Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moni i dom się wykańczają - komentarze do Parkowej


Recommended Posts

:popcorn:

Dostałam cenę 113pln/m2 za Casalgrande Metalwood Argento 30x60 + 100 pln za przesyłkę kurierską (inni chcieli 122/m2 i 130 pln za kuriera za jedną paletę, a musiałyby być dwie) Swarzędz jest bezkonkurencyjny. Zamawiam

 

Myszonik - kolejny raz dzięki

 

Zamknęłam też projekty łazienek. Czekam na rysunki robocze i mogę zamawiać płytki. Boję się metalica opoczna. Wszędzie piszą że krzywe i niewymiarowe :( Cały czas jest szansa zmienić na inną płytkę w formacie 30x60. Może powinnam? Projekt byłby ten sam tylko płytki inne, w szarościach. Co robić

 

A widzisz to pomyłka w wycenie dotyczyła tylko tego formaty 10x60. Zamawiaj szybko zanim się nie rozmyślą:)

Ja też mam zaplanowanego do dolnej toalety metalica. I już nic nie zmieniam, co ma być to będzie. Niech się płytkarze jakoś bawią jeśli są krzywe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Monia ja będę miała stół dąb bielony

 

Cuuuuuudownie! :stirthepot:

Właśnie nad takim myślałam i zastanawiałam się gdzie mam go zobaczyć :cool:

 

A jeszcze apropos, dziś projektantka zapytała czy chcę żeby zlecić wykonanie projektu takiego stołu i komody jej wykonawcy.

Zapewnia, że nie dość że precyzyjniej to byłoby taniej i z indywidualnym doborem materiału.

I co mam zrobić? I skąd wiedzieć czy faktycznie byłaby to prawda. Cenę można zweryfikować, materiał, precyzję i jakość już gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę

Parę rzeczy będzie inaczej, ale już nie miałam siły dłużej tłumaczyć, bo pani w pewnym momencie przestała mnie rozumieć ;)

 

Główną zmianą będzie szafka pod umywalką.

Nie będzie tej konstrukcji, która notabene od początku była inna, tylko do projektantki nie docierało o co mi chodzi.

Będzie biała z lakierowanymi mdf frontami, bezuchwytowa 140cm, a na niej blat gruby z tej mozaiki

Lustro też będzie wyglądać inaczej

 

mat 1.jpg

 

mat 3.jpg

 

mat 2.jpg

 

mat 4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz jak widzę takie obrazki to mi od razu umysł lepiej pracuje:)

Ja mam do urządzenia tylko małą toaletę, więc szaleństw nie będzie. Mam zamiar połączyć te w kolorze ciemnego grafitu ze srebrnymi. Myślałam żeby dodać jeszcze białe, ale to już byłoby chyba jednak zbyt wiele szczęścia na raz na takiej małej przestrzeni. Myślę tylko jeszcze jak te kafelki rozplanować.

Fajnie to u Ciebie wygląda. A co to za półeczka obok wanny pod grzejnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak to wyjdzie

Na razie mam mieszane uczucia.

A ta półeczka to taki myk. Tam by powstała dziura, więc ją projektantka zabudowała, włożę tam sobie jakiś koszyk a na półeczce połóżę ładnie złożone ręczniczki i jakieś świeczki (to łazienka małżeńska, czyli nasza) :p

 

edit:

 

Myszoniku, a byłaś tu na wątku metalikowym? Tam jest kilka zdjęć realizacji. Ostatnio dziewczyna dodała swoją łazienkę

Edytowane przez monsanbia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salik, dopiero teraz zauważyłam Twoje pytanie.

Sam ekran wybieraliśmy już dawno temu, więc nie pamiętam dokładnie na jakim stanęło. Jak przyjdzie co do czego (moment decyzji i kupna) będziemy jeszcze raz wszystkie te parametry weryfikować. Na pewno ekran będzie zjeżdżał razem z uruchomieniem rzutnika, tylko prawdopodobnie w jakimś odstępie po (po rozgrzaniu lampy). Ekrany są oparte na systemie somfy, a my już mamy sterownik i pilot multizadaniowy, więc zaprogramuje mu się te wszystkie parametry. Zastanawiamy się tylko czy roleta ma zjeżdżać razem z ekranem, ale może być to mało praktyczne (dla gościa który chce wyjść na papierosa trzeba by ją podnosić w trakcie projekcji). Ustawi się chyba, żeby zjeżdżała na rządanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak będziecie kupowali tego Kaubera, to dajcie znać - może przy 2 sztukach dostaniemy jakiś rabat :)

My najtańsze znaleźliśmy na Allegro, ale nie były w wersji Cine Grey tylko Matt White - te drugie są chyba tańsze.

