mielonej użyła krojonej wieprzowiny, zamiast pomidorów pelati koncentratu i nie makaronu tylko ryżu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba podobnie jak u mnie. Ja właśnie nie chcę szarej. Waham się między białą a "dębową". Masz tam jeszcze jakieś "bajery"? Nie chciałabym czegoś przeapić. Na razie zaplanowałam kilka szuflad, kilka koszy drucianych, schowek na pościel, wieszak na spodnie, drążki i półki. No i lustro - chyba dam je jako front w rzędzie półek... Bo nie wiem jak inaczej to zrobić. Nie chcę pantografu, jesteśmy wysocy, dajemy radę z dwoma rzędami drążków. Masz projekt swojej garderoby do pokazania?:cool:

 

Żadnych bajerów poza wyposażeniem które przed ruszeniem z garderobą mamy zamiar kupić w IKEA.

Przy naszym wzroście (też*niemałym, ja 174) zaplanowaliśmy górny drążek na 2m i co zrobić nad, skoro zostaje nam jeszcze 1,10 nad drążkiem? Stąd pomysł na pantograf. Na razie nie mam jeszcze projektu bo wszystko trzeba sobie w głowie poukładać i przemyśleć rozplanowanie które powstawało na żywca :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monsanbia, ta cena to obudowa + plus wyposażenie, tak? Twoja wycena wydaje się być bardzo dobra. U mnie orientacyjnie za 6,64mb zabudowy wys. PAX-a 2,36 wyszło ok. 3,5 tys. Ja na razie zrobiłam sobie wstępny projekt w ikeowskim plannerze PAX i zastanawiam się czy iść w ten PAX czy szukać stolarza i robić to pod zamówienie. W ikei plus, że wszystko od ręki. Stolarz jednak zrobi wszystko pod wymiar na pełną wysokość.

 

Spirea, to cena za szafę z drążkami, półkami i szufladami blum (jak pisałam same szuflady u nas wychodzą ponad 1000 pln, bo jedna to koszt 180pln, materiał).

Wyposażenie muszę sobie kupić sama, bo chcę kilka rzeczy IKEA, no i u nas ta wysokość 3,10. W IKEA bym miała właśnie 2,36 i co potem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadam się przywitać - bardzo inspirujący wątek - i wnętrzarsko i kulinarnie :-).

Muszę cofnąć sie kilkadziesiąt stron i nadrobic zaległości, bo przyznam, że dawno tu nie zaglądałam, a że nie chcę tylko podglądać to postanowiłam skrobnąć choć trzy słowa.

Ps. Ja ja chciałabym już planować garderobę a ciągle przeglądać dzisiątki jak nie setki szarych i białych płytek - co kończy się zupełnym mętlikiem w głowie.

 

Witaj!

Rozgość się*:yes:

Wpadnij do ka_em i zobacz zestawienie jej płytek które zaraz się będą kłaść - białe+szare+drewniane. Piękna z nich będzie łazienka, czuję to :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...