Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:p

 

chciałam tylko napisać, że przez zabudowę kominka uważam moje półeczki po dwóch stronach kominka. Bez nich będzie dziura.

Reszta kominka jest (dobrze, że jest, bo gdyby jej nie było ... mogłoby jej nie być :lol:)

 

Właśnie!

Ania, rozpalaliście już spartherma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze by się przydały tylko: wypoczynek, lampy do salonu, krzesła do jadalni, lampa nad stół,garderoby, szafki i półki do łazienek, coś oprócz łóżka do sypialni, zabudowa kominka z dwóch stron, coś w okna, całe wyposażenie pokoju dla Lili, parapety ...

 

Ufff, jak dobrze, że możemy się przeprowadzić ze swoimi meblami (choć nie są ładne są TANIE aż do bólu). Możemy wszystko rozmontować i założyć "tymczasowo" w nowym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alicja, co tam u Ciebie, że znów podły nastrój?

 

Też*mam trochę mebli, które kupowałam tu do mieszkania (wynajmowaliśmy zaraz po oddaniu budynku i niczego poza urządzoną kuchnią, łazienką*i wbudowanymi szafami nie było) ... tyle że zawsze myślałam że ich zabierać nie będę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alicja, co tam u Ciebie, że znów podły nastrój?

 

Też*mam trochę mebli, które kupowałam tu do mieszkania (wynajmowaliśmy zaraz po oddaniu budynku i niczego poza urządzoną kuchnią, łazienką*i wbudowanymi szafami nie było) ... tyle że zawsze myślałam że ich zabierać nie będę

 

Aaa tam nie będę Wam psuć humoru.

Znowu był szantażyk i powiem tylko tyle, bo szkoda strzępić języka na tego faceta. Mam go już SERDECZNIE dosyć.

 

Co do mebli - teeeeeż wolałabym moich nie brać - szafy Aneboda Ikea komody ta sama seria - niestety taniocha wychodzi. Dna w szufladach w komodach praktycznie leżą na rzeczach z szuflady niżej. Czekają na naprawę, a tak naprawdę czekają, aż małż znajdzie chwilę czasu. Ale są taką rezerwą.

Wolę się wprowadzić ze starymi meblami. Chciałabym jak najmniej kredytu wziąć, żeby jednak nie spłacać go 30 lat, tylko np 20. Bo będę stara, gruba i brzydka jak będę mogła powiedzieć ten za duży dla mnie dom wreszcie spłacony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monsambia z tego co mi się obiło o uszy masz chrapkę na kanapy/narożnik de velde. Ogłaszam promocję od dzisiaj do niedzieli -15% w de velde.

Ja dopiero zaczęłam wykończeniówkę, ale chyba pokuszę się na rabacik, Dzwoniłam i pytałam o zamówienie z późniejszym terminem realizacji. Jeśli jutro zdecyduje się na zakup, to wpłacam zaliczkę , a realizacja mojego zakupu styczeń/luty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty byś chciała tak wszystko mieć od razu :D

 

:rolleyes: ja bym chciała wszystko od razu?

Byłeś*u MarJel?

Widziałeś*jej ... wszystkoooo? (dom jeszcze nie zamieszkany, a wygląda jakby ludzie mieszkali w nim co najmniej od roku - jest wszystko!)

 

Madeleine ... może będziesz się czuła pocieszona, kiedy za rok będziesz oglądała ten sam mój kabelek, który nadal czeka na lampę*;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monsambia z tego co mi się obiło o uszy masz chrapkę na kanapy/narożnik de velde. Ogłaszam promocję od dzisiaj do niedzieli -15% w de velde.

Ja dopiero zaczęłam wykończeniówkę, ale chyba pokuszę się na rabacik, Dzwoniłam i pytałam o zamówienie z późniejszym terminem realizacji. Jeśli jutro zdecyduje się na zakup, to wpłacam zaliczkę , a realizacja mojego zakupu styczeń/luty.

 

adriado! Serio?

W każdym salonie?

Kuuuuurcze! Nie zdecyduję przecież jaki kolor teraz! Czekałam na kanapy MarJel w szarościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas to jest krótka piłka - żeby sobie pozwolić na luksus posiadania w domu od razu wszystkiego, musielibyśmy mieć (licząc lekką ręką) 100k więcej.

Przynajmniej. A to oznacza 100k kredytu więcej.

Albo mieć ciastko albo zjeść ciastko, niestety.

 

Madeleine - BetaGreta się wprowadziła prawie w mury i mieszka, więc głowa do góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u nas to samo, 100k na wnętrze, 100k na ogród, z placem zabaw i ogrodzeniem od frontu. Kurczę, wynajmuję teraz mieszkanie na osiedlu i tak sobie myślę, że jest tyle ludzi, których nigdy w życiu na dom nie będzie stać. A my młodzi jesteśmy, jakoś damy radę. Ale potem wchodzę do Anuli czy Monii, której przeszkadza kabel od lampy w ścianie w przeprowadzce... hmmmm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to się pocieszyłam.. bo od września mieszkam już w nowym domu i już oswajam sie ze starymi meblami, wszechobecnymi żarówkami, bałaganem przed domem i brakiem perspektyw na ich wykończenie:(!! ale pocieszam się że chyba nielicznym udaje sie zrobić wszystko na tip top. obawiam się tylko że jak wykończę wszystko trzeba będzie rozpocząć remont:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monsanbia - żarówka zamocowana w gnieździe na przewodzie też świeci :)

Z tej Twojej listy to dla mnie istotne byłyby sypialnia dla Lili i garderoba (ale to ostatnie też na zasadzie jeśli by akurat była kasa).

Reszta rzeczy do przeprowadzki nie jest IMHO wymagana, ale to oczywiście w wersji typowo polskiej - tzw. przeprowadzki gospodarczej :)

A tak na serio - wszystko zależy od tego kto i jak bardzo jest zdeterminowany do przeprowadzki (czyli z reguły ile płaci za wynajem obecnego miejsca w którym mieszka).

 

Madeleine - weź no, chwilowo już zapomniałem o rozsypującym się płocie i bramie, to musiałaś mi przypomnieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:p

 

no bo nad stołem to bym chciała mieć

No wiesz, ja nie będę miała nie dlatego, że lubię survival. Bo nienawidzę. Do poprzedniego mieszkania przeprowadzałam się, jak obrazki na ścianach wisiały. Ale 3 tysiące miesięcznie piechotą nie chodzi...

 

Salik, ja nie mam ogrodzenia od frontu, w ogóle. I jeszcze droga, którą sobie zrobiliśmy, została totalnie usyfiona przez sprzęt. Mam jeszcze trochę frezowiny, modlę się, żeby wystarczyło, bo nie mam kasy na dokupienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...