Muszę popatrzeć na te napędy Somfy czy mają też coś do rolet wewnętrznych.

A kiedy mniej więcej będziecie robić zabudowę GK i kupować/montować ten ekran?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze powierzchnia matt white HD, najdroższa, ale ma jedną warstwę więcej i podobno HD na tym to bajka.

Wiem jedno, jak już przyjdzie ten czas, mąż poświęci temu wszystkie swoje siły witalne :D

Jeśli chodzi o czas zabudowy gk to nie będzie on współgrał z fiksowaniem tam ekranu. Zabudowa będzie się robić teraz, na dniach a do ekranu jeszcze ho ho. Będzie dla puszki zostawiona szczelina i potem w nią puszkę wpasujemy

Jest w w-wie jakiś dystrybutor Kaubera (widziałam go na allegro) i zamawiasz u niego wszystko. Trzeba będzie to wycenić

 

A somfy robisz wszystko - rolety zewnętrzne, wewnętrzne, markizy, światło, wszystko co sobie wymyślisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to właśnie te Matt White były na Allegro (u tego sprzedawcy notabene o którym piszesz), ale nie wiem czemu mi się ubzdurało że to tańszy model (i nawet się wkurzałem że to Pro Cine Grey jeszcze droższe będzie :))

No to my planujemy zrobić ekran z zabudową, żeby potem już nie kombinować z sufitem i mocowaniem ekranu.

Chyba że się okaże że kasa na ekran jest super pilnie potrzebna gdzie indziej, no to wtedy sorry.

 

Musimy chyba poszukać kogoś w Wawie lub okolicach, kto robi rolety wewnętrzne na Somfy.

Bo w projekcie mamy opuszczane, a ja do kina domowego właśnie chciałem ciemne, bo inaczej to podobno nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ka_em ta łazienka będzie inna trochę, ogólny zarys podobny, ale np nie będzie tej stopy pod umywalkę, podłoga będzie cała drewniana. Na suficie to szaleństwa projektantki, będzie prosto. Co będzie na gebercicie? W sensie jakie płytki? Cała łazienka jest w płytkach metalic opoczna, na gebercicie jest srebrny dekor z tej serii.

Zamierzam w tę lukę nad geberitem wstawić szafkę na clicki z frontami z lakierowanego mdf (nie wiem tylko kto mi to wykona)

 

Jeśli chodzi o wstawianie załączników, to ja idę na łatwiznę (nie chce mi się*przenosić swoich zdjęć z komputera do jakiegoś programu) Wybieram opcję "zaawansowana edycja" (obok "wyślij odpowiedź") i niżej jest "zarządzaj załącznikami" dodaję, wysyłam i wstawiam w treść tego co pisze "insert inline" czy jakoś*tak

 

Salik Ale wiesz że jest powłoka matt white i matt white hd? i są*to dwie różne sprawy?

Jeśli chodzi o zabudowę gk mam lada dzień dostać rysunki robocze i tam będzie wszystko dokładnie jak ta puszka ma być zabudowana. Może okaże się że trzeba ją już montować, wtedy będziemy na duch kupować ekran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale proste z tymi załącznikami. a ja się męczyłam z wysyłaniem na fotosik itd.

 

Odnośnie łazienki: zastanawiałam się czy na gebericie też dajesz drewno. Stąd moje pytanko. Zaraz poszukam jak te płytki wyglądają.

Jeśli chodzi o drzwiczki to zrobi ci to chyba każdy stolarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o drzwiczki to zrobi ci to chyba każdy stolarz.

 

Wiesz, ja to na razie jestem w tych sprawach totalnie zielona, nie wiem kto co i jak, nie znam stolarzy. Pewnie jak przyjdzie co do czego to wszystko mi sie rozjaśni, na razie mam dziurę w głowie :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